Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Krēta – noderīgi ieteikumi tavam ceļojumam

Skaistā sala Krēta Grieķijas dienvidos piedāvā daudz saules, lieliskas pludmales, kā arī satriecošu senatnes pieminekļu un citu apskates objektu klāstu. Lasi tālāk un uzzini, kas jāņem vērā, plānojot ceļojumu!

Krēta – kā nokļūt

Ērtākais, ātrākais un, noķerot pēdējā brīža piedāvājumus, arī izdevīgākais veids, kā nokļūt šai Grieķijas salā, ir lidojumi uz Krētu. Tiešie reisi nozīmēs mazāku nīkšanu lidostās, taupot laiku un nervus, kas īpaši svarīgi, ceļojot ar bērniem.

Rīga–Krēta lidojums ilgst apmēram trīs stundas, ļaujot no, iespējams, jau rudenīgi vēsas vai vēl nepavisam ne vasarīgas Latvijas nokļūt īstā saules un jūras paradīzē. Iegādājoties gatavu ceļojuma komplektu uzticamā tūrisma aģentūrā, nebūs jālauza galva nedz par lidojumu, nedz viesnīcas izvēli.

Kad labāk braukt

Sezona Krētā sākas aprīlī un noslēdzas oktobrī, savu maksimumu tā sasniedz tieši vasaras mēnešos. Taču jārēķinās, ka šai laikā gluži kā sastrēgumstundā atpūtnieku būs visvairāk. Jāņem vērā, ka arī karstums tad ir pamatīgs – ne visiem mūsu mērenā klimata iedzīvotājiem tas būs pa prātam.

Kāda ir izeja? Lielisks variants ir Krēta maijā – tūrisma sezona jau sākusies, viss darbojas, taču vēl nav tik karsts un cilvēku ir mazāk. Tiesa, peldēšanās sezona maijā tikai sākas, taču Latvijas rūdītos peldētājus 19 grādu ūdens parasti nebiedē.

Otrs variants, ja lielais karstums un pūļi nav pa prātam – Krēta oktobrī. Sezonas izskaņā vēl ir silts, arī jūra vasarā uzkrāto siltumu saglabā vēl ilgi, taču cilvēku ir mazāk un iespējas atrast labus pēdējā brīža piedāvājumus – lieliskas.

Krētas sala – laika prognoze sola sauli, sauli un sauli. Klimats ir sauss un visai karsts, vasarā no tuvu pie 30 grādiem līdz pat pāri 40 grādiem, kad vienīgais glābējs ir jaudīgs kondicionieris un ūdens.

Kas jāņem vērā

Krēta, tāpat kā citas Dienvideiropas valstis, dienas karstākajās stundās dodas siestā – jārēķinās, ka daudz kas šai laikā būs slēgts. Cenas Krētā ir visai patīkamas – tā ne tuvu nav tik dārga kā izslavētā grieķu Santorini, savukārt produktu cenas nereti ir makam draudzīgākas nekā tepat Rīgā.

Lai izvēlētos piemērotu ceļojumu vai viesnīcu, ieteicams konsultēties uzticamā tūrisma aģentūrā. Lai saprastu, kāda īsti ir Krētas sala, atsauksmes no tiem, kas tur jau bijuši, arī lieti noderēs.

Ceļojums Rīga–Krēta: ko apskatīt

Krēta ir Eiropas civilizācijas šūpulis, un laikmetu gaitā to iekarojušas un apdzīvojušas dažādas tautas un valstis. Tāpēc senatnes pieminekļu blīvums šai salā ir iespaidīgs. No tā neatpaliek arī dabas objekti – sala ir kalnaina, piedāvājot baudīt ne tikai lieliskas pludmales un slepenus līčus, bet arī pārgājienus kalnos.

Lūk, daži ieteikumi, ko apskatīt, ja ceļojuma galamērķis ir Krēta:

  • Vēsturi ļaus iepazīt salas galvenā pilsēta Herakliona un leģendārā Knosas pils, kā arī Retimnonas pilsēta ar venēciešu laika būvēm;
  • Pludmales, tostarp slavenā Elafonisi salas rietumdaļā, kas izceļas ar rozā smiltīm, un skaistā Balos lagūna, kā arī palmu audžu ieskautā Vai pludmale;
  • Sengrieķu galvenā dieva Zeva dzimšanas vieta Idas kalnā;
  • Samarijas aiza – skaists kanjons, kas ļauj doties 16 kilometrus lejup virzienā uz jūru;
  • Bērnus sajūsminās dinozauru parks un akvāriju centrs, tāpat salā ir arī ūdens atrakciju parki.

Krēta – ceļojums pie saules, jūras un vēstures

Brauciens uz saulaino Grieķijas salu ļauj pāris stundu laikā nokļūt perfektā vasarā. Krēta piedāvā iespēju gan baudīt laisku atpūtu pludmalē, gan doties skaisto skatu meklējumos kalnos, gan baudīt dažādu gadsimtu vēstures un arhitektūras pieminekļus. Un, protams, baudīt grieķu dzīvesprieku, viesmīlību un gardo virtuvi!

Krēta. Foto: Unsplash.com/Eleni Afiontzi

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas