Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kristus Karaļa kalns - koka skulptūru parks Latgalē

Kristus karaļa kalns atrodas vien pāris km no Aglonas. Jau, braucot pa Dagdas ceļu, drīz vien labajā pusē paveras aina ar dīķi, nelielu dievnamu un neskaitāmām koka skulptūriņām.

Atstājam automašīnu bezmaksas stāvvietā un tālāk dodamies kājām. Pirmais iespaids ir pārsteidzošs – nebijām gaidījuši, ka šis koka skulptūru parks ir tik ļoti vērienīgs! Vairāk nekā 500 dažādas koka skulptūras! Kopā ar dārziem un dīķiem šis skulptūru parks aizņemot pat 20ha lielu platību. Lai to izstaigātu, nepieciešamas pāris stundas. Visas skulptūras, kas atrodas šajā dārzā, darinātas pēc Bībeles motīviem, tādēļ reizēm šo parku dēvē arī par Dieva skulptūru dārzu. Te ir skaisti, sargājoši eņģeļi ar milzu spārniem, Noasa šķirsts, Paradīzes dārzs un mīlestības saliņa… krusti, dažādas ainas no Svētajiem rakstiem.

Arī tad, ja neesi lasījis Bībeli, ir vērts šeit atbraukt. Iespējams, ka kādu no stāstiem nesapratīsi, taču jebkurā gadījumā šeit ir tāda īpaša sajūta. Turklāt tas ir arī baudījums acīm – Kristus karaļa dārzs ir skaisti iekopts, tajā ir sastādīti ziedi un augļu koki, iekopts mauriņš, blakus esošajā ezerā zied ūdensrozes…

Kalna pieejamība – Kristus karaļa kalns ir pieejams ikvienam – tajā iekoptās taciņas ļaus pastaigāties un baudīt šo īpašo parku arī ar bērnu ratiņiem. Jā, iespējams, ka dažām skulptūrām ar ratiem pieiet klāt būs grūtāk, taču arī no celiņiem tās labi apskatāmas.

Parks tiek uzturēts no cilvēku ziedojumiem, tādēļ atsevišķas ieejas maksas nav, bet vairākās vietās parkā ir izvietotas ziedojumu kastītes. Neaizmirsti paķert skaidru naudiņu, ja vēlies noziedot parka uzturēšanai.

Ko vēl apskatīt Latgalē:

Latgale ir tik bagāta ar dažādām apskates vietām, ka visu nemaz nevar uzskaitīt. Padalāmies ar tām, kas mums patikušas visvairāk. Varbūt tev ir vēl kādi ieteikumi, ko apskatīt Latgalē?


Kristus Karaļa kalns, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas