Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kur mācīties tālāk? Te ir plašs profesionālo skolu ceļvedis.

profesijas izvēle, Jaunieši. Pexels

profesijas izvēle, Jaunieši. Pexels

Uzņemšana izglītības iestādēs jau teju sākas, bet joprojām neskaidra ir atbilde uz jautājumu, kādu profesiju izvēlēties un kur mācīties tālāk pēc skolas beigšanas? Vienam nākotne jau skaidra, cits profesiju izvēlas nepārdomāti – atkarībā no dzīvesvietas tuvuma izglītības iestādei, vēl cits aiziet mācīties “turpat, kur draugi”… Skolas un profesijas izvēle ir atbildīgs brīdis, jo darīt darbu, kas neiet pie sirds, neviens ilgi nespēs. Ideāli, ja izdodas darbu apvienot ar savām interesēm un varbūt pat hobiju. Ne velti saka – atrodi darbu, ko mīli, un tev nekad nebūs jāstrādā! Lai būtu vieglāk izlemt un atrast sev piemērotāko profesiju, palīdzēt var karjeras konsultanta apmeklēšana, bet mēs esam sagatavojuši profesionālās izglītības iestāžu sarakstu un ļoti ceram, ka kādam tas palīdzēs.

Grāmatvedība, komerczinības, administrācija

Ja Tevi interesē darbs ar dokumentiem, cipariem, varbūt Tu dienās vēlies būt klientu apkalpošanas speciālists, namu pārvaldītājs, komercpakalpojumu darbinieks, uzņēmuma grāmatvedis, varbūt vēlies dienās nodarboties ar komercdarbību un grāmatvedības pārzināšana tev lieliski palīdzētu? Ja tā, tad ieskaties, ko piedāvā:

Informācijas tehnoloģijas, datorsistēmu administrēšana

Datorsistēmas un datortīklu administrēšana, programmēšanas un datorsistēmu tehniķa profesijas piedāvā vairākas profesionālās skolas. Ja vidējo izglītību iegūsi kopā ar profesiju šādā izglītības iestādē, iespējams, tev būs arī virkne priekšrocību zināšanās vēlāk, ja vēlēsies turpināt studijas augstskolā, turklāt Tu jau būsi gatavs darba tirgum!

Kokapstrāde, mēbeļu galdnieka profesija

Kokapstrādes meistari vienmēr ir cieņā – gan mēbeļu galdnieki, kas kopā ar ērtībām cilvēku mājokļos ienes arī dizainu un stilu, gan arī prasmīgi amatnieki, kas spēj no koka izveidot gandrīz jebko. Šī ir profesija, kurā vienlaikus miksējas gan praktiskums un precizitāte, gan radošums. Ja interesējies par kokapstrādes profesiju, ieskaties sekojošu skolu studiju programmās:

Automehāniķis, mašīnbūves speciālists

Automašīna ikdienā ir viena no nozīmīgākajām lietām cilvēka dzīves kvalitātes nodrošināšanai, tādēļ pieprasījums pēc kvalificētiem meistariem un automehāniķiem, auto atslēdzniekiem, kas spēkratus spēs uzturēt pie labas veselības, būs vienmēr.

Metālapstrāde, metinātājs, virpotāja profesija

Metālapstrādes speciālists, metinātājs, virpotājs – mācoties šīs profesijas, apgūsiet rasēšanu, darba procesu automatizāciju, darbagaldu iestatīšanas tehnoloģijas un daudzas citas praktiskas lietas, kas noderēs darbā.

Būvniecība, būvtehniķis, apdares darbu tehniķis

Būvniecība un celtniecība ir jomas, kas nekad neapstājas, jo pilsētas aug, mājokļi noveco – tie tiek nojaukti, projektēti, pārbūvēti un celti no jauna. Šai procesā nepieciešami īpaši sagatavoti speciālisti, piemēram – būvtehniķi, kas organizēs izpildītāju darbu, tāpat būs nepieicešami restauratori, apdares darbu tehniķi un citi celtniecības speciālistsi. Starp citu – profesionālās izglītības iestādēs iespējams izvēlēties un apgūt arī ceļu būvtehniķa un hidrobūvju būvtehniķa profesijas.


Lauksaimniecība, augkopības speciālists, mehanizācija

Ja savu nākotni redzi saistītu ar lauksaimniecību, noderēs atbilstoši iegūta izglītība un profesija. Zināšanas lauksaimniecības mehanizācijā, augkopībā palīdzēs vēlāk darbā ar dārzkopības un lopkopības produkcijas ražošanu, uzglabāšanu un realizāciju, kā arī apstrādi.

Skaistumkopšanas speciālisti, vizāžisti, frizieri

Spa Speciālists, vizuālā tēla stilists, frizieris, manikīra un pedikīra speciālists, vizāžists – šo profesiju apguve būs lielisks pamats darba uzsākšanai skaistumkopšanas jomā. Ir iespējams, protams, apgūt dažādas prasmes arī īpašos kursos, taču ir virkne skolu, kur skaistumkopšanas speciālistu profesijas var iegūt jau kopā ar vidējo izglītību.

Ēdināšana, pavārs, konditors, bārmenis

Ja pavārmāksla ir Tava sirdslieta, tad nešaubies ne mirkli – Tevi gaida lieliska karjera! Izcili pavāri, konditori vienmēr ir mīlēti un viņu darbs tiek novērtēts un cienīts, jo ēšana galu galā ir viena no lielākajām dzīves baudām un pamatvajadzībām. Kopā ar vidējo izglītību ir iespējams iegūt gan pavāra, gan konditora, virtuves darbinieka profesijas. Tāpat vari izvēlēties tādas studiju programmas kā bārmenis, pārtikas tehnolog, pārtikas produktu ražošanas tehniķis vai restorānu speciālists. Šajā jomā ir plašas izvēles iespējas, kur mācīties:

Viesmīlība

Viesmīlības speciālisti, tūrisma grupu pavadoņi un citi viesnīcu un tūrisma jomā nodarbinātie ir pamats tūrisma nozarei kopumā. Ne mazāk svarīgi ir prasmīgi un iznesīgi viesmīļi, kas zina, kā apieties ar viesiem un kā apmierināt viņu prasības. Šādus speciālistus piedāvā sagatavot:

Radošās profesijas, dizains, stils

Dizains, animācija, foto dizains, vides dizains, multimediju dizaina speciālists, interjera dizains, multimediju dizains, video operators, stila mēbeļu modelētājs, apģērbu dizaina speciālists, vizuālās reklāmas dizaina speciālists, stilists un pat mārketinga speciālists – radošo profesiju virzieni ir neskaitāmi. Atliek tikai izvēlēties! Ieskaties, ko piedāvā:

Medicīna un aprūpe

Medicīnas darbinieku profesiju parasti izvēlas tie, kam palīdzēt citiem ir sirdslieta. Profesionālās izglītības iestādes apmācīs Tevi ārstnieciskās masāžas veikšanā, māszinībās, sagatavo bērnu aprūpes speciālistus jeb aukļus, kā arī sociālās medicīnas darbiniekus un pat veterinārmedicīnā strādājošos. Ja Tevi interesē šis virziens, ieskaties, ko piedāvā:

Drošība, glābēji, apsardzes darbinieki

Ja sevī jūti aizstāvja garu, vēlmi pasargāt un izglābt cilvēkus no dažādām likstām un nelaimēm, iespējams, Tevi ieinteresēs glābēja vai apsardzes darbinieka profesija. Ieskaties, ko piedāvā Saldus tehnikums!

Protams, ka vienas skolas absolvēšana nenozīmē, ka pēc tam nevari turpināt mācības un iegūt vēl citu izglītību – daudzi turpina studijas arī vakara nodaļās, veiksmīgi apvienojot tās ar darbu.

profesijas izvēle, Jaunieši. Pexels

profesijas izvēle, Jaunieši. Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas