Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko redzēt un darīt Ventspilī?

Ventspils Dienvidu mols, foto - 1188

Ventspils Dienvidu mols, foto - 1188

Ventspils ir viens no skaistākajiem galamērķiem Latvijā. Dabas burvība, kāda te baudāma, spirgtais vējš, bangojošā jūra rosīgas pilsētas krastos rada sajūtas, kādas meklē tieši tūristi, gan gados jauni ceļotāju entuziasti, gan ģimenes ar bērniem, gan vecāka gājuma atpūtnieki. Neskatoties uz dažādiem gadalaikiem un notikumiem ikdienā, Ventspilī ir vairāki apskates objekti, kurus vienmēr vērts apmeklēt.

Ostas promenāde

Ostas promenāde gar kūsājošās Ventas krastu garas pastaigas laikā Tevi aizvedīs stāstā par jūrniecību. Te iespējams aplūkot interesantus vides objektus, sākot no strūklakas, līdz pat vēsturiskām bojām un ‘Mīlestības bākai”. Promenādē aplūkojams arī kuģis “Rota”, kas ir daļa no Ventspils ostas vēstures. Šī pilsētas daļa ir ar industriālu noskaņu, te ikvienam ir iespēja noķert šo mūžīgās kustības enerģiju. Savukārt, ja vēlies pēc tam baudīt neskartu dabu, tad dodies uz Jūrmalas parku.

Jūrmalas parks, Enkuru taka, Džungļu taka

Ikviens, kas vēlas baudīt īpašu saikni ar dabu, ieelpot dzidru, svaigu gaisu, aplūkot gleznainas ainavas un sajust pašas mātes Dabas klātesamību, noteikti vērts doties uz Jūrmalas parku. Te ir brīnišķīgas un aizraujošas dabas takas – 730 m garā Enkuru taka un 380 m garā Džungļu taka, kā arī citas labiekārtotas pastaigu takas. Bet tiem, kuriem negribas locīt kājas, bet baudīt ainaviskos skatus ērtākā veidā, iespējams izbraukt ar Brīvdabas muzeja Mazbānīti.

Enkuru takā iespējams aplūkot Baltijā unikālu ekspozīciju – te ir izvietoti vairāk kā 140 dažādu tipu enkuri, no kuriem lielākais ir 6 m augsts un 23 tonnas smags. Šeit izvietotā enkuru kolekcija ir lielākā Baltijas valstīs!

Bet Džungļu taka būs īsts piedzīvojums ģimenēm ar maziem bērniem, kā arī lieliem un maziem piedzīvojumu meklētājiem, kuriem patīk kāpelēt, ložņāt, pārvarēt izaicinājumus un šķēršļus līdz pat 2 metru augstumam.

Ventspils Dienvidu mols un Zilā karoga pludmale

Kur vējš, debesis un ūdens saplūst vienā pasakainā mutulī – to sajūtu var noķert vienīgi uz Dienvida mola promenādes. Te pastaigas iecienījuši gan vientuļnieki, kas vēlas sakārtot domas, gan pārīši romantiskā noskaņojumā. Arī ģimenes ar bērniem un dzīvnieku draugi ķer šeit jūras vēju aiz astes un klausās ūdens bangās uz zilā debesu-jūras fona.

Uz Zilā karoga pludmali ved 10 koka celiņu laipas. Pelēkā kāpu zona papildināta arī ar interesantiem vides objektiem, piemēram, Latvijas kontūrzīmēm.

Staldzenes stāvkrasts un zvejnieku ciemats

Ne gluži Ventspilī, bet turpat netālu ir ikviena tūrista apmeklējuma cienīgā Staldzene. Šis autentiskais zvejnieku ciemats joprojām ik vakaru smaržo pēc kūpinātām zivīm. Augstā Staldzenes stāvkrasta pludmalē joprojām var novērot jūrā ejošos zvejniekus un neskarto dabu.

Planetārijs un Ūdens piedzīvojumu parks

Baltijā modernākais planetārijs atrodas tieši Ventspilī! Kosmosa ceļojumā, kas ļaus atklāt Visuma noslēpumus, iespējams doties Ventspils Jaunrades nama planetārijā, kas ir Latvijā lielākais digitālais planetārijs! Bet ūdens priekus var doties baudīt ne vien pludmalē vasaras laikā, bet cauru gadu Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā, kur vasara valda vienmēr. Te sev patīkamu atpūtu atradīs gan bērni, gan pieaugušie ar iespēju atpūsties baseinā, šļūcot pa slidkalniņiem, karsējoties pirtīs, baudot SPA un sāls istabas un ne tikai.

Ja esi Ventspilī, izbaudi maksimāli daudz šīs pilsētas sniegtās iespējas! Ietaupi laiku ceļā – izmanto “Fortūna 2” taksometra pakalpojumus.

Ventspils Dienvidu mols, foto - 1188

Ventspils Dienvidu mols, foto - 1188

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas