Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas ir laimīgu attiecību pamatā?

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Psihologi ir atklājuši vienkāršu algoritmu, kas var prognozēt, vai jūsu potenciālās attiecības būs veiksmīgas, kā arī padarīt jūs pievilcīgāku potenciālajiem partneriem.

Eksperti uzskata, ka attiecībās divi svarīgākie aspekti ir zināt un būt zināmam. Zināšana ietver partnera vēlmju, vajadzību un nedrošības izpratni, savukārt būt zināmam ir partnera izpratne par tām pašām jūsu īpašībām. Abi šie zināšanu veidi palielina intimitātes un saiknes sajūtu ar otru cilvēku. Bet kas ir svarīgāks, ja runa ir par attiecībām, kuros abi ir vienlīdz apmierināti?

Izdevumā "Journal of Experimental Social Psychology" publicētajā pētījumā Kalifornijas Universitātes un Čikāgas Universitātes zinātnieki pētīja, kā šos divus subjektīvo zināšanu veidus var izmantot, lai prognozētu apmierinātību attiecībās. Viņi pētīja ne tikai apmierinātību ar romantiskām attiecībām, bet arī ar darba attiecībām un attiecībām ar citiem sabiedrības locekļiem.

Autori secināja, ka atbilde uz jautājumu, vai apmierinātībai ar attiecībām lielāka nozīme ir sajusties pazīstamam vai justies zinošam, ir svarīga, jo apmierinātība ar attiecībām var tieši ietekmēt daudzus lēmumus, sākot no lēmuma šķirties (neapmierinātība ar romantiskām attiecībām) līdz aiziešanai no darba (neapmierinātība ar darba attiecībām) un beidzot ar pārcelšanos uz citu dzīvesvietu (neapmierinātība ar sabiedrību).

Iepriekšējos pētījumos ir pierādīts, ka cilvēkus vairāk piesaista partneri, kas viņus atbalsta, un viņi ilgāk saglabā attiecības, ja jūt, ka partneris viņus atbalsta, un tas izriet no tā, ka jūtas saprasti. Ir arī pierādījumi, ka cilvēki, kuri slēpj no saviem partneriem to, kas viņi patiesībā ir, ir mazāk apmierināti ar attiecībām un mazāk uzticīgi.

Pētījumā tika analizēti dažādi attiecību veidi, lai saprastu, kas varētu būt vissvarīgākais apmierinātības ar attiecībām prognozētājs. Tas ietvēra attiecības starp brāļiem un māsām un vecākiem, romantiskiem partneriem un draugiem. Katrā no šiem gadījumiem sajūta, ka otru cilvēku pazīst, bija daudz spēcīgākais apmierinātības ar attiecībām prognozētājs.

Tātad pat neromantiskās attiecībās mums mēdz patikt cilvēki, kuri mūs saprot. Lai gan tas varētu šķist pašsaprotami, pētnieki apgalvo, ka patiesībā tas ir diezgan pārsteidzoši no evolūcijas viedokļa.

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas