Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā pēc pārtraukuma atkal notiks peoniju izstāde

Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Pēc četru gadu pārtraukuma Latvijas Nacionālajā dabas muzejā atkal notiks peoniju izstāde, informēja muzeja pārstāvji.

Izstādes atklāšana notiks ceturtdien, 15.jūnijā, plkst.12 Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.Izstāde "Peonijas 2023" norisināsies no 15.jūnija līdz 18.jūnijam, un to pirmoreiz rīkos kolekcijas dārza "Ķesterciema peonijas" saimniece Elita Zvingule sadarbībā ar citiem peoniju audzētājiem.

Šogad tajā būs pārstāvētas vairāk nekā 200 peoniju šķirnes, tostarp "Early Glow", "Golden Wings", "Vanilla Schnapps", "Blushing Princess", "Double Friend", "Lady Gay", "Yellow Bird" un daudzas citas. Būs apskatāmas gan klasiskās šķirnes, gan selekcijas jaunumi, gan jaunie peoniju kolekcijas dārza "Madaras" sējeņi.

Latvijā peonijas ir sena un ļoti iecienīta ziedu kultūra, pauž izstādes rīkotāji. Jau kopš 19.gadsimta tās atrodamas teju katrā dārzā, savukārt peoniju selekcija aizsākās līdz ar valsts neatkarības atgūšanu.

Izstādē piedalīsies kolekcijas dārzs "Ķesterciema peonijas" un Elita Zvingule, kolekcijas dārzs "Silvijas peonijas" un Silvija Jaundžeikare, kolekcijas dārzs "Zīļu peonijas" un Inese Karule, kolekcijas dārzs "Madaras" un Edgars Bite, peoniju audzētājas Lidija Brice un Vineta Briška-Kambala, kā arī Nacionālais botāniskais dārzs.

Izstādes laikā stādu tirdzniecība nenotiks, bet ikvienam interesentam būs iespēja saņemt pieredzējušo peoniju audzētāju sniegtās konsultācijas un uzzināt vairāk par peoniju šķirnēm, audzēšanu, selekciju un īsto šķirņu izvēli savam dārzam.


Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas