Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Marta izskaņā svinīgā ceremonijā apbalvos Latvijas labākos mediķus

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca. Foto: Edijs Pālens/LETA

Marta izskaņā notiks "Gada balvas medicīnā" svinīgā ceremonija, kurā tiks apbalvoti Latvijas labākie mediķi, aģentūru LETA informēja Latvijas Ārstu biedrībā (LĀB).

Svinīgā ceremonija notiks 30.martā kinoteātrī "Splendid Palace".

"Gada balva medicīnā 2022" tiks pasniegta 15 nominācijās, bet ikvienam sabiedrības pārstāvim ir iespēja balsot par savu kandidātu desmit nominācijās - "Gada ģimenes ārsts", "Gada ārsts speciālists", "Gada zobārsts", "Gada ārsta palīgs", "Gada farmaceits", "Gada māsa", "Gada māsas palīgs", "Gada vecmāte", "Gada funkcionālais speciālists" un "Gada slimnīca".

Tradicionāli balvas tiks pasniegtas arī nominācijās "Gada jaunais ārsts", "Gada cilvēks medicīnā", "Gada notikums medicīnā" un "Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā". Šajās nominācijās uzvarētājus noteiks LĀB ekspertu vērtējums. Savukārt nominācijā "Gada docētājs" par saviem iedvesmojošākiem pedagogiem balsos Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Universitātes (LU) medicīnas studenti.

"Gada balvas medicīnā" pasniegšanas pasākumu organizē LĀB sadarbībā ar Veselības ministriju, Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju, kā arī LU un RSU. Pasākuma ilggadējie lieldraugi ir AS "Olainfarm" un AS "Grindeks".

Pirmo reizi "Gada balva medicīnā" tika pasniegta 2008.gadā. "Gada balvas medicīnā" balsojumā pērn piedalījās gandrīz 9000 Latvijas iedzīvotāju.

"Gada balvas medicīnā" statuetes "Dzīvības asns" autors ir metālmākslinieks Armands Jēkabsons.

Kā ziņots, LĀB balvu par mūža ieguldījumu medicīnā šogad nolēmusi pasniegt anestezioloģei un reanimatoloģei Vijai Cerai un fiziologam un kardiologam Vilnim Dzērvem-Tālutam.

Pēc LĀB sniegtās informācijas, Cera ir savā laikā vadošā savas nozares speciāliste, specializētas septisko un toksikoloģisko pacientu reanimācijas aizsācēja Latvijā. Viņa bijusi Rīgas 5. slimnīcas nodaļas vadītāja, kā arī vadījusi Gaiļezera slimnīca nodaļu. Ilgstoši bijusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Toksikoloģijas centra vadītāja un virsārste (1987-2015). Viņa ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece (1998), 2010.gadā apbalvota ar LĀB II pakāpes Goda zīmi "Tempus Hominis" un ir LĀB goda biedre.

Savukārt Dzērve-Tāluts ir LU Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta vadošais pētnieks, viņa virsvadībā tapuši starptautiski atzīti sirds un asinsvadu slimību un to riska faktoru epidemioloģiskie pētījumi, kas nozīmīgi Latvijas sirds un asinsvadu slimību profilakses programmu veidošanā. Ārsts ir vairāk nekā 200 zinātnisku publikāciju autors, tai skaitā publikācijām un pētījumu protokoliem par meldonija klīniskajiem pētījumiem kardioloģijā.

Tāpat viņš ir vairāku Latvijas Ārstu kongresu zinātniskais vadītājs, 2018.gadā saņēmis Dāvida Hieronīma Grindeļa balvu par mūža ieguldījumu Latvijas medicīnā, bijis LĀB valdes loceklis (2010-2022), viceprezidents (2010-2018). Ārsts 2012.gadā ir saņēmis Atzinības krusta 4. šķiru, 2011.gadā apbalvots ar LĀB II pakāpes Goda zīmi "Tempus Hominis" un ir LĀB goda biedrs.

Balvas pasniegšanas ceremonija televīzijā būs skatāma 1.aprīlī plkst.22 kanālā "ReTV", ar atkārtojumiem 2. un 8.aprīlī.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas