Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Latvijas hokejisti 2023. gada čempionātu uzsāks pret Kanādu – kā Sorokins vērtē mūsējo izredzes?

Oļegs Sorokins, foto: F64

Oļegs Sorokins, foto: F64

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) izziņojusi 2023. gada IIHF pasaules čempionāta hokejā grupas un spēļu kalendāru. Saskaņā ar to, Latvijas izlase savu atklāšanas maču aizvadīs pret Kanādas valstsvienību. Ko tas nozīmē Latvijas izlasei un kā mūsējo izredzes čempionātā vērtē pieredzējušais treneris un hokeja eksperts Oļegs Sorokins?

Viņaprāt fakts, ka Latvijas izlasei pirmā spēle jāaizvada pret spēcīgo Kanādas izlasi, ir vērtējams pozitīvi. Sorokina pieredze liecina, ka Ziemeļamerikas komandas mačam iešūpojas palēnām, attiecīgi šī varētu būt iespēja, ko Latvijas valstsvienībai izmantot.

Vaicāts, vai čempionātam Latvijas izlase pulcinās spēcīgāko sastāvu un vai hokeja faniem ir cerība uz laukuma redzēt pieredzējušos, bet karjeru noslēgušos spēlētājus – Lauri Dārziņu un Kasparu Daugaviņu, sporta eksperts izsakās lakoniski: “Viss atkarīgs no mūsējo NHL komandu sezonas gaitas, no veselības stāvokļa. Gribētos cerēt, ka būsim kaujinieciskā sastāvā ar vēlmi sasniegt augstus rezultātus. Runājot par izredzēm uz laukuma redzēt Daugaviņu un Dārziņu, jāsaka atklāti - šaubos, bet cerība, kā saka, mirst pēdējā. Citā statusā gan noteikti, domāju, abus dzirdēsim un varbūt arī redzēsim.”

Tā kā čempionāts daļēji norisināsies Latvijā, paredzams, ka tribīnes šoreiz būs pilnas un tas var radīt papildus spiedienu uz mājiniekiem. Vai mūsējie ar to tiks galā? “Tāpēc jau hokejisti ir profesionāļi, lai tiktu galā ar spiedienu. Bet nu, protams, satraukums būs. Domāju, mūsu puiši smelsies enerģiju no pilnām tribīnēm un tas dzīs uz priekšu.” lēš Sorokins un pauž cerību, ka skatītāji tik tiešām spēles apmeklēs plašā pulkā, lai ar savu atbalstu priecētu hokejistus.

Runājot par Latvijas izlases izredzēm ielauzties ceturtdaļfinālā un prognozēm, kuras no “lielajām” izlasēm mūsējie varētu atstāt aiz borta, Sorokins izsakās piesardzīgi: “Domāju, tagad nav īstais laiks par to spekulēt, priekšā ir gara sezona klubos, skatīsimies un zīlēsim, kad nāks tuvāk. Zinām, ka Latvija var uzvarēt visus un var arī zaudēt visiem. Katra spēle sāksies ar 0-0, to gan zinu noteikti. Vinnēt varam jebkuru, un viens no uzdevumiem būs izdarīt to tad, kad visvairāk vajag.” nez bez humora saka Oļegs.

Savukārt Latvijas izlases spēlētājiem Oļegs vēl ticība un pārliecība par sevi un komandu, ka mēs varam. “Noteikti svarīgi, lai būtu būtu tāda mazliet nekaunīga pašatdeve katrā divcīņā, un noteikti novēlētu gūt vārtus, nu vismaz katru spēli par vieniem vairāk kā pretiniekam.” Saka Oļegs

Atgādinām, ka viens no gaidītākajiem sporta notikumiem norisināsies no 2023. gada 12. līdz 28. maijam Tamperē - un Rīgā. Grupas izveidotas, pamatojoties uz 2022. gada IIHF vīriešu pasaules rangu un ņemot vērā 2023. gada IIHF pasaules čempionāta hokejā organizatoriskās komitejas organizatoriskās vēlmes. Arī Oļegs Sorokins izceļ veiksmīgo sadarbību Latvijai un Somijai spēļu organizēšanā. “Tas ir pozitīvi, skatoties no savstarpējo kontaktu un sadarbību puses. Par pilnām tribīnēm noteikti gribētos pasapņot un cerēt, ka tā arī būs, jo vēl jau mums tas vīruss klaiņo apkārt. Lai nu kā, tas jau ir nebijis gadījums, ka čempionāta norises vieta ir atkārtota pēdējo divu gadu rīkotājvalstīs.”

Plašāka informācija par 2023. gada IIHF pasaules čempionātu hokejā un biļešu tirdzniecību tiks publicēta 2022. gada 22. septembrī!

Ja hokejs ir Tava kaislība, Tevi interesēs arī šis:Oļegs Sorokins, foto: F64

Oļegs Sorokins, foto: F64

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas