Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Labākie “Netflix” seriāli 2023. gadā

Dženna Ortega. Foto: Leon Bennett/Getty Images/AFP/Scanpix

Dženna Ortega. Foto: Leon Bennett/Getty Images/AFP/Scanpix

Izklaides satura platforma “Netflix” skatītājiem Latvijā un citur pasaulē piedāvā daudzveidīgu un aizraujošu video saturu katrai gaumei. “Netflix” lietotāji var izvēlēties sev saistošāko starp plaša spektra spēlfilmām, dokumentālo kino, kā arī seriāliem, par ko plašāk šajā rakstā.

Black Mirror

“Black Mirror” ir viens no leģendārākajiem seriāliem, kas pieejams “Netflix”. Katrā sezonā ir ļoti dažāds epizožu skaits. Piemēram, pirmajā sezonā ir tikai trīs epizodes, bet ceturtajā – sešas. “Black Mirror” epizodes ir nesaistītas un katra no tām ir kā atsevišķs stāsts, tādēļ nav nozīmes, vai cilvēks to sāk skatīties no pirmās vai pēdējās sezonas. Leģenda vēsta, ka personām ar vāju psihi ieteicams izvairīties no pirmās sezonas pirmās epizodes (tas var absolūti sabojāt priekšstatu par seriālu kopumā). Praktiski katrā “Black Mirror” stāstā vairāk vai mazāk tiek atspoguļota kāda tehnoloģiska inovācija, kāda mūsdienās neeksistē, tās sasaiste ar sabiedrību un manipulācija ar cilvēkiem, piemēram, USB spraudnī ierakstīta cilvēka apziņa, kuru var darbināt datorizētā “pasaulē” pēc nāves. “Black Mirror” epizodes ir šokējošas un vienaldzīgus neatstās nevienu.

IMDB – 8.8/10
Rotten Tomatoes – 84%

The Playlist

Kurš gan mūsdienās nav kaut reizi izmantojis populāro mūzikas straumēšanas servisu “Spotify”? “The Playlist” ir stāsts sešās epizodēs par to, kā tika izveidots “Spotify”, taču tā nav dokumentāla filma, bet gan spēlfilma, kas balstīta uz patiesiem notikumiem jeb Svena Karlsona un Jonasa Leijonhufuda grāmatu “Spotify Untold”. “The Playlist” ir zviedru seriāls, kurā galvenais varonis ir ļoti ambiciozs programmētājs, kurš, pateicoties savam absurdajam fanātismam un kaitinošajai neatlaidībai realizē tobrīd pilnīgi neiespējamo “Spotify” ideju, izmainot mūzikas industriju uz visiem laikiem.

IMDB – 7,5/10
Rotten Tomatoes – 100%

Wednesday

Četrās no pēdējām sešām nedēļām 2022. gadā “Wednesday” bija skatītākais seriāls “Netflix” Latvijas reģionā un arī 2023. gada sākumā tas bijis viens no skatītākajiem Latvijā. “Wednesday” ir apvienots gan komēdijas, gan šausmu žanrs kurā stāsts ir par Adamsu ģimenes savdabīgo figūru Vensdeju. “Wednesday” skatītāji satiksies arī ar pārdabiskiem elementiem, kas atspoguļoti seriālā.

IMDB – 8.2/10
Rotten Tomatoes – 71%

Ginny & Georgia

Stāsts par Džordžiju un Džīniju jeb māti ar kriminālu pagātni un meitu, kura savā prātā ir vairāk pieaugusi nekā viņas māte, ir viegls un relaksējošs seriāls, kurš iemājojis lielu popularitāti Latvijā. Tas ir perfekti piemērots brīžiem, kad atnāc mājās pēc smagas darba dienas un gribi TV paskatīties kaut ko vienkāršu un saprotamu. “Ginny & Georgia” ir gana dramatisks stāsts ar dažādiem negaidītiem pavērsieniem, kas rodas abu galveno varoņu saspringto attiecību dēļ.

IMDB – 7,5/10
Rotten Tomatoes – 64%

Kaleidoscope

“Kaleidoscope” piedāvā unikālu skatīšanās pieredzi. Šim seriālam ir viena sezona un astoņas epizodes, bet āķis ir tajā, ka nav svarīgi, kādā secībā tiek skatītas epizodes, turklāt vēl interesantāku šo ideju padara fakts, ka katram “Netflix” lietotājam tiek piedāvāta dažāda sēriju secība. Tomēr jāsaka, ka ideja ir grandiozāka nekā izpildījums, jo stāsts dažkārt ir klišejisks un paredzams, kas seriālu padara nedaudz garlaicīgu, taču kā pirmais mēģinājums šāda seriāla formātam ir apsveicams. “Kaleidoscope” astoņās epizodēs risinās grandiozs laupīšanas plāns, kura mērķis ir septiņu miljardu dolāru iegūšana.

IMDB – 6,7/10
Rotten Tomatoes – 50%

Formula 1: Drive to Survive

Šis seriāls četru sezonu garumā ir viena no veiksmīgākajām dokumentālajām pārraidēm “Netflix”. “Drive to Survive” spēj ievilkt sevī ne tikai autosporta fanus, bet arī ikdienas sporta līdzjutēju, kuram autosports nav tik tuvs un pat daudzus, kuri par sportu neinteresējas nemaz. “Drive to Survive” ir bijusi milzīga ietekme Pirmās formulas popularitātes veicināšanā pēdējo gadu laikā. Šis dokuseriāls neiedziļinās sarežģītās un specifiskās formulu tehniskajās niansēs, kas varētu atbaidīt potenciālo skatītāju, kas neko daudz no tā nesaprot, bet vairāk atspoguļo sportistu un komandas pārstāvju attiecības, raksturus un sporta veidu, kur katrā braucienā piloti riskē ar savām dzīvībām.

IMDB – 8,6/10
Rotten Tomatoes – 92%

3%

3% ir viens no veiksmīgākajiem brazīliešu seriāliem “Netflix”. Tajā četru sezonu garumā notikumi risinās tālā nākotnē, kur lielākā daļa populācijas dzīvo nabadzībā - vietā ar nosaukumu “Inland”, taču katru gadu 3% no 20 gadus veciem kandidātiem var pārvākties uz dzīvi elitārā sabiedrībā “Offshore”. Lai to paveiktu, ir jāveic daudz dažādi testi, kuri nosaka izredzētos, kuri tur nokļūst. 3% ir pamācošs seriāls, kurā izveidojas dumpinieku grupa un kura piesaka “karu” elitei no “Offshore”.

IMDB – 7,3/10
64%

Alice in Borderland

Šis seriāls ir brutālākais un asiņainākais sarakstā un lielā mērā popularitāti ieguva, pateicoties “Squid Games”. Pēc “Squid Games” milzīgās popularitātes cilvēki vēlējās patērēt līdzīgu saturu un “Alice in Borderland” bija līdzīga alternatīva, kaut arī iznāca vēl pirms “Squid Games”. “Alice in Borderland” ir japāņu zinātniskās fantastikas seriāls, kurā cilvēki piedalās šausminošās izdzīvošanas spēlēs un pilnība skaidrība par to, kas ir šīs spēles un kāpēc tās notiek, atklājas pašā pēdējā epizodē.

IMDB – 7,7/10
Rotten Tomatoes – 83%

Stranger Things

Par visu laiku slavenāko “Netflix” oriģinālseriālu kļuvušais “Stranger Things” ir apvienojis zinātnisko fantastisku ar vieglu šausmu un komēdijas žanru. “Stranger Things” uzmanības centrā ir bērnu grupa, kura atklāj paralēlo pasauli “upside down” un ļaunumu, kas tajā slēpjas. Sezonu garumā risinās konflikts starp cilvēku un monstru pasauli, kur negaidīti pavērsieni seko viens pēc otra.

IMDB – 8,7/10
Rotten Tomatoes – 92%

Peaky Blinders

“Peaky Blinders” ir sešu sezonu piedzīvojums 20. gadsimta sākumā Anglijā, kur darbības centrā ir kriminālā apvienība “Peaky Blinders” un tās galva Tomijs Šelbijs. Seriāls daļēji ir balstīts uz patiesiem notikumiem, jo “Peaky Blinders” savulaik bija reāla apvienība, taču notikumi tajā ir fikcija. Seriāls ir guvis ievērības cienīgu slavu un saņēmis izcilas atsauksmes skatītāju vidū.

IMDB – 8,8
Rotten Tomatoes – 93%

Dženna Ortega. Foto: Leon Bennett/Getty Images/AFP/Scanpix

Dženna Ortega. Foto: Leon Bennett/Getty Images/AFP/Scanpix

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas