Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Lapas, zari un citi bioatkritumi – kur to visu likt?

Katru gadu no jauna Latvijas dzestrais rudens parūpējas ne tikai par krāšņām dabas ainavām mums visapkārt, par skaistām nedēļas nogalēm, kas pavadītas pastaigu takās, baudot zelta rudeni, vai siltiem un mājīgiem rudens vakariem ar mīļāko grāmatu rokās pie tējas krūzes, bet arī par pamatīgām lapu kaudzēm māju pagalmos.

Vai lapu dedzināšana ir labākais risinājums?

Ne vienu vien talkotāju vai privāto zemju īpašnieku rudenī piemeklē jautājums, ko iesākt ar sagrābtajām lapām. Nav noslēpums, ka bieži vien cilvēki nolemj rīkoties sev ērtā, bet videi ļoti nedraudzīgā veidā - sadedzinot tās, neņemot vērā, ka arī bioatkritumu dedzināšana ir administratīvi sodāma rīcība. Dedzinot lapas, tiek piesārņota vide. Turklāt, nereti lapu dedzināšanas procesā tiek sadedzināti vēl arī citi nevajadzīgi sadzīves atkritumi, kopā radot toksiskus dūmus, kuri var būt kaitīgi veselībai. Kā novērots, kāds atkal savāktās lapas aizved un izber mežu piemalēs, kas arī viennozīmīgi nav labākais veids, kā atbrīvot savu teritoriju no lapu čupām. Taču, ko iesākt? Kādi būtu labākie risinājumi?

Lapas kā komposts

Pirmkārt, nokritušās rudens lapas ir ļoti labs materiāls kompostiem. Ja vēl nav sanācis ierīkot savās saimniecībās kompostu kaudzi, tad rudens ir ļoti labs laiks, kad to izdarīt. Savāktās lapas ar pēdējo nopļauto zāli un nelielu daudzumu sapuvušu rudens ābolu būs ideāls variants kompostam, kas jau nākamgad būs lielisks mēslojums augsnei.

BIO atkritumu konteineri

Tomēr, ja sagrābtās lapu kaudzes ir pārpārēm un kompostā visu nesabērt, vērtīgi atcerēties par BIO atkritumu konteineriem, kuri paredzēti dārzu atkritumiem, tostarp lapām. Ja pašiem tuvumā nav šāds konteineris, tad ļoti labs risinājums būs lapu, zaru un citu bioatkritumu izvešanas pakalpojuma iespēja. Viens no uzņēmumiem, kuru plašajā pakalpojumu klāstā ietilpst arī bioatkritumu izvešana, ir SIA “Komanda24”. Uzņēmums nodrošina saviem klientiem lapu izvešanas, zaru izvešanas, bioatkritumu izvešanas pakalpojumus visā Latvijā, neatkarīgi no atrašanās vietas, atkritumu apjoma, nedēļas dienas vai objekta, kurā nepieciešama bioatkritumu izvešana. Izvēloties “Komanda24” pakalpojumu, varēsiet atbrīvot savu teritoriju gan no maziem bioatkritumu apjomiem, kas, piemēram, radušies pēc dārza labiekārtošanas darbiem, gan no lieliem bioatkritumu apjomiem, kas radušies pēc pamatīgām rudens talkām saimniecībās, privātmāju teritorijās, lauku īpašumos.

Pakalpojumā ietilpst arī iekraušanas darbi, lapu un citu bioatkritumu nogādāšana pārstrādes vietā, bezmaksas konsultācija, ātra un kārtīga nepieciešamo darbu izpilde jums vēlamā laikā par izdevīgām cenām.

Ja vēlaties, lai šogad rudens talkas nesagādā raizes, talkojat kopā ar profesionāļiem! Izvēlaties atbrīvoties no sakritušajām lapām un zaru čupām ar ātru, efektīvu un videi draudzīgu bioatkritumu izvešanas pakalpojuma palīdzību kopā ar “Komanda24” komandu!

Foto: Komanda24

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas