Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko apskatīt Cēsīs? Idejas perfektām brīvdienām

Brīvdienām nebūt nav jābūt garām, lai labi atpūstos un noķertu atvaļinājuma īpašo sajūtu. Vidzemes pašā sirdī Gaujas krastos atrodas viena no gleznainākajām un skaistākajām Latvijas pilsētām – Cēsis. Cēsis ir lielisks galamērķis daudzveidīgām brīvdienām gan tiem, kas vēlas izbaudīt senās pilsētiņas šarmu, gan tiem, kuri grib saplūst ar dabu un izstaigāt skaistākās dabas takas, gan arī aktīvās atpūtas cienītājiem, laivotājiem un ģimenēm ar bērniem. Turklāt to visu ir iespējams apvienot vienas vai divu dienu garā atpūtā. Ko darīt Cēsīs un ko apskatīt tuvumā?

Cēsis – Vidzemes sirds

Cēsis ir Vidzemes sirds, kas spējusi saglabāt savu senatnes šarmu un silti pukst joprojām. Cēsu vecpilsēta ar bruģētajām ieliņām, ainavisko Cēsu pils parku un viduslaiku pilsdrupām joprojām ir pilsētas dvēsele. Te, rokās sadevušies, pastaigājas pārīši, vēstures izzinātāji, ģimenes ar bērniem un tie, kuri meklē mieru un grib atjaunot enerģiju… Pastaiga pa Cēsīm vienlaikus ir arī kultūrvēsturisks baudījums – te sastopama gan vecā koka apbūve, gan vecie pilsētas mūri…

Īpaši skaisti vecpilsētā ir laternu stundā, kad iedegas neskaitāmi lukturīši, kas izgaismo Cēsu vecpilsētas bruģētās ieliņas, Rožu laukumā cilvēki malko kafiju, bērni skrien ap gaismas strūklaku un pāri visam kā kluss sargs stāv atjaunotais baltais Cēsu svētā Jāņa baznīcas tornis. Svētku laikā tas priecē iedzīvotājus ar muzikālām gaismas izrādēm, bet par to norises laikiem gan jāseko līdzi informācijai.

Saplūsti ar dabu

Cēsis atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā, tādēļ lepojas ar īpaši skaistām atpūtas vietām un dabas objektiem pilsētas apkaimē. Ja vēlies saplūst ar dabu un izbaudīt to no sirds, tepat blakus Cēsīm atrodas skaistās Cīrulīšu dabas takas.

Cīrulīšu dabas taku sākums atrodas Žagarkalna kempinga teritorijā, kur bez maksas varat atstāt savu auto un doties pastaigā. Takas ir iespējams izstaigāt arī ar bērniem. Te ierīkoti dažāda garuma maršruti – 2,7, 3,5 un 6,2km. Tiesa gan, ar bērnu ratiņiem pilnā garumā mērot taku nebūs iespējams, jo ceļā būs arī kāpnes. Taču tiem, kuri uzkāps augšā, pavērsies skats pār zilajām Gaujmalas priežu galotnēm un Gaujas ieleju. Dabas taku lejas posms – viegli izstaigājams pat ar ratiņiem. Taciņa ved gar Gauju un gar Gaujas vecupi, kurā rāmi spoguļojas Spoguļklintis. Dzidravots iztek no klints, tā ūdeni gan neiesaka dzert, lai gan avotiņam var piekļūt pa īpašu koka laipiņu.

Sarkanās klintis arī atrodas tepat netālu – aptuveni 2km attālumā no Cīrulīšu Dabas takām. Ir vērts tās aplūkot un piedzīvot neparastu dabas un kultūras apvienojumu. Skaistās klintis ar no tām tekošo Rūcamavotu un izbūvētām koka laipiņām un turpat mežā – lielformāta gleznu izstāde, kur aplūkojami dažādu mākslinieku interpretācija par Kārļa Skalbes pasakām. Šeit var ērti piebraukt ar auto, bet var arī sākumā apskatīt Cīrulīšu takas, tad iznomāt divriteni un atbraukt arī līdz Sarkanajām klintīm vai apskatīt citas tuvākās apkaimes vietas.

Brauciens ar laivu vai plostu

Kopīgs laivu brauciens vienmēr būs neaizmirstams un skaists piedzīvojums, ko atcerēties vēl ilgi. Tas ir lielisks laika pavadīšanas veids gan ģimenēm ar bērniem, gan draugiem. Laivošana pa Gauju paver iespēju aplūkot iespaidīgās klinšu kraujas upes krastos, vērot ūdensputnus un iemēģināt roku airēšanā, kas patiesībā nepavisam nav sarežģīti. Ir iespējams izvēlēties dažādus maršrutus atkarībā no vēlamā brauciena ilguma un vēlmēm. Katrā no posmiem ir cits skaistums, lūk, piedāvājam dažus, kas nav pārāk gari un lieliski salāgojami ar Cēsu pilsētas un apkārtnes apskati – no rīta puses varat apskatīt pilsētu, bet vakarā – laivot, vai otrādi. Turklāt par vietu, kur nogādāt laivas vai kur aizbraukt pakaļ laivotājiem, vienošanās ir jau pašā sākumā, tādēļ nav jāsatraucas, kā nokļūt atpakaļ pie sava auto.

Jāņarāmis – Cēsis posms ir apmēram 9km. Šajā posmā redzēsiet iespaidīgās Ērgļu klintis. Brauciens ar kanoe laivu ilgs apmēram 2-3 stundas, ar plostu - 6-8h.

Cēsis – Līgatne laivošanas maršruts ir aptuveni 17 km. Šajā posmā apskatāmas skaistās Ķūķu klintis un krāces, kā arī iespaidīgais Spriņģu iezis, Taču arī viss pārējais posms ir krāšņiem, ainaviskiem klinšu atsegumiem bagāts. Šis laivu brauciens pa upi ilgs apmēram 4 stundas. Esam izmēģinājuši šo posmu arī ar bērniem un laiks paskrēja nemanot. Ja izvēlēsieties braukt ar plostu, jārēķinās ar 7-8h.

Ģimenes brīvdienās iecienījušas arī plostus. Brauciens ar plostu būs lēnāks, taču uz tā var lieliski nosvinēt dzimšanas dienu, pa ceļam pagatavot maltīti uz grila un vienkārši izbaudīt kopīgu laiku.

Gribas, lai brīvdienas nebeigtos…

Mūsu uzskaitītās atpūtas idejas lieliski iekļausies vienas aktīvas un iespaidiem bagātas dienas plānā. Taču, ja vēlies izbaudīt nesteidzīgāku un klusāku atpūtu, paliec Cēsīs pa nakti! Ir vēl daudz citu skaistu vietu, ko apskatīt Cēsu apkārtnē, piemēram, Amatas taka, Zvārtes iezis. Tepat netālu arī - zooloģiskais dārzs “Rakši” ar lamām, alpakām, ēzelīšiem un citiem zvēriņiem, kas ļoti patiks bērniem. Izvēlies kādu no Cēsu naktsmītnēm vai varbūt ļaujies klusai atpūtai dabā un paliec kempingā pie Gaujas. Pirmajā dienā izbaudi nesteidzīgu dienu Cēsīs, izstaigā apkārtnes dabas takas, vakarā uzspēlē smilšu volejbolu un otrā dienā dodies aizraujošā braucienā ar laivu vai plostu! Pēc tādām brīvdienām enerģijas lādiņš būs dubultojies kā pēc skaista atvaļinājuma.


Kanoe noma, Foto: Žagaralns

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas