Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Luksemburgas vīni – izsmalcinātas garšas no Mozeles vīna dārziem

Pavasara un vasaras garie, siltie vakari ir kā radīti vīna baudīšanai un jaunu šķirņu degustēšanai. Ieskatu Luksemburgas vīnu pasaulē sniedz “MoselWeins” Valdes priekšēdētāja Inese Veisa.

Luksemburgas Lielhercogiste rietumos robežojas ar Beļģiju, dienvidos ar Franciju un austrumos ar Vāciju. Vīna dārzi izstiepjas 26 jūdžu garumā gar upi, kas robežo Luksemburgu ar Vāciju un tas ir viens no vēsākajiem vīna reģioniem. Luksemburga ir Eirozonas un Šengenas zonas dalībvalsts, kā arī viena no Eiropas Savienības dibinātājvalstīm. Luksemburga ir sestā mazākā valsts un vienīgā lielhercogiste pasaulē, kā arī viena no lielākajiem banku un finanšu centriem pasaulē.

Luksemburgiešu Mozeles vīna dārzi ir veidoti pēc 2000 gadu senām vīndarības tradīcijām, kur ģimenes vīnkopji ir kartējuši katru zemes gabalu gadsimtu gaitā. Luksemburgas Mozele nav tik stāva kā Vācijas Mozele un mazāk vērsta uz dienvidiem. Vīna produkcija lielākoties sastāv no balto vīnogu šķirnēm kā Rivaner, Elbling, Auxerrois, Riesling, Pinot Gris un Pinot Blanc.

Apzinoties Luksemburgas vēsturisko nozīmi un ietekmi, tajā tiek ražoti ekskluzīvi vīni, kas atspoguļo šo saistību nozīmi, kā, piemēram, Domaines Vinsmoselle vīndarītavas Cotes de Schengen kolekcija. Šengena ir maza vīnkopības pilsēta Eiropas sirdī, robežpilsēta starp Vāciju, Franciju un Luksemburgu. Šengenas reģions ir viens no skaistākajiem vīnogu audzēšanas reģioniem Eiropā, atpazīstams pēc slavenā Šengenas līguma, kas tika parakstīts 1985.gadā. Tas noteica robežkontroles atcelšanu starp Eiropas Savienības valstīm. Vairāk un vairāk cilvēku apmeklē šo vēsturiski nozīmīgo vietu un atklāj šī reģiona izcilos vīnus.

“Art&Vin” kolekcija ir Domaines Vinsmoselle vīndarītavas veidota kopš 1987.gada un šogad svin 27.izlaidumu. “Art&Vin” apvieno mākslas un vīna attiecības īpašā veidā. 26.kolekcijā pudeļu etiķetes ir ilustrējuši divi no Luksemburgas ievērojamākajiem māksliniekiem: čehu māksliniece Ivá Mrázková un luksemburgiešu tēlnieks Gérard Claude, reprezentējot Luksemburgas vēsturisko saikni ar Čehijas Republiku. Šiem Grand Premier Cru kvalitātes vīniem ir izvēlēti labākie Luksemburgas Mozeles vīna dārzi. "Art & Vin” ir veids, kā sapludināt mākslu ar vīna darināšanas tradīcijām un iespēja jums izbaudīt neskaitāmas garšas, kas izplūst no Luksemburgas Mozeles reģiona vīnogu šķirnēm.

Tā kā Luksemburgā pastāv tikai viens vīna reģions, tur nav nevienas apzīmējumu sistēmas. Tomēr pastāv valsts klasifikācijas sistēma Marque Nationale. Marque Nationale, kas dibināta 1935. gadā, garantē Luksemburgas vīna izcelsmi un kvalitāti. Ražotājiem, kas meklē klasifikāciju, jāiesniedz savs vīns ieceltai degustācijas grupai, kas var noraidīt vīnu vai izvēlēties piešķirt tam Appellation Controlée, Premier Cru vai Grand Premier Cru statusu.

Domaines Vinsmoselle ir viens no Luksemburgas līderiem ar vairāk kā 800 hektāru plašiem vīna dārziem, ražojot divas trešdaļas no visas Luksemburgas vīna produkcijas, un, pateicoties Mozeles ielejas augsnes daudzveidībai, rada bagātu un daudzveidīgu vīnu klāstu, īpaši izceļot Crémant de Luxembourg. Tas ir kvalitatīvs dzirkstošais vīns ar visaugstāko kalibru. Nosaukums «Crémant» kopš 1991. gada ir izmantots dzirkstošajam vīnam no Luksemburgas, ja tiek ievērotas noteiktas prasības.

Terminu «Crémant» drīkst izmantot tikai kvalitatīvam dzirkstošajam vīnam, baltam vai sārtajam, ar aizsargātu cilmes vietas nosaukumu, ja:

- vīnogas tiek novāktas ar rokām;

- vīns ir iegūts no sasmalcinātas vīnogu misas;

- no 150 kilogramiem vīnogu iegūst ne vairāk kā 100 litrus misas;

- dzirkstošā vīna darināšanā otrreizējā fermentācija tiek veikta pudelēs;

- vīns tiek uzglabāts tā nogulsnēs vismaz deviņus mēnešus bez pārtraukuma;

- dzirkstošais vīns tiek atdalīts no nogulsnēm, izmantojot disgorginga metodi;

- augstākais sēra dioksīda saturs nedrīkst pārsniegt 150 mg / l;

- cukura saturs ir mazāks par 50 g / l.

Novatorisks gars, izpratne par tradīcijām un radošumu ir apvienojies, lai tikai divu gadu desmitu laikā radītu produktu, kas savaldzina pat lielākos vīna kritiķus. Crémant pamatā ir veselīgas, aromātiskas vīnogas ar atspirdzinošu skābumu, ko sekmē Luksemburgas vīndarības reģiona ģeogrāfiskā atrašanās vieta. Augļu šķirņu izvēle, vīnogu ražas sastāvs un gatavības periods apvieno neierobežotu produktu ražošanu, padarot Crémant de Luxembourg par ļoti īpašu garšas pieredzi.


pexels.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas