Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc izvēlēties dabīgās krāsas?

Pixabay

Pixabay

Atzīsim, ka mēs visi vēlamies dzīvot skaistā vidē. Gribam, lai koks izskatās pēc koka, lai krāsa, ar kuru krāsota mājas fasāde nesāktu lobīties pēc pirmās ziemas. Un lai dabīgs būtu patiešām dabīgs, nekaitējot ne veselībai, ne materiālam. Uzņēmuma Stafor vadītājs Oskars Osadčijs norāda, ka tas ir aplams pieņēmums, ka dabīgas krāsas kvalitatīvi nedara savu darbu. Dara, turklāt tām ir daudz vairāk priekšrocību kā ķīmiskajām krāsām, kuras satur kaitīgos alkīdus un akrilātus. Turklāt novērots, ka ķīmiskās krāsas ar laiku sāk lobīties, ļaujot bojātajās vietas ieviesties mikrobiem un citiem nevēlamiem blakus īrniekiem. Dabīgas krāsas ir noturīgas, ekonomiskas, bet pats galvenais satur komponentus, kas nav kaitīgi cilvēka veselībai.

Dabīgo apdares krāsu priekšrocības

Dabīgas krāsas ir tādas, kuru ražošanā nav izmantotas kaitīgas ķīmiskas vielas, tās nesatur organiskos šķaidītājus, turklāt, strādājot ar tām nav jāizmanto ķīmiskie šķīdinātāji. Tās ideāli pielāgojas dabīgiem materiāliem, piemēram, kokam. Uzklātas uz virsmas, krāsas vārda tiešākajā nozīmē saplūst ar materiālu – nedeformējot to, neliekot izplesties un ļaujot tam elpot. Lai atjaunotu krāsojumu no tās nav jāatbrīvojas, kā tas būtu jādara ar ķīmiskajām krāsām. Atjaunošanas darbi veicami, uzkrāsojot jaunu krāsas kārtu. Ja nepieciešams, tad dabīgās krāsas salīdzinoši ir daudz viegli notīrīt. Dabīgās krāsas ļaus ietaupīt, jo realitāte tās nepieciešams uzklāt daudz plānākā slānī, kā, piemēram, alkīda krāsu. Dabīgās krāsas uzklātās virsmas neveidos plēvīti, kas nodrošina, ka ar laiku krāsa varētu sākt lobīties. Turklāt krāsas labi smaržo, neradot vēlmi aizbēgt no mājas uz neatgriešanos. Atsevišķi ierasts izdalīt lineļļas krāsu un zviedru krāsas.

Ekoloģiskā lineļļas krāsa-beice Natura

Lineļļu parasti izvēlas tajos brīžos, kad ir vēlme cauri krāsai redzēt koka struktūru, tā ir caurspīdīga, labi iesūcas koksnē, aizsargā to no mitruma un karstuma. Piemērota guļbūvju, koka ēku fasāžu, koka paneļu, grīdu, mēbeļu un citu koka izstrādājumu krāsošanai. Tā paredzēta gan iekšdarbiem, gan āra darbiem. Izvēloties šo krāsu, svarīgi atcerēties, ka, ja koka virsmai ir kādi defekti, tad tie ir jālikvidē pirms krāsošanas, jo katrs melnums, zilējums vai nedabīgums spīdēs cauri. Lineļļa izturējusi sertifikāciju, lai to varētu izmantot arī bērnu rotaļlietu ražošanā, tā samazina mitruma iesūkšanos, kas rada labvēlīgu vidi dažādu mikroorganismu attīstībai. Kvalitāti uzklāta lineļļa ārā fasādē var kalpot pat līdz 10 gadiem, iekštelpās tā var būt teju mūžība. ​Lineļļas krāsa ir nodilumizturīga, salīdzinājumā ar citām krāsām, tai ir laba adhēzija pret virsmu, ko nodrošina lineļļas molekulu mazie izmēri.

Zviedru krāsa

Savukārt zviedru krāsu ierasts izvēlēties, ja nav nepieciešams saglabāt materiāla struktūru, krāsa nav caurspīdīga, tā var būt dažādos toņos. Zviedru krāsa paredzēta neēvelētu koka virsmu krāsošanai, tā piemērota saimniecības ēku, sētu, kā arī dzīvojamo ēku koka fasāžu krāsošanai. Atšķirībā no lineļļas, apstrādājamā materiāla struktūrai nav jābūt perfektai, jo visi defekti tiks aizkrāsoti. Zviedru krāsa rada koksnes virsmas aizsargkārtu, pasargājot to no UV, mitruma un kukaiņiem. Ar zviedru krāsu virsmu noklāj tikai vienu reizi, virsmai nav vajadzīga iepriekšēja sagatavošana, izņemot putekļu, vecās krāsas, pelējuma un citu netīrumu notīrīšana. Fasādei, kura aizsargāta ar zviedru krāsu, atjaunošana nebūs nepieciešama vismaz gadus desmit.


Pixabay

Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas