Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc tapetes lobās nost no sienas?

Remonts, tapešu līmēšana, photo by Blue Bird, pexels.com

Remonts, tapešu līmēšana, photo by Blue Bird, pexels.com

Kāpēc tapetes, kas reiz bija svaigas un stingri, glīti pielīmētas, ar laiku tomēr sāk lupināties nost no sienas? Pamazām stūros parādās neglītas “ausis” un atkārusies tapešu mala, bet šuves, kas reiz nebija redzamas, ar gadiem kļūst par kārtīgām aizām? Trakākajos gadījumos redzēts pat, ka tapetes loksne pilnībā atdalās un nokrīt no sienas.

Lūk, tipiskākie iemesli, kādēļ tapetes ar laiku mēdz atlobīties:

Nelīdzenas, teksturētas sienas virsma. Ja tapetes uzlīmētas uz šādas nelīdzenas sienas, tās var nebūt ilgi kalpojošas. Taču tapešu maliņu nostiprināšana ar karnīzēm vai grīdlīstēm var situāciju uzlabot.

Netīrās sienas. Nereti tieši uz sienas sakrājušies putekļi var sabojāt līmi. Jo vairāk putekļu, jo vājāka kļūst līme. Cik daudz putekļu ir sakrājušies uz Tavas istabas sienām? Īpaši putekļu notīrīšana jāievēro tapešu līmēšanas procesā – siena ir jānotīra, jānogruntē un tikai tad jālīmē tapete, ja vēlies, lai tā labi turētos.

Nesen krāsotas sienas. Ja siena, uz kuras līmē tapeti, ir nesen krāsota, tā patiešām var ilgi neturēties. Speciālisti iesaka nogaidīt vismaz 4 nedēļas, līdz sāk līmēt tapetes uz krāsotām sienām. Pat, ja fiziski un ar aci liksies, ka siena jau sen nožuvusi, tomēr tā joprojām turpinās izdalīt izgarojumus un mitrumu. Uz šādas nesen krāsotas sienas tapetes nevajag līmēt.

Traipus atgrūdošas sienas krāsas vai gruntskrāsas. Sienas krāsas ir dažādas, tostarp tādas, kas mēdz atgrūst putekļus un mazina traipu iespējas. Ja esi nolēmis līmēt tapetes, noteikti nevajadzētu tās mēģināt pielipināt pie sienas, kas nokrāsota ar šādu krāsu. Biežāk tās ir krāsas uz eļļas bāzes. Taču, ja uz šādas sienas tapetes jau uzlīmētas, gatavojies nebeidzamajai cīņai ar atlupušiem stūriem un pat atplīsušām loksnēm.

Tapetes ir uzlīmētas uz saplaisājušas krāsas un bojātām sienām – tas ir labs priekšnosacījums, lai tās vienkārši neturētos pie sienas. Atceries, ka tapetes ir paredzētas, lai aizsargātu sienu, nevis to labotu. Pirms tapešu uzklāšanas sienai jābūt labā stāvoklī.

Krasas temperatūras izmaiņas var būt par iemeslu, kādēļ tapetes atlūp no sienas. Tādēļ tapetes biežāk atlūp no ārējām sienām mājās ar sliktu siltinājumu, jo ārsiena ir krietni vērāka, piemēram, ziemas laikā. Tāpat tapetes mēdz ātrāk atplīst radiatoru un sildītāju tuvumā.

Mitruma iedarbība. Mitruma izmaiņas ietekmē tapešu lobīšanos. Tādēļ seko līdzi mitruma līmenim mājās un 2x padomā, vai mitrās telpās izvēlēties tapetes vai kādu citu apdares materiālu. Savukārt, ja mitrums ir visā mājā – ir laiks padomāt, kā to mazināt, jo no pārmērīga mitruma telpās cietīs ne tikai interjers, bet arī pati māja un pat iemītnieku veselība.

Dažādu elementu piestiprināšana pie tapetes mazina tapešu noturību. Atceries, ka viss, ar ko vēlies papildināt sienu, ir jāpiestiprina pie sienas, nevis pie tapetes. Piemēram, nelīmējiet pie tapetēm fotorāmīšus, arī plauktiņus ar divpusējām līmlentēm nevajadzētu līmēt pa tiešo pie tapetēm. Tā vietā ieskrūvējiet tos ar skrūvēm tieši sienā.

Kā salabot atlupušas tapetes?

Viens no variantiem – mēģināt atlupušos stūrus par jaunu pielīmēt. Diemžēl tas ir visai sarežģīti, ka gribēsi to paveikt ar līmi, jo tapetes loksne, visticamāk, ir cieta, formu zaudējusi un nav tik elastīga kā tad, kad tapete tika pirmreizēji līmēta. Labs variants ir divpusējā līmlenta, kas var palīdzēt šādos gadījumos. Tā ir gana stipra un uz kādu brīdi var glābt situāciju.

Otrs variants – padomā par karnīzēm un grīdlīstēm. Ja tapetes lupinās tieši no griestu līnijas vai grīdas – grīdlīste vai karnīze var situāciju uzlabot un paildzināt tapetes kalpošanas laiku.

Un visbeidzot – varbūt tiešām ir pienācis laiks vienkārši saņemties un veikt remontu?

Izlasi:

Starp citu - reizēm tapešu līmēšana var izrādīties visai kuriozs pasākums. Vai atceries, kā Magonei gāja, līmējot tapetes? Noskaties video:

Remonts, tapešu līmēšana, photo by Blue Bird, pexels.com

Remonts, tapešu līmēšana, photo by Blue Bird, pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas