Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Lietuvā reģistrētās "Revolut Bank" peļņa pirmajā ceturksnī pieaugusi 3,3 reizes

Revolut. Foto: scanpix/AFP

Revolut. Foto: scanpix/AFP

Lietuvā reģistrētā banka "Revolut Bank", kas sniedz pakalpojumus Eiropas ekonomiskajā zonā, tīrā peļņa janvārī-martā sasniedza 78,4 miljonus eiro, kas ir par 3,3 reizes vairāk nekā pagājušā gada trīs pirmajos mēnešos.

Tikmēr "Revolut Bank" ieņēmumi pirmajā ceturksnī sasniedza 1,1 miljardu eiro, kas ir 2,2 reizes vairāk nekā janvārī-martā pērn.

Gada salīdzinājumā pieauga bankas ieņēmumi no maksājumiem, apkalpošanas plāniem, kredīta un valūtas maiņas pakalpojumiem.

Lietotnes privāto klientu skaits aprīlī Eiropā pārsniedza 30 miljonus eiro, no kuriem vairāk nekā pusmiljons ir Lietuvā. Eiropas ekonomiskajā zonā "Revolut Bank" lielākie tirgi pēc privāto klientu skaita bija Rumānija, Polija, Francija, Spānija un Īrija.

Pirmajā ceturksnī gada salīdzinājumā "Revolut Bank" noguldījumu apmērs pieauga par 27,2% līdz 10,3 miljardiem eiro, ko veicināja klientu bāzes paplašināšanās. Aizdevumu portfelis palielinājās 2,8 reizes līdz 644 miljoniem eiro.

Pērn "Revolut Bank" nodrošināja patēriņa kreditēšanu septiņos tirgos salīdzinājumā ar piecām valstīm 2022.gadā.

Pašlaik Lietuvā banka sniedz patēriņa kredītus un piedāvā kredītkartes, bet drīzumā plāno sākt piedāvāt hipotekāros kredītus, ko vēlāk varētu izsniegt arī citās valstīs.

"Revolut Bank" darbojas 30 tirgos Eiropas ekonomiskajā zonā. Tās licenci un uzraudzību nodrošina Eiropas Centrālā banka (ECB) un Lietuvas Banka.

ECB tās tiešā uzraudzībā esošo banku sarakstam pievienojusi Lietuvā reģistrēto holdinga kompāniju "Revolut Holdings Europe" un tās Lietuvā reģistrēto banku "Revolut Bank".

2022.gada decembrī Lietuvas centrālā banka "Revolut" atzina par sistēmiskas nozīmes finanšu institūciju.

Revolut. Foto: scanpix/AFP

Revolut. Foto: scanpix/AFP

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas