Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kam pievērst uzmanību, izvēloties grafisko planšeti?

Grafiskā planšete, foto:220.lv

Grafiskā planšete, foto:220.lv

Ikviena topoša un profesionāla grafiķa viens no neaizstājamākajiem instrumentiem ir grafiskā planšete. Uz planšetes ekrāna izveidoto zīmējumu vai skici iespējams tūlīt pārnest uz datora vai telefona ekrānu. Kāpēc datora pele nevar aizstāt digitālo zīmuli? Ilustrāciju veido dažāda biezuma un intensitātes līnijas, kuru smalkumu un sarežģītību nav iespējams atveidot ar datorpeles palīdzību. Tas būtu tas pats kā mēģināt radīt skaistu ilustrāciju ar Microsoft Paint programmas palīdzību - tas vienkārši tā nedarbojas. Grafiskās planšetes savā starpā atšķiras ar vairākiem būtiskiem faktoriem. Šajā rakstā apskatīsim svarīgāko, kas jāņem vērā, izvēloties grafisko planšeti.

1. Izšķirtspēja

Pirmā lieta, kam pievērst uzmanību, ir grafiskās planšetes ekrāna izšķirtspēja. Būtībā, jo augstāka izšķirtspēja, jo smalkāka būs zīmējuma detalizācija. Vienkāršiem grafiskiem darbiem pietiks ar zemāku izšķirtspēju, savukārt, ja veidojat mākslinieciskus vai fotoreālistiskus zīmējumus, gaidīto rezultātu gūsiet ar augstas izšķirtspējas planšeti. Parasti ekrāna izšķirtspēju mēra pikseļos, tomēr lielākai daļai grafisko planšeti izmanto LPI (līnijas collā) standartu. Salīdzinājumam - iesācēju planšetes ir ar 2000 lpi rezolūciju, savukārt profesionālās grafiskās planšetes jau ar 5000 lpi.

2. Jutība

Tāpat kā ar izšķirtspēju grafiskās planšetes var būtiski atšķirties ar ekrāna spiediena jutību. Dažiem lētākiem modeļiem vispār nepiemīt spiediena jutība. Spiediena jutība ir svarīgs faktors, kas raksturo planšetes pietuvinājuma līmeni zīmējumam ar reālu zīmuli vai rapidogrāfu. Ideālā gadījumā Jums vajadzētu meklēt modeli ar visaugstāko spiediena jutības līmeni, ko varat nopirkt par atvēlēto budžetu. Tāda grafiskā planšete nodrošinās autentisku sajūtu, kā zīmējot ar īstu zīmuli uz papīra. Ja gūsiet pieredzi, ko nodrošina grafiskās planšetes ar spiediena jutību, Jūs turpmāk neizskatīsiet iespēju strādāt ar planšetdatoriem, kas to nenodrošina. Atšķirība ir pārāk liela.

3. Reaģēšanas ātrums

Tas ir laika sprīdis no digitālā zīmuļa pieskāriena ekrānam līdz punkta atveidam uz tā. Jo lielāks skaitlis, jo labāks datora reaģēšanas ātrums. Planšete ar 200 rps (un augstāku) būs laba izvēle.

4. Izmērs

Pieņēmums, ka lielāks ir labāks, ne vienmēr attaisnojas, ja ir runa par grafiskām planšetēm. Pērkot lielāku un arī dārgāku grafisko planšeti, vispirms jāpārliecinās, ka tai ir vieta uz galda virsmas. Mazāka grafiskā planšete var būt daudz parocīgāka, savietota ar lielāku datora monitoru nekā liela izmēra un daudz dārgāka grafiskā planšete, ar kuru nav ērti strādāt, jo aizņem pārāk daudz vietas.

5. Savienojamība

Vēl viens svarīgs faktors ir grafiskās planšetes savienošana ar datoru, izmantojot USB 2 portu. Jaunākie datori var sazināties ar grafiskām planšetēm, izmantojot Bluetooth, taču ne visos planšetdatoros ir instalēta Bluetooth tehnoloģija. Domājot pāris soļus uz priekšu, prātīgi apsvērt, kādā veidā grafiskajā planšetē radītie zīmējumi tiks pārsūtīti uz citām ierīcēm.

6. OS un programmatūras saderība

Grafisko planšetdatoru izvēli var ierobežot izmantotā operētājsistēma. Pašreizējais tirgus līderis Wacom piedāvā vislabāko saderību ar ierīcēm, kas darbosies operētājsistēmās Windows, MacOS un lielākajā daļā Linux versiju.

Lai nodrošinātu maksimālu saderību ar populārajiem grafikas programmatūras nosaukumiem un operētājsistēmām, drošākā izvēle ir Wacom Intuos 5, Wacom Intuos 4 un Wacom Intuos 3.

Apple ierīcēm, piemēram, Mac, iPad un iPhone, ir jau instalēti Wacom draiveri, tāpat kā populārākajiem Linux programmatūras datoriem. Windows lietotājiem būs manuāli jāinstalē Wacom grafiskās planšetes draiveris. Citu zīmolu planšetdatoriem, visticamāk, būs nepieciešama manuāla draiveru instalēšana neatkarīgi no tā, kuru operētājsistēmu izmantojat.

Jaudīga grafiskā planšete Jūsu radošajiem darbiem un hobijiem – Wacom, Huion, XP-PEN, Weikk zīmolu modeļi plašā izvēlē pieejami interneta veikalā 220.lv.


Grafiskā planšete, foto:220.lv

Grafiskā planšete, foto:220.lv

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas