Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ķīpsalā notiks izstāde "Medbaltica 2023"

"Medbaltica" izstāde 2021. gadā. Foto: Zane Bitere/LETA

"Medbaltica" izstāde 2021. gadā. Foto: Zane Bitere/LETA

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 21.septembrī un 22.septembrī notiks izstāde "Medbaltica 2023", kuras laikā varēs iepazīt modernākās medicīnas tehnoloģijas un inovatīvus materiālus, mediķu darba apģērbu, ārstniecisko kosmētiku, produktus imunitātei un higiēnai.

Kā aģentūrai LETA norādīja "Medbaltica" projekta vadītāja Inga Kanasta-Zabarovska, divas dienas Ķīpsalā pulcēsies medicīnas nozares profesionāļi, lai tiktos, dalītos pieredzē un diskutētu par nozares aktualitātēm ar Latvijas un ārvalstu kolēģiem, savukārt uzņēmēji demonstrēs aktuālākās tehnoloģijas, produktus, materiālus un pakalpojumus. Izstāde būs vērtīga arī tiem, kam interesē rehabilitācijas vai veselības jautājumi.

Ar aktuālo zobārstniecībā, ķirurģijā, ortopēdijā, rehabilitācijā, oftalmoloģijā un farmācijā izstādē iepazīstinās vairāk nekā 130 nozares uzņēmumu no 11 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ķīnas, Itālijas, Rumānijas, Ungārijas, Vācijas un Zviedrijas. Būs arī Čehijas un Ukrainas nacionālie kopstendi. Konferenču dalībnieki un izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunākajiem ražojumiem un tehnoloģijām medicīnā, saņemt profesionāļu konsultācijas un labākos cenu piedāvājumus.

Jaunākās tehnoloģijas, iekārtas, materiālus un pakalpojumus zobārstniecības klīnikām, rehabilitācijas un citām medicīnas iestādēm piedāvās uzņēmumi "Aiko Med", "Altex", "Arbor Medical Korporācija", "Baltmedika", "Beka Baltic", "Doma", "Elanus Medical Latvia", "Kmik", "Recipe Plus", "Vlata", Lietuvas "Vilnijus", Čehijas "Ego Zlin" un daudzi citi.

Izstādē plaši pārstāvēta būt rehabilitācijas sadaļa, kur uzņēmumi demonstrēs unikālas iekārtas rehabilitācijai un fizioterapijai. Piemēram, Lietuvas uzņēmums "Vildoma" ir radījis unikālu "EIK" trenažieri, kas ļauj ergonomiski droši pacelt cilvēku no sēdus stāvokļa uz stāvus pozīciju un koncentrēties uz drošu līdzsvaru un koordinētām ķermeņa kustībām. Turklāt tā veikšanai ir nepieciešams tikai viens veselības aprūpes darbinieks."Fysioline Latvija" stendā interesenti varēs izmēģināt jaunu rokas eksoskeletu "Hocoma Armeo Spring Pro" un rokas robottehnoloģiju iekārtu "Axinesis Reaplan". Savukārt "Arbor Medical Korporācija" demonstrēs unikālu palīgkomunikācijas ierīci "Tobii Dynavox". To var vadīt tikai ar acu skatienu vai pieskārienu, lai varētu paust savas vajadzības ar simboliem vai ģenerēto runu, izmantotu internetu, ieslēgtu gaismu vai televizoru.

Izstādē būs arī noderīgas preces ikvienam - produkti profilaksei, mutes higiēnas līdzekļi, uztura bagātinātāji, ārstnieciskā kosmētika, kompresijas preces un ortopēdijas produkti. Ar jaunumu Latvijā - "Novavita" vēdera atbalsta kompresijas ortozi ikdienas aktivitāšu veikšanas uzlabošanai personām, kam ir liekais svars, - iepazīstinās "Ortoadaptic". Savukārt "Lauma Medical" prezentēs elastīgās saites, jostas, locītavu pārsējus, kompresijas izstrādājumus, kā arī jaunos produktus - stājas korektorus un ortozes.

Tikmēr "Rīgas Farmaceitiskā fabrika" piedāvās degustēt jaunos, Latvijā radītos vitamīnu šotus skaistumam, imunitātei un enerģijai, bet "Panacea Pro" prezentēs pirmo Latvijā oficiāli reģistrēto postbiotisko "Fitotal" produktu, kas paredzēts zarnu mikrobiotas atjaunošanai un nostiprināšanai.

Ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 atbalstu "Medbaltica" piedalīsies arī vairāki Ukrainas uzņēmumi. Uzņēmums "Ukrtekhmed" un "UKRTECHMED Innovation Co" prezentēs inovatīvus hidrogela pārsējus un šuvju materiālus, "Technocomplex" - vienreizlietojamos medicīniskos apģērbus, bet "3D Metal Tech" piedāvās pēc pasūtījuma izgatavot galvaskausa, žokļu, sejas un ortopēdiskos implantus.

Būtiska izstādes "Medbaltica" daļa ir profesionālās konferences un semināri, tādēļ arī šogad mediķi varēs iepazīt jaunumus un diskutēt par aktuālo 16 konferencēs un semināros.

21. un 22.septembrī Ķīpsalā notiks Latvijas Ārstu biedrības starpdisciplinārās konferences un Latvijas Zobārstu asociācijas konference. Veselības aprūpes darba devēju asociācija, Latvijas Zobu higiēnistu asociācija, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija, Latvijas Māsu asociācija un Latvijas Ārstu rehabilitologu asociācija uz konferencēm aicina 21.septembrī.

Vēl izstādes pirmajā dienā pirmoreiz norisināsies Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas konference "Mūsdienu izaicinājumi primārajā veselības aprūpē - sekss, atkarības, neskaidras nāves. Meklējam atbildes!", uzņēmuma "Remedine" un Latvijas Sarkanā krusta lekcija par automātiskā defibrilatora lietošanu publiskajās telpās un "Altex" seminārs zobārstiem.

Savukārt 22.septembrī uz konferencēm aicina Latvijas Farmaceitu biedrība, Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācija, Latvijas Zobārstniecības asistentu asociācija un Latvijas Fizioterapeitu asociācija.

Pieteikšanās konferencēm: profesionālo biedrību un asociāciju mājaslapās.

Savukārt ar savu tālākizglītības kursu piedāvājumu iepazīstinās SIA "glabsim.lv" - viens no pazīstamākajiem uzņēmumiem, kas ārstniecības personām piedāvā plašu tālākizglītības programmu klāstu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā. "Glabsim.lv" stendā būs iespējams atsvaidzināt zināšanas un izmēģināt roku neatliekamās palīdzības nodrošināšanā, kā arī reģistrēties kursiem par izstādes cenām.

"Medbaltica" izstāde 2021. gadā. Foto: Zane Bitere/LETA

"Medbaltica" izstāde 2021. gadā. Foto: Zane Bitere/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas