Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas notiks, ja veļas mašīnā ieliesi etiķi?

Etiķis veļas mašīnā, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Etiķis veļas mašīnā, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Vai zināji, ka etiķis ir patiess brīnumprodukts? Tu to vari izmantot visdažādākajiem mērķiem. Piemēram, etiķa pievienošana veļas mazgāšanas procesam sniedz visdažādākās priekšrocības. Nepatīkamas smaržas pēc sviedriem, urīna vai appelējušās pelējuma izmazgājas kā nebijušas, dzīvnieku spalvas tik ātri nepielips pie drēbēm, kā arī izmazgātais apģērbs būs mīksts bez veļas mīkstinātāja. Kas vēl notiks, ja veļas mašīnā ieliesi etiķi?

Etiķis likvidē pelējumu

Mitru drēbju atstāšana veļas mašīnā var radīt pelējuma augšanu un pelējuma smaku. Lai viss svaigi smaržotu, piepildi veļas mašīnu ar karstu ūdeni, pievieno divas tases galda etiķa un veic pilnu mazgāšanas ciklu. Palaid otro pilno mazgāšanas ciklu ar pievienotu mazgāšanas līdzekli.

Tas labi darbojas nelielu daudzumu pelējuma un skābu smaržu gadījumā. Lielāku pelējuma problēmu un traipu gadījumā jums būs jāizmanto agresīvāka apstrāde.

Etiķis atjauno veļas krāsu

Etiķskābe ir tik maiga, ka nekaitēs mazgājamiem audumiem; tomēr tas ir pietiekami spēcīgs līdzeklis, lai izšķīdinātu ziepju un mazgāšanas līdzekļu atlikumus (sārmus). Pievienojot tikai pusi tases etiķa pēdējai skalošanai, tiks iegūtas spilgtākas, skaidrākas krāsas. Pievieno balto etiķi veļas mīkstinātāja dozatorā vai manuāli pievieno etiķi skalošanas cikla sākumā.

Etiķis dabiski mīkstina audumus

Ja Tev nepatīk ideja izmantot stipri aromātiskus komerciālos mīkstinātājus, bet vēlies mīkstākas drēbes, galda etiķis darbojas kā dabīgs auduma mīkstinātājs un neatstāj atliekas uz veļas. Vienkārši pievieno pusi tases etiķa pēdējam skalošanas ciklam.

Ja Tev patīk viegls aromāts, etiķa pudelē pievieno pāris pilienus ēteriskās eļļas, piemēram, lavandas.

Etiķis ir hipoalerģisks

Komerciālie audumu mīkstinātāji var bojāt bērnu apģērbu, un tie mēdz būt alerģiski mazu bērnu ādai. Etiķis ir drošs un hipoalerģisks visām bērnu drēbēm.

Etiķis samazina pūkas un mājdzīvnieku spalvas

Tikai puse tases etiķa skalošanas ciklā palīdzēs novērst pūciņu un mājdzīvnieku spalvu pieķeršanos drēbēm.

Etiķis likvidē sviedru smaku un traipus

Piepildi aerosola pudeli ar neatšķaidītu etiķi un turi to pie rokas veļas mazgāšanas telpā, lai noņemtu sviedru smaku un traipus no mazgājama apģērba. Izsmidzini etiķi tieši uz auduma, kas atrodas padušu zonu iekšpusē, un ļauj tam iedarboties vismaz desmit minūtes pirms ievieto apģērbu veļas mašīnā. Ja audums pirms mazgāšanas ir stingrs, sviedru atlikumu sadalīšanai izmanto mīkstu saru suku. Etiķis palīdzēs izņemt dezodoranta atlikumu, kas palicis uz apģērba, un novērsīs padušu dzeltēšanu.

Etiķis saglabā tumšo apģērbu tumšu

Pievieno pusi tases etiķa pēdējam skalošanas ciklam. Tiks kārtīgi izskalotas ziepes un mazgāšanas līdzekļa paliekas, kas mazgājamām melnām drēbēm liek izskaties blāvām.

Etiķis atbrīvo no dūmu smakas

Ja esi smēķētājs, iespējams, Tavas drēbes ir tik ļoti pievilkušās ar dūmu smaku, ka arī pēc mazgāšanas ir jūtams neliels aromāts. Mazgāšanas ciklam pievieno pusi tases etiķa. Drēbēm un mēbelēm, kas paredzētas tikai sausai tīrīšanai, piemēram, spilveniem un aizkariem, piepildiet vannu ar ļoti karstu ūdeni un pievienojiet vienu tasi etiķa. Pakarini drēbes vai audumu virs tvaikojoša ūdens un aizver durvis, lai tvaiks varētu iekļūt šķiedrās.

Galda etiķis ir arī pietiekami efektīvs, lai noņemtu stipru dūmu smaku gaisā pēc virtuves vai cita neliela sadzīves ugunsgrēka.

Etiķis izmazgā pašu veļas mašīnu

Tīra veļas mašīna ir tikpat svarīga kā tīra veļa. Veļas mašīnas šļūtenēs uzkrājas ziepju un minerālu nogulsnes, kas ierobežo ūdens plūsmu un veiktspēju. Četras reizes gadā iztīri šļūtenes, veicot pilnu mazgāšanas ciklu tukšgaitā, izmantojot karstu ūdeni un divas tases galda etiķa.

Veļas mazgāšana ar etiķi likvidēs arī iespējamo pelējuma sēnīti veļas mašīnā un nepatīkamu mitruma smaku.

Ielej etiķi arī gludeklī!

Minerālu nogulsnes var aizsprostot dzelzs tvaika atveres un izsmidzināšanas sprauslas Tavā gludeklī. Lai notīrītu dzelzi un noņemtu šīs nogulsnes, piepildi gludekļa ūdens tvertni ar ūdeni un etiķi 1:1. Noliec gludekli vertikālā stāvoklī uz karstumizturīgas virsmas un ļauj tam tvaicēties apmēram piecas minūtes.

Kad gludeklis ir atdzisis, izskalo gludekļa ūdens tvertni ar destilētu ūdeni. Piepildi to un izsmidzini ūdeni caur sprauslām uz vecas drānas. Lai izvadītu visus etiķa atlikumus no gludekļa, vairākas minūtes caur to iztvaicē tīru ūdeni pēc etiķa tīrīšanas.

Lai noņemtu apdeguma pēdas no gludekļa, noberz to ar vienādās daļās jauktu galda etiķi un sāli. Pēc tam noslauki gludekli ar audumu, kas samitrināts ar etiķi.

Lasi arī:

Etiķis veļas mašīnā, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Etiķis veļas mašīnā, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas