Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kinologiem atvieglos iespēju iegādāties dienestam neatbilstošos suņus

Foto: Zane BitereLETA

Foto: Zane BitereLETA

Ministru kabinets šonedēļ atbalstīja Iekšlietu ministrijas iesniegtos grozījumus likumā, kas kinologiem atvieglos iespēju iegādāties dienestam neatbilstošos suņus.

Gadījumā, ja atsavina valsts dzīvo kustamo mantu - dienesta suņus un zirgus, - kas veselības stāvokļa, fizisko vai psiholoģisko īpašību dēļ atzīti par nederīgu iestādes uzdevumu veikšanai, tos vispirms var piedāvāt iegādāties nodarbinātajam, kurš ikdienā strādā ar šiem dzīvniekiem, pildot amata pienākumus.

Līdz ar to arī nodarbinātajam, kurš vēlas iegādāties dienesta suni vai zirgu, vairs nebūs nepieciešams veikt darbības, lai pieteiktos iegādei, piemēram, sekot līdzi, vai ir ievietots sludinājums par valsts dzīvās kustamās mantas atsavināšanu.

Tāpat grozījumi paredz, ka, ja nodarbinātais, kurš ikdienā pildījis amata pienākumus, izmantojot dzīvnieku, pāriet darbā uz citu valsts iestādi tādā pašā vai līdzīgā amatā, kura pienākumu izpilde arī saistīta ar dzīvnieka izmantošanu, tad dzīvnieks vispirms tiks piedāvāts tai iestādei, uz kuru attiecīgais nodarbinātais pāriet.

Ja iestāde no dzīvnieka atteiksies, tad to varēs piedāvāt nodarbinātajam, kurš minēto mantu izmanto, pildot amata pienākumus, nepiedāvājot to citām valsts iestādēm.

No 2021.gada 1.jūnija līdz 2023.gada 1.jūnijam ir atsavināti 36 dienesta suņi un viens dienesta zirgs.

Iestādes, uz kurām attiecas minētie grozījumi likumā, ir Valsts policija, Valsts robežsardze, Valsts ieņēmumu dienests, Ieslodzījuma vietu pārvalde, kā arī Nacionālie bruņotie spēki.

Foto: Zane BitereLETA

Foto: Zane BitereLETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas