Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāņem vērā, izvēloties zārku?

Zārks, attēls no Pexels.com

Zārks, attēls no Pexels.com

Bēru organizēšana ir emocionāli sarežģīts pienākums, jo atbildīgajam jādomā ne tikai par nelaiķa pēdējām vēlmēm un pavadītājiem, bet arī tīri praktiskām lietām, piemēram, kādu zārku izvēlēties. “Zārka izvēlē jāņem vērā dažādi faktori”, skaidro speciālisti no apbedīšanas biroja "Karāls". Viņi norāda, ka šis jautājums – kādu zārku izvēlēties? – viņiem tiek jautāts diezgan bieži, tāpēc apkopojām būtiskāko, kas ir jāzina, ja tomēr šādu pirkumu ir nepieciešams veikt.

Zārka izmērs un forma

Izvēloties zārku, pats būtiskākais parametrs ir mirušā cilvēka ķermeņa garums un svars. Parasti zārka garumam vajadzētu pārsniegt mirušā augumu par 20 cm. Šāds aprēķins ir saistīts ar to, ka pēc nāves cilvēka ķermeņa garums palielinās par 5-10 cm. Rokas pārsvarā tiek sakārtotas uz krūtīm, tāpēc šajā daļā zārkam jābūt platākam. Ja aizgājējs ir ražens svarā, tad tiek piedāvāts “Vijoles” formas koka zārks vai drapētais zārks, kas tiek izgatavots pēc nepieciešamajiem izmēriem.

Zārka materiāls

Zārkus izgatavo no dažādiem materiāliem - koka, metāla, marmora un citiem. Katrs materiāls ir atšķirīgs, tāpēc ir svarīgi izvēlēties materiālu, kas atbilst mirušā personīgajām vēlmēm un budžetam. Latvijā visbiežāk izvēlas koka zārkus, kas izgatavoti no kvalitatīvām koku šķirnēm, piemēram, ozola vai priedes. No iekšpuses tie tiek izklāti ar atlasa vai lina audumu, kā arī komplektā parasti ietilpst atlasa vai lina apšūts spilvens un aksesuāri. Lētāks variants ir drapētie zārki, kas izgatavoti no ēvelēta priedes koka, un apvilkti ar audumu. Iespējams izvēlēties auduma krāsu un veidu, kā audumu sadrapēt. Ekskluzīvie zārki tiek izgatavoti no ciedras, dižskābarža, valrieksta un citiem ekskluzīviem kokiem. Ja nepieciešams pārvadāt mirušo lielos attālumos, jāņem vērā, ka būs jāizvēlas cinka zārks.

Zārka furnitūra

Ir svarīgi, lai zārks ir kvalitatīvs un izturīgs. Izvēloties zārku, ņemiet vērā koka struktūru, drošumu un furnitūras stabilitāti. Ja bērēs nepieciešami seši nesēji, jāskatās, lai zārkam ir atbilstošs skaits rokturu, kurus izmanto nešanai. Citreiz tuvinieki vēlas uz zārka piestiprināt mazu krustu. Īpaši, ja bēres notiek Latgalē un aizgājējs ir katoļu vai pareizticīgo ticībā.

Bērēm atvēlētais budžets

Mūsdienu apbedīšanas pakalpojumu tirgū ražotāji piedāvā plašu zārku klāstu dažādos cenu segmentos, kas ļauj saskaņot vēlmes ar iespējām. Krematorijā ir iespēja izīrēt zārku. Tad aizgājējs tiek guldīts speciālā ieliknī, kuru ievieto zārkā un pēc tam ar šo ielikni aizgājēju kremē.

Citreiz aizgājējs jau ir izdarījis izvēli, kuru zārku vēlās vai atstājis konkrētus norādījumus par zārku, bet, ja tomēr zārka iegāde ir jāveic Jums un ir nepieciešams padoms par zārkiem vai apbedīšanas pakalpojumiem, ziniet, ka varat vērsties pie apbedīšanas biroja “Karāls”.

Uzņēmums strādā visu diennakti un ir sazvanāms pa bezmaksas telefona nr. 8000-70-44.


Lasi arī šos rakstus:

Zārks, attēls no Pexels.com

Zārks, attēls no Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas