Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Leģendārajam dziesminiekam Haraldam Sīmanim šodien apritētu 73

Haralds Sīmanis. Foto: Ieva Čīka/LETA

Haralds Sīmanis. Foto: Ieva Čīka/LETA

"Latviešu dziesminieku leģenda – mūziķis, kurš ar savu izpausmi stāvējis cilvēces ētikas kodeksa sardzē," tā Haraldu Sīmani, kuram šodien apritētu 73 gadi, raksturo dziedātāja Ieva Akuratere.

Maija parkā, Cēsīs, 15. jūnijā pulksten 14.00 notiks leģendārā dziesminieka Haralda Sīmaņa piemiņas skulptūras atklāšana. Skulptūra, kuru veidojis tēlnieks Ģirts Burvis, izgatavota, pateicoties galvenokārt sabiedrības ziedojumiem.

Atklāšanas koncertā piedalīsies Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Zane Šmite, Andris Grunte, Jaunā Rīgas teātra aktieri Sabīne Tīkmane un Jānis Grūtups, kā arī Austrasbērni. Pasākums atvērts ikvienam.

Laikā, kad "Austras biedrība" lūdza ziedojumus atvadām no Haralda Sīmaņa, sabiedrība bija tik atsaucīga, ka saziedots tika krietni vairāk, nekā bija nepieciešams bēru dienai. Tika lemts, ka par tautas saziedotajiem līdzekļiem jātop arī piemiņas skulptūrai.

Sekojot dziesminieka sievas Gitas Sīmanes ieteikumam, tika uzrunāts tēlnieks Ģirts Burvis, kurš, nu jau darbu īstenojis, stāsta: "Pārlaicīgā, aizraujošā un reizē varenā sajūta, kas ir Haralda Sīmaņa dziesmās un bija viņā pašā, ir ielikta viņa piemiņas skulptūrā "Dziesminieks", izmantojot mūsdienīgā nerūsošā tērauda materiāla gaisīgumu un skicēm radnieciskā "metāla origami" stila vieglumu. Esmu laimīgs, ka Gita Sīmane un Haralda draugi man uzticēja šo darbu, daļēji saskatot arī stilā līdzību ar leģendāro Haralda baznīcu jumiķa darbību. Ceru, ka cēsinieki šo mūsu dāvinājumu pieņems un iemīļos, jo Cēsis un Haralds ir arī manā sirdī, tāpat kā atbildība mana skolotāja, izcilā tēlnieka Kārļa Jansona priekšā, kura skulptūra atrodas turpat netālu Maija parkā."

Atklāšanas koncertā muzicēs Haralda Sīmaņa tuvie draugi – Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Zane Šmite un Andris Grunte, kuri sagatavojuši īpašu koncertprogrammu ar Haralda Sīmaņa dziesmām, piesaistot Jaunā Rīgas teātra aktierus Sabīni Tīkmani un Jāni Grūtupu, kā arī Austrasbērnus.

Haralds Sīmanis – Ezers
Haralds Sīmanis. Foto: Ieva Čīka/LETA

Haralds Sīmanis. Foto: Ieva Čīka/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas