Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas liecina par to, ka kaķis ir bēdīgs?

Bēdīgs kaķis, Photo by Mikhail Vasilyev on Unsplash

Bēdīgs kaķis, Photo by Mikhail Vasilyev on Unsplash

Kaķi ir emocionāli dzīvnieki, un, tāpat kā cilvēki, viņi dažreiz var kļūt skumji vai nomākti. Lai gan dažas diskomforta pazīmes var būt viegli pamanāmas, citas var nebūt tik acīmredzamas, tāpēc ir grūti noteikt, vai mājdzīvnieks jūtas bēdīgs.

Slēpšanās

Kaķi ik pa laikam atrod ērtu vietu, kur paslēpties. Tomēr, ja Tavs četrkājainais draugs ir noslēgtāks nekā parasti, iespējams, ka viņš nejūtas pārāk labi.

Nelaimīgi kaķi parasti ir vairāk bailīgi, tāpēc viņi var meklēt vietu, kur varētu sevi mierināt un justies aizsargāti. Turklāt slēpšanās var nozīmēt arī to, ka kaķi neinteresē ikdienas aktivitātes, piemēram, spēlēšanās un pieglaušanās citiem ģimenes locekļiem.

Slikta vai pārmērīga sevis kopšana

Sevis kopšana ir svarīga kaķa ikdienas sastāvdaļa, un šis ieradums var būtiski mainīties, ja dzīvniekam ir nomākts garastāvoklis. Piemēram, viņš var palielināt vai samazināt savas higiēnas aktivitātes vai pat pilnībā pārtraukt sevi kopt.

Tāpēc, ja esi pamanījis kādas atšķirības sava kaķa kopšanas paradumos, piemēram, nekoptu kažokus vai pārmērīgi koptus plankumus, ļoti iespējams, ka Tavs kaķis jūtas nomākts.

Vokalizācija

Lai gan zemā kaukšana var būt skaidra pazīme, ka kaķis ir nelaimīgs, vajadzētu pievērst uzmanību arī murrāšanai, jo tas var liecināt, ka mājdzīvnieks cenšas sevi nomierināt. Turklāt izmaiņas kaķa parastajā vokalizācijā var arī parādīt, ka kaut kas nav kārtībā. Piemēram, ja Tavs parasti skaļais kaķēns pēkšņi kļūt kluss vai otrādāk – ja mierīgais kaķis kļūt skaļš.

Agresija

Agresija ir ne tikai veids, kā reaģēt uz draudiem, bet arī var ietekmēt dažādus aspektus, tostarp dzīvnieka garastāvokli. Nelaimīgam kaķim var būt tendence uztvert lietas kā draudus, pat ja tas tā nav.

Tā rezultātā skumji kaķi var kļūt naidīgāki un izvairīties no mijiedarbības pat pēc tam, kad viņiem ir piešķirta vieta. Ja pamani agresīvu uzvedību, piemēram, šņākšanu, rūkšanu, košanu un skrāpēšanos, ieteicams apmeklēt veterinārārstu. Noskaties arī zemāk, kā Katrīnes Saulietes kaķis saskrāpējis viņas meitu.

Miegs

Daudz un bieža gulēšana ir normāla kaķa ikdienas lieta, jo viņš guļ vidēji 12 līdz 16 stundas dienā. Tāpēc nav jāuztraucas, skatoties, kā viņi ilgi snauž. Tomēr, ja esi pamanījis, ka kaķis guļ daudz vairāk nekā parasti, mājdzīvnieks var būt nelaimīgs.

Tajā pašā laikā kaķis var gulēt daudz mazāk vai mainīt savu gulēšanas vietu, kas var arī nozīmēt, ka ar viņu kaut kas nav kārtībā.

Ķermeņa valoda

Ikviens kaķis var sazināties dažādos veidos, izmantojot savu ķermeņa valodu, un nelaime nav izņēmums. Piemēram, ja redzi, ka kaķa ausis parasti ir pieglaustas, kažoks ir “sacelts gaisā” vai aste ir iespiesta starp kājām, iespējams, ka kaķis nejūtas labi.

Šajā gadījumā var būt lietderīgi paturēt prātā, ka kaķa normālas uzvedības pazīmes var būt astes turēšana augstu, gulēšana uz sāniem ar redzamu vēderu un ausu virzīšana uz augšu, uz priekšu.

Ēšanas paradumi

Tāpat kā cilvēkiem, depresīviem kaķiem var būt mazāka interese par ēdienu, pat ja viņiem tiek piedāvāts viņu iecienītākais ēdiens. Tajā pašā laikā dzīvnieks var sākt ēst vairāk, lai sevi mierinātu.

Jebkurā gadījumā pievērs uzmanību sava kaķa ēšanas paradumiem. Ja pamani kādas izmaiņas viņa apetītē, iespējams, kaut kas nav kārtībā ar viņa jūtām.

Raksta beigās noskaties arī 1188 Play video par to, cik daudz savu kaķi baro Katrīne Sauliete.

Kā likt kaķim atkal justies laimīgam?

Apmeklējiet veterinārārstu, ja kaķim ir stresa, slimības vai depresijas pazīmes. Profesionāls var ieteikt atbilstošu medicīnisko aprūpi vai nepieciešamās izmaiņas mājdzīvnieka rutīnā.

Spēlējies ar savu mājdzīvnieku, jo tas var mazināt kaķa agresiju.

Paglaudi savu kaķi, īpaši aiz žokļa un pakausī.

Ieviest jaunus ēdienus. Daži kaķi var labi reaģēt uz dažādām garšām. Jautā savam veterinārārstam par barības veidu, ko vari dot kaķim, kā arī par atbilstošajiem daudzumiem.

Lasi arī:

Cik ilgi drīkst atstāt kaķi vienu?

Vai dzīvnieki arī raud?

Kaķim depresija - kādas pazīmes par to liecina

Vai kaķiem patiešām piemīt dziedinošas spējas?

Kāpēc kaķi murrā?

Bēdīgs kaķis, Photo by Mikhail Vasilyev on Unsplash

Bēdīgs kaķis, Photo by Mikhail Vasilyev on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas