Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kokneses pilsdrupas - apskati tās no ūdens - braucienā ar kuģīti!

Kokneses pilsdrupu apskate ir viena no lietām, kas katram kādreiz jāizbauda. Ainava ar pilsdrupām, kas teju peld Daugavas ūdeņos ir daudziem zināma un tieši ar šo šī vieta guvusi īpašu ievērību un ceļotāju interesi, turklāt atrodas šī skaistā vieta vien 100km no Rīgas.

Kokneses pilsdrupas būvētas jau 1209.gadā, līdzīgi kā daudzas citas pilis – tā celta kalnā, kam šobrīd grūti notecēt, jo mūsdienās pret pils mūriem skalojas Daugavas viļņi. Tieši tādēļ izlēmām šoreiz aplūkot šo vēsturisko unikālo objektu no ūdens.

Mūsu izvēle krita uz braucienu ar kuģīti pa Daugavu. Šādi kuģīši Kokneses pusē ir vairāki. Mēs izvēlējāmies izbraukt ar kuģīti “Gulbis”, kas atiet no Likteņdārza piestātnes. Rezervējam sev vēlamo braukšanas laiku un ierodamies piestātnē.

Kuģīša kapteinis mūs sagaida, tērpies baltā tērpā un brauciens var sākties. Brauciena laikā tiek atskaņots stāstījums par šīs vietas vēsturi, stāsts ir interesants, tomēr vienubrīd satraucamies, ka visu ceļu būs jāklausās audiogida ieraksts, taču nē – pēc brīža stāsts beidzas, tiek atskaņota relaksējoša mūzika un mēs turpinām ceļu. Kuģītis ved mūs pār Daugavas ūdeņiem pavisam tuvu pilsdrupām. Izmantojam šo laiku, lai aprunātos arī ar mūsu kapteini. Izrādās, viņam ir daudz interesanta, ko piebilst un ko pastāstīt.

Tikai šobrīd apjaušam, ka patiesībā – Pļaviņu HES ūdenskrātuves uzpludināšana nenozīmēja vien pilskalna pazušanu Daugavas ūdeņos. Izrādās, ka mēs peldam pāri nopludinātām skolām, izpostītām baznīcām, kuru aprises dažkārt esot pat saskatāmas. Kādā vietā Daugavā joprojām rēgojas ārā ozola galotne, kas atgādina par to, ka visa šī skaistā mūsdienu ainava patiesībā nozīmēja arī veselas pasaules pazušanu zem ūdens. Pat mūsdienās esot sekas – daudzviet tuvākajā apkaimē ir problēmas ar ūdens iegūšanu, jo avoti izzuda. Stāstījums ir patiesi interesants un brauciens izvēršas emocionāls.

Savā ziņā var uzskatīt, ka pilsdrupām paveicās, ka ūdenslīmenis tika pacelts par aptuveni 40m un ūdenslīmenis apstājās pie pils pamatiem. Veselai pilsētas daļai tā nepaveicās…

Kokneses pilsdrupas atrodas pie Pērses un Daugavas satekas. Brauciena laikā iebraucam arī Pērses upē un apskatām arī Likteņdārzu no ūdens. Kopumā brauciens ilgst apmēram stundu, kuras laikā esam gan daudz uzzinājuši, redzējuši ierastās ainas no cita skatu punkta un teju vai izjutuši Kokneses stāsta aizkulises.

Ja izvēlies apskatīt Kokneses pilsdrupas arī klātienē – redzēsi vēl citas interesantas detaļas – moku kambari, seno akas vietu, bruģa atsegumus un daudz ko citu. Tādēļ ir vērts apciemot Kokneses pili un apskatīt to arī klātienē.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Ko vēl apskatīt tuvumā:


Kokneses pilsdrupas, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas