Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kļūdas krāsns tīrīšanā

Malkas krāsns, foto - Pixabay

Malkas krāsns, foto - Pixabay

Ja ēkas apsildei izmanto krāsns apkuri, tad zini, ka tai ir savas priekšrocības un mīnusi. Šāds apkures veids noteikti nav tas sliktākais, ja vēlies pats kontrolēt to, kad un cik bieži apkurināt telpas. Tomēr krāsnis ir jātīra un tas ir jādara pareizi. Nereti par to, ka ir pieļautas kļūdas krāsns tīrīšanas laikā, liecina apdūmojums. Kādas ir 3 tipiskākās kļūdas, tīrot krāsni?

Krāsns tiek tīrīta pārāk reti

Viena no tipiskākajām kļūdām, ko pieļauj krāšņu īpašnieki ir pārāk reta to tīrīšana. Regulāri tīrīta krāns, dūmvads un skurstenis var ietaupīt pat līdz 30% kurināmā, turklāt krietni samazina ugunsnelaimju risku, ko izraisa sodrēji.

Saskaņā ar Ugunsdrošības noteikumiem, apkures iekārtas un ierīces pārbauda divas reizes gadā, ja ekspluatācijas noteikumos nav noteikts citādi, un, ja nepieciešams, attīra no sodrējiem. Sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma un apkures sezonā ne retāk kā 1 reizi mēnesī – ilgdedzes apkures krāsnīm, savukārt citām apkures ierīcēm - divas reizes mēnesī. Neskatoties uz šiem noteiktajiem ieteikumiem, ja tiek intensīvi kurināts, krāsns jātīra biežāk, pēc vajadzības.

Neiztīra sodrējus un pelnus līdz galam

Vēl viena tipiska kļūda, kas tiek pieļauta, tīrot krāsni, ir pelnu un sodrēju neiztīrīšana līdz galam. Lai vilkme būtu laba, ieteicams, vismaz 1 reizi nedēļā iztīrīt pelnus un sodrējus no krāsns. Turklāt, nedrīkst aizmirst arī par cuku tīrīšanu! Bieži vien pat regulāri no pelniem tīrītā krāsnī samazinās vilkme vai rodas sadūmojums, kas ir rezultāts tieši tam, ka nav tikušas tīrītas cukas.

Nepareiza diametra izvēlēta krāsns birste

Arī krāsns tīrīšanai domātas birstes ir dažādos izmēros. Nepareiza diametra izvēlēta birste bieži vien ir par iemeslu tam, ka netiek kārtīgi iztīrīti sodrēji no krāsns. Tādēļ, lai no tā izvairītos, labākais veids, kā nopirkt piemērota diametra krāsns tīrīšanas birsti, ir iegādāties to vienlaicīgi ar pašu krāsni vai jautāt skursteņslauķim par tieši Tavai krāsnij atbilstošu birsti tajā reizē, kad tas tiek pieaicināts uz iksezonas dūmvadu un krāsns apkopi.

Esi prātīgs un apdomīgs, neslinko ar krāsns apkopi. Ja neesi pārliecināts, kā to pareizi darīt, izsauc skursteņslauķi, kas Tev klātienē pamācīs un izstāstīs visu, kas Tev jāzina par pareizu krāsns tīrīšanu un apkopi!

Citi noderīgi raksti:

Cik bieži jāveic skursteņa tīrīšana?

Malkas krāsnis un kamīni palīdzēs ienest jūsu mājās omulību

Kurš kurināmais efektīvāks – briketes vai malka?

Kamīns vai krāsns kā siltuma avots un dizaina objekts

Malkas krāsns, foto - Pixabay

Malkas krāsns, foto - Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas