Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko darīt, ja bērns aizrāvies ar ‘’Saltiņiem’’ ?

Bērnu smēķēšana. Foto:cottonbro studio, Pexels.com

Bērnu smēķēšana. Foto:cottonbro studio, Pexels.com

Diemžēl ‘’Saltu’’ pīpēšana bērnu un pusaudžu vidū kļūst arvien populārāka. Krāsainiem flomasteriem līdzīgās smēķēšanas ierīces izskatās stilīgi, smaržo labi un nereti garšo pēc augļiem vai pat konfektēm. Šis netikums ir vienlīdz populārs gan meiteņu, gan zēnu starpā. Jāsaka gan, ka vecākiem pieķert savus bērnus ‘’Saltu ‘’smēķēšanā nemaz nav tik viegli. Tie neož pēc tabakas un ir itin viegli noslēpjami. Par spīti tam, daudzi vecāki tomēr atklāj, ka viņu bērnam piemīt šis netikums. Nereti vecākus par to informē skola vai paziņas, kas manījuši bērnu smēķējot.

Ko darīt, ja bērns pieķerts?


Protams ar bērnu ir jārunā par to, ka neskatoties un nevainīgo izskatu un patīkamo aromātu - šīs ierīces ir un paliek kaitīgas. Tik ļoti, ka pēc to lietošanas var nonākt arī slimnīcā. Audzinošos nolūkos der bērnam parādīt kādus uzskatāmus materiālus par to, ko cilvēkam var nodarīt smēķēšana. Un vēlreiz uzsvērt, ka lielos vilcienus ‘’Saltu’’ pīpēšana tā pati ‘’parasto’’ cigarešu smēķēšana vien ir.

Vai sodīt bērnu?


Ja ar runāšanu vien ir par maz un bērns tiek atkārtoti pieķerts šajā nelāgajā ieradumā, kāds soda mērs jāievieš. Visefektīvākais sods varētu būt kabatas naudas ievērojama samazināšana. Jo būsim atklāti – par velti ‘’Saltus’’ neviens nedala. Tātad bērnam tam pietiek naudas. Efektīvs soda veids mūsdienās ir arī interneta patēriņa samazināšana. Katrā ziņā katrs vecāks zina, kas tik tiešām viņa bērnam varētu likt aizdomāties.

Noteikti jārunā ar skolas pārstāvjiem

Diemžēl bērni bērni ‘’Saltus’’ visbiežāk iegādājās no saviem skolasbiedriem. Ir skolas, kur mazākajiem tos tirgo jau pilngadību sasniegušie vidusskolnieki. Reizēm par ‘’dīleriem’’ ir kļuvuši pat 7. klases skolēnu. Ir mācību iestādes, kurās tiek rīkoti reidi ar policijas suņiem un metode ir visai iedarbīga. Ja no skola nav pretīmnākoša – maksimāli jācenšas no bērna iegūt informācija par to, no kā viņš ‘’Saltu’’ ieguvis un ar šo informāciju jāvēršas pie likumsargiem. Protams, ka daļa bērnu baidās atklāt patiesību, jo uztraucās, ka nāksies nodot draugus. Vai tikt apsmietam. Neskatoties uz to – maksimāli jācenšas no bērna šo informāciju izdibināt. Pilnīgi noteikti par to ir jārunā arī vecāku sapulcēs, jo principā ‘’Saltu’’ smēķēšana bērniem ir tāds kā socializēšanās veids. Viņi to dara grupas un dara to tāpēc, ka viņiem ir iespēja pie šiem ‘’Saltiem’’ tikt.

Noderīgi:

Ja bērns lieto narkotikas...

Pazīmes, kas liecina, ka bērns ir pārāk izlutināts

Bērnu smēķēšana. Foto:cottonbro studio, Pexels.com

Bērnu smēķēšana. Foto:cottonbro studio, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas