Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Mediji Polijā identificējuši pazīstamas deputātes dēlu kā seksuālās vardarbības upuri pirms viņš izdarīja pašnāvību

Ievērojamas opozīcijas politiķes 15 gadus vecā dēla pašnāvība Polijā ir izraisījusi sašutumu pēc tam, kad valsts radiostacija publiskoja informāciju, kas ļāva identificēt pusaudzi kā seksuālas vardarbības upuri, vēsta medijs “Vice”.

Pagājušajā nedēļā centriski labējās partijas "Pilsoniskā platforma" deputāte Magdalēna Filika atklāja, ka viņas dēls Mikolajs ir miris.

"17. februārī mūžībā aizgāja mans dēls Mikolajs Filiks. Mikim 16. dzimšanas diena būtu bijusi 8. martā," viņa rakstīja sociālajā tīklā Twitter, nesniedzot sīkāku informāciju par viņa nāves iemesliem. "Savā un savu meitu Aleksandras un Maijas vārdā es lūdzu "medijus" respektēt mūsu privātumu un neapmeklēt [bēres]".

Mikolaja nāve ir uzjundījusi Polijas politisko ainu, jo pagājušā gada nogalē valsts medijs “Radio Szczecin” savā tīmekļa vietnē publicēja rakstu, kurā bija teikts, ka pazīstamās deputātes bērnu 2020. gadā seksuāli izmantojis kāds Polijas opozīcijas pārstāvis. Lai gan upura vārds netika nosaukts, ziņojumā bija norādīts precīzs viņa vecums, kas ļāva viņu identificēt.

Polijas tiesību akti aizliedz seksuālās vardarbības upuru bērnu identificēšanu, un vietējie prokurori tagad izmeklē šo lietu par iespējamu likuma pārkāpumu.

Pilsoniskās platformas līderis, bijušais Polijas premjerministrs un Eiropadomes eksprezidents Donalds Tusks kritizēja valdošo labējo partiju "Likums un taisnīgums" par apstākļu radīšanu, kādos tika publicēts raksts. Partija ir pie varas Polijā kopš 2015. gada, un šajā laikā valsts plašsaziņas līdzekļi ir nonākuši aizvien lielākā valdības kontrolē.

"Mēs sauksim šo partiju pie atbildības par katru nelietību, par visu cilvēkam nodarīto kaitējumu un traģēdiju, ko tā ir radījusi, esot pie varas. Es apsolu," Tusks rakstīja tviterī.

Partijas "Lewica" (Kreisie) deputāts Kšištofs Smišeks izdarīja salīdzinājumu ar Gdaņskas mēra Pāvela Adamoviča slepkavību 2019. gadā. Adamovičs bija progresīva personība, kas pauda atbalstu LGBTQ tiesībām un imigrācijai, pirms viņš tika nāvējoši sadurts ar nazi publiskā labdarības pasākumā pilsētā.

"Ir acīmredzams, ka pēc prezidenta Adamoviča nāves mēs neko neesam iemācījušies," viņš sacīja telefonintervijā. "Kāds atkal uzskatīja, ka vienas politiskās partijas intereses ir svarīgākas par bērna vai ģimenes labklājību. Diemžēl, manuprāt, šī naida kampaņa ir atnesusi mums traģiskas sekas. Pie tā ir vainīgi valdošās partijas politiķi.

Magdalēnu Filiksu ir pārpludinājuši līdzjūtības vēstījumi no Polijas iedzīvotājiem, tostarp citiem politiķiem, tomēr ne pašreizējais premjerministrs, ne prezidents nav izteikuši līdzjūtību vai izteikuši cieņas apliecinājumus.


Magdalēna Filiksa. Foto: Magdalena Filiks/"Facebook"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas