Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kur Porziņģis turpinās karjeru un kad būs skaidrība par jauno līgumu?

Kristaps Porziņģis. Foto: Scanpix/EPA/Toms Kalniņš

Kristaps Porziņģis. Foto: Scanpix/EPA/Toms Kalniņš

Latvijas basketbola lielākajai zvaigznei un visu laiku slavenākajam pašmāju sportistam Kristapam Porziņģim šī gada jūnijs būs ļoti svarīgs mēnesis, jo 27 gadus vecais liepājnieks gatavojas parakstīt savas karjeras otro lielo līgumu.

Kāda ir esošā Porziņģa līguma situācija?

Kristapam līdz 21. jūnijam ir divi varianti:

  1. Piekrist tā sauktajai "spēlētāja opcijai" un pagarināt esošo kontraktu ar Vašingtonas "Wizards" vēl uz nākamo sezonu, kas viņam garantētu 36 miljonus dolāru pirms nodokļu nomaksas. Tādā gadījumā Porziņģis nākamvasar būtu bez līguma un viņš varētu uzklausīt jebkura NBA kluba piedāvājumus.

  2. Atteikties no "spēlētāja opcijas" jeb esošā līguma pagarinājuma un gaidīt piedāvājumus no NBA klubiem.
Otrais variants no Kristapa skatpunkta ir izdevīgāks viena iemesla dēļ. Viņam aizvadītā sezona bija rezultatīvākā un viena no labākajām karjerā līdz ar to NBA klubiem būs lielāka motivācija domāt par maksimālā līguma piešķiršanu. Savukārt, ja viņš izvēlas garantētos 36 miljonus uz nākamo sezonu, tad latvietis riskēs. Gadījumā, ja viņš gūst nopietnu savainojumu vai neaizvada tik spožu sezonu kā iepriekšējo, izredzes, ka viņš tiks pie maksimālā līguma, kļūs daudz mazākas.

Īsāk sakot - Kristaps šobrīd ir pietiekami labā situācijā, lai varētu pamatoti cerēt uz karjeras lielāko līgumu un viņam nav nepieciešams lieki riskēt tikai lai garantēti iegūtu 36 miljonus.

Uz kādu kontraktu Porziņģis var cerēt?

Iepriekš medijs "The Athletic" no situācijai pietuvinātiem avotiem ziņoja, ka Kristapa esošais klubs "Wizards" var viņam piedāvāt jaunu četru gadu līgumu par 180 miljoniem dolāru. Tas būtu otrs maksimālais līgums viņa karjerā un visu laiku lielākais, jo pirmā vērtība 2019. gadā bija 158 miljoni. Jāatgādina, ka NBA vien retā zvaigzne ir spējīga karjeras ietvaros tikt pie vairāk kā viena maksimālā līguma, kas kārtējo reizi apliecina Kristapa milzīgo talantu un unikalitāti.

Kurā komandā viņš spēlēs?

Visdrīzāk, Porziņģis paliks "Wizards" sastāvā. "The Athletic" iepriekš vēstīja, ka abas puses ir ieinteresētas turpināt sadarbību un jau ir bijušas sarunas par jaunu ilgtermiņa līgumu. Kristaps ir ieinteresēts karjeru turpināt ASV galvaspilsētas komandā, kā arī "Wizards" labprāt sastāvā saglabātu vienu no saviem līderiem.

Tomēr tikpat labi jebkurš cits klubs var likt galdā maksimālo kontraktu un dažādus citus solījumus, kas var mainīt liepājnieka domas. Pagaidām nav izskanējušas baumas par to, ka kāds cits klubs būtu ieinteresēts Porziņģim piešķirt tādu summu kā "Wizards", tomēr NBA viss ir iespējams un pagaidām nevar izslēgt variantu, ka latvietis nākamo sezonu var sākt arī citā komandā.

Kad būs skaidrība Porziņģa nākotnes sakarā?

Pieņemot, ka Porziņģis atsakās no "spēlētāja opcijas" līdz 21. jūnijam, viņam būs jāgaida 30. jūnijs, lai sāktu sarunas par jauno kontraktu. 30. jūnijs ir oficiālais datums, no kura komandas var sākt sarunu procesu ar spēlētājiem, tomēr, kā zināms, NBA daudzas lietas notiek aizkulisēs un sagaidāms, ka tādā gadījumā arī ap 30. jūniju/1. jūliju būs zināms, kur Porziņģis turpinās karjeru. Process, protams, var arī ievilkties, bet parasti komandas un spēlētāji līgumu lietas vēlas nokārtot pēc iespējas ātrāk.

Taču, ja Porziņģis akceptē "spēlētāja opciju", viņš automātiski pagarina līgumu ar "Wizards" uz nākamo sezonu 21. jūnijā.

Kristaps Porziņģis. Foto: Scanpix/EPA/Toms Kalniņš

Kristaps Porziņģis. Foto: Scanpix/EPA/Toms Kalniņš

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas