Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kolkas rags un citas vietas, ko apskatīt Kurzemē

Kurzemes apceļošana bez Kolkas raga apskates nav iedomājama. Tas ir Latvijas izteiksmīgākais zemesrags, kur satiekas atklātā jūra un Rīgas jūras līcis. Šeit ir spēcīgas ūdens straumes un nav ieteicams peldēt, jo vieta, kur sastopas atklātā jūra un līcis, iezīmējas baltām viļņu bangām un straumes dažkārt iet pilnīgi dažādos virzienos. Kur vēl vienuviet jūrā var vērot gan saullēktu, gan saulrietu?

Kolkas rags ir lieliska vieta atpūtai, pastaigai un fotosesijām. Ja jūra ir mierīga, tad krastā šeit vērojamas lielu akmeņu drupas no vecās bākas, kas rādīja sēkļa vietu, lai kuģi zinātu, kur atrodas sēklis un neuzskrietu uz tā. Sēklis ir garš – apmēram 6km, tādēļ šeit notikušas daudzas kuģu avārijas.

Tepat blakus dižojas arī “Gaismas ceļa” skrējienam par godu uzstādītā skulptūra – lāpa, kas iezīmē skrējienu apkārt Latvijai pa 1836 garo mūsu valsts robežu un noslēdzās Kolkas ragā.

Jūras putni barojas izskalotajās jūraszālēs, meditatīva vieta, kas patiks arī putnu vērotājiem.

Kolkas raga apkārtni ieskauj Slīteres sili, kas vasarā krāsojas lillā viršu ziedos, bet sīkās, lauztās priedes sīvi turas pretī spēcīgajiem vējiem. Pa ceļam – neskaitāmi lībiešu ciematiņi ik pēc dažiem kilometriem ceļa zīmes liecina, ka zivis šeit ir lielā cieņā – gan kūpinātas, gan svaigas tās iespējams iegādāties pie zvejniekiem, kā arī ceļmalas veikaliņos, kafejnīcās.

Ko vēl apskatīt Kurzemē?


Ko Tu ieteiktu apskatīt Kurzemē?


Kolkas rags, vecās bākas drupas,Foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas