Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāņem vērā, izvēloties apkures iekārtu?

Auksta māja (Image by Katrina_S from Pixabay)

Auksta māja (Image by Katrina_S from Pixabay)

Silta, mājīga un gaiša māja ir tieši tas, kas tumšos un drēgnos rudens un ziemas vakaros mums visvairāk ir nepieciešams – gan fiziskai, gan garīgai veselībai. Kādu apkures iekārtu izvēlēties, lai šīs jaukās mājas īpašības saglabātos ilgtermiņā? Kas ir jāņem vērā, izvēloties apkures iekārtu?

Kur tieši apkures iekārta nepieciešama?

Kādu ēku vēlies apsildīt? Piemēram, mājai noteikti ir jāizvēlas apkures iekārta, kas maksimāli ātri uzsilt un ilgu uztur siltumu, bet vietās, kur uzturies tikai noteiktu laiku gadā, piemēram, dārza mājiņā, derēs finansiāli lētāki varianti.

Cik liela ir apsildāmās telpas platība un siltumizolācija?

Parasti uz 10 kvadrātmetriem telpas nepieciešams viens kilovats jaudas, bet jāņem vērā arī mājas stāvoklis. Vecās mājās ar sliktu siltumizolāciju, savu laiku nokalpojušiem plastmasas logiem, durvīm ar šķirbām, augstiem griestiem, aukstiem pagrabiem un nesiltinātām sienām būs nepieciešams nedaudz jaudīgāka apkures iekārta nekā ēkās, kur siltum izolācija ir augstā līmenī. Uzskaiti faktisko informāciju par telpas platību un siltumizolācijas ietekmējošiem faktoriem un pakonsultējies ar apkures sistēmu speciāliem. Viņu pieredze ļaus izvēlēties atbilstošāko tieši Tavai mājvietai.

Vai apkures iekārtai būs jāpilda vairākas funkcijas?

Daudzfunkcionāli apkures katli ir nepieciešamība tādās mājās, kur apkures iekārta ir atbildīga arī par silto ūdeni. Tādā gadījumā jālūkojas divkontūru katlu virzienā, kas ļaus ne tikai apsildīt nepieciešamo telpu, bet arī sildīs ūdeni. Ilgtermiņā tie ir izdevīgāki, jo nebūs jātērē nauda par ūdens sildīšanas sistēmu.

Kāds ir ģimenei ērtākais kurināmā veids?

Gāze, elektrība, cietais vai šķidrais kurināmais – kurš no šiem veidiem Tavai ģimenei ir piemērotākais? Katram no tiem ir savi ieguvumi un savi mīnusi. Viens būs lēts iegādes brīdī, bet cits nesīs ieguvumus ilgtermiņā. Citi paredzēti sausākām telpām, citi lielākām, utt.

Lai vairāk par iespējām un atrastu sev vislabāko variantu, sazinies ar savas nozares ekspertu, SIA “JANA”, kas nodarbojas ar gāzes iekārtu un apkures katlu tirdzniecību, uzstādīšanu un apkopi, kā arī siltās grīdas ierīkošanu, gāzes vadu projektēšanu un montāžu, apkures, ūdensvadu, kanalizācijas sistēmas ierīkošanu, iekārtu tehniskā apkopi un apkalpošanu.

Auksta māja (Image by Katrina_S from Pixabay)

Auksta māja (Image by Katrina_S from Pixabay)

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas