Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc ledusskapī nevajag likt siltu ēdienu?

Ko Tu dari, ja Tev steidzami jāatdzesē ēdienu? Vai liec to ledusskapī vai saldētavā? Daudzi no mums arī mēdz nesen pagatavotu ēdienu, kas nav apēsts, ievietot ledusskapī ar domu, lai tas nesabojājas. Tomēr to noteikti nevajadzētu darīt, un ne bez iemesla. Cik ilgi jāgaida, pirms liec ledusskapī siltu ēdienu?

Silta ēdiena ievietošana ledusskapī dārgi izmaksā

Ja tas nebūtu saistīts ar energoefektivitāti, nebūtu nekas slikts, ja karstos ēdienus ievietotu tieši sadzīves ledusskapī. Šādi rīkojoties, ierīce nekādā veidā netiks sabojāta, kā arī netiks sabojāts pārējais tajā esošais ēdiens.

Taču tas izraisīs ievērojamu temperatūras paaugstināšanos ledusskapja iekšpusē, uzliekot lielu slodzi ledusskapja kompresoram, jo ​​tas darbojas, lai atkal pazeminātu temperatūru. Ik pa laikam to darot, tas būtiski neietekmēs tavas mājsaimniecības energoefektivitāti, taču, ja regulāri glabā tajā tikko pagatavota ēdiena pārpalikumus, ir svarīgi ievērot darbības, kas novērš energoefektivitātes samazināšanos.

Pārtikas drošība pirmajā vietā

Ledusskapja energoefektivitātes aizsardzība ir vienkārša — pirms ievietošanas tajā jāpārliecinās, ka pārpalikumi lielākoties ir atdzesēti. Taču ir ļoti svarīgi neatstāt pārtiku pārāk ilgi stāvēt, pretējā gadījumā var attīstīties baktērijas, kas izraisa pārtikas izraisītas slimības, piemēram, salmonellu vai E. coli.

Ja ir jāizvēlas, vai vēl siltu pārtiku ievietot ledusskapī vai ļaut tai atdzist uz letes nedaudz ilgāk par 2 stundām, izvēlies pārtikas nekaitīguma ceļu. Divas stundas parasti ir pietiekami daudz laika, lai ļautu ēdieniem atdzist, taču ir daži triki, kas var palīdzēt pārtikas produktiem vēl ātrāk atdzist.

Pirmkārt, var ievietot karstos pārpalikumus pārklātā traukā un novietot to seklā ledus ūdens peldē, pārliecinoties, ka ūdens nenokļūst traukā ar ēdienu. Dažās minūtēs tā ātri atdzisīs pat ļoti karsti ēdieni.

Otrkārt, ja pārpalikumi lielākoties ir šķidri, piemēram, zupas vai sautējumi, sadali tos vairākos seklos traukos. Tas paātrinās atdzišanu uz galda, un tas palīdzēs ēdiena pārpalikumiem ātrāk un vienmērīgāk atdzist ledusskapī.

Vai meklē citus veidus, kā ietaupīt elektroenerģiju? Apsver iespēju piezvanīt vietējam elektriķiem, lai ieplānotu Tavas mājas energoauditu.

ledusskapis, Photo by PNW Production from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas