Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Liene Kiviča iesaka mazāk dzert ūdeni un nelietot garšvielas

Liene Kiviča dzīvo ar moto: kustība – dzīvība, ēdiens – zāles. Viņa labprāt dalās savās pārdomās par lieko svaru un to, kā no tā visveiksmīgāk atbrīvoties.

Atbildot uz jautājumu, vai viņa ir ievērojusi kādas diētas, Liene atbild, ka tās vispār neatbalsta, uzskatot, ka primāri ir jāsakārto ēdienkarte, jo uzturam ir jābūt daudzveidīgam. “Vienīgā reize, kad cīnījos ar lieko svaru bija brīdī, kad slimoju ar artrītu – biju pieņēmusies svarā par 18 kilogramiem un man ārkārtīgi sāpēja visas locītavas. Kad ārsti vairs nezināja, kā man palīdzēt, centos savu veselību sakārtot pati. Pirmkārt, ļoti daudz lasīju dažāda veida literatūru. Esmu tik daudz izlasījusi, ka pati varētu būt labs uztura speciālists. Daudz ietekmējos no makrobiotikas speciālista Roberta Lacīša. Ikdienā sāku vairāk pievērsties veselīgam uzturam, sāku ēst pārsvarā dārzeņus. Tāpat ēdienu gatavoju bez garšvielām, jo tās, manuprāt, rada atkarību visu laiku ēst. Ievērojot šo – veselības problēmas sakārtojās.”

Tāpat Liene akcentē, ka saldumus neēd jau gadiem, jo, pirmkārt, marinēti gurķīši viņai garšo labāk un, otrkārt, viņa saprot, ka cukurs esot kaitīgs, tāpat sievietes ēdienkartē reti ir augļi. Viņa piebilst, ka katram ir jāatrod savs veids, kā uzturēt sevi formā. “Es noteikti esmu pret dažādu pulverīšu lietošanu un detoksa kūru ievērošanu – tā ir drausmīga katastrofa, ko ar cilvēkiem nodara mārketings.”

Tāpat par mārketinga triku Liene uzskata daudzo speciālistu ieteikumu dienā izdzert konkrētu daudzumu ūdens. Viņa uzskata, ka ūdens noder, lai padzertos, nevis to lietotu līdz nelabai dūšai. Pēc Lienes sacītā – cilvēks var droši arī dzert vienkārši labu kafiju, jo tā ir lielisks dzēriens, kas regulē vielmaiņu –, piemēram, Lienes tētis nodzīvojis līdz 92 gadu vecumam un katru vakaru pirms miega dzēris stipru kafiju. Sieviete ir arī pret ieteikumu par obligātām brokastīm, viņasprāt, nav pareizi ēst tikai tāpēc, ka kāds tā liek – ir jāēd tad, kad patiesi to vēlas. Liene atzīst, ka seko veselīga dzīvesveida popularizētājas Ziņģītes ieteikumam – rītu nesākt ne ar sātīgām brokastīm, ne glāzi citronūdens, bet gan ar cietas maizes garoziņu: "Es to atbalstu ūdens dzeršanas vietā, jo ir jāiekustina kuņģa darbība, bet pati brokastu vietā izvēlos tikai melnu kafiju, jo man no rītiem negribas ēst pārsvarā. Ēdu krietni vēlāk pirmoreiz, ap pusdienlaiku, jo uzskatu, ka jāēd un jādzer ir tieši tad, kad gribas, ne piespiežoties."

Kā galveno ieroci ar ko cīnīties pret lieko svaru, Liene nosauc kaloriju deficītu – mazāk ēst, vairāk kustēties. Zināms, ka viņa pati jau arī iepriekš ir nodarbojusies ar dažādām sportiskām aktivitātēm, piemēram, sporta dejām un tenisu. Arī pašreiz Liene dodas uz sporta zāli un tuvākajā laikā kopā ar vīru Andri plāno apmeklēt tenisa nodarbības, savukārt nedēļas nogalēs visa ģimene dodas garās pastaigās. Kā sieviete uzsver: “Cilvēkiem nepieciešama disciplīna. Plika diēta neko vien nedos. Ja domā, ka ēd pareizi, nopērc mājās svarus vai pieraksti, ko tu pa visu dienu apēd – pat vienu konfekti. Beigās tu sapratīsi, cik tomēr daudz esi uzņēmis kalorijas. Savukārt sievietēm pēc dzemdībām, pirms uzsākt aktīvi nodarboties ar kādu fizisko aktivitāti, iesaku dodies pie speciālista – ārsta vai trenera, lai viņš izvērtē to, cik daudz tu drīksti darīt, lai savu veselību nesabojātu vēl vairāk.”

“Man daudzas sievietes zvana un lūdz padomu, kā notievēt, sakot, ka viņas ikdienā ēdot veselīgi. Varbūt tu arī ēd veselīgi, bet nekrīties svarā, iespējams, tu ēd par daudz. Vai nu tu ēd nepareizi, vai neesi vesels. Šī iemesla dēļ ir vērts arī pārbaudīt veselību.”

Runājot par ikdienas ēšanas paradumiem, Liene stāsta, ka viņas ģimene pārsvarā ēd mājās un ēdienreizes galvenokārt sastāv no dārzeņiem un gaļas. Sieviete pagatavojot vairākas sastāvdaļas un tad, katrs pats var izvēlēties, ko notiesāt. Tāpat viņa neizmanto daudz garšvielu – ēdienu sagatavo maigāku, lai to varētu ēst arī mazā meitiņa Mia. Ja kādam trūkst garšvielas, tās katrs pats var droši pievienot.

Savukārt runājot par ēšanu ārpus mājas, sieviete uzsver, ka neko sev neliedz – galvenais visā ir mērenība. Lienei ļoti garšo zivis un dažādas jūras veltes, tāpat viņiem ar Andri patīk izmēģināt jaunas garšas – no tā nevajag baidīties.

Skaties arī:

Liene Kiviča par cīņu ar artrītu un liekajiem kilogramiem

Skaistā auguma īpašniece Liene Kiviča atklāj savu patieso svaru

Liene Kiviča iesaka, kā sievietēm pēc 40 izskatīties koptām un starojošām

Liene Kiviča. Foto no personīgā arhīva

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas