Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Militāro skūteru ražotāji Liepājā uzsāk ražošanu civilajām industrijām

Latvijā ražotie militārie skrejriteņi "Mosphera" Foto: LETA

Latvijā ražotie militārie skrejriteņi "Mosphera" Foto: LETA

Līdz šim Latvijā ražotie bezceļu elektriskie skrejriteņi "Mosphera" atpazīstami ar to, ka tiek izmantoti militārajā industrijā un tos atzinīgi novērtējuši Ukrainas bruņotie spēki. Tagad "Mosphera" skrejritenis tiek ražots arī citām civilajām industrijām - ostas, lauksaimniecības, mežsaimniecības, loģistikas jomām, kā arī jau gadu tos izmanto Latvijas policija.

Ražojot militāro bezceļu elektroskūteri uzņēmums nebija domājis par citām pielietojuma jomām, vēl mazāk paļāvies uz Latvijas tirgu, jo jau sākotnēji produkts bija iecerēts eksportam. Tomēr gada laikā kopš pilna apjoma ražošanas procesa uzsākšanas, Latvijā ražoto unikālo transporta līdzekli iegādājušās Latvijas pašvaldības (Nīcas novads, Grobiņas novads, Pāvilostas novads u.c.), lai izmantotu plašāku teritoriju kārtības un kāpu zonas uzraudzībai, Valsts Policija - Dziesmu un deju svētku drošības nodrošināšanai, kā arī īpašo uzdevumu vienības savu funkciju veikšanai.

"Lai gan sākotnēji elektriskos skrejriteņus sākām ražot tieši militārajai nozarei un drošības iestādēm, secinājām, ka mūsu skrejriteņu potenciāls un pielietojums ir ļoti plašs. Pārliecību par produkta plašāku pielietojumu citās jomās un pielietojamību citās industrijās deva dažādu jomu pārstāvju izrādītā interese un ieteikumi. Vēsture liecina, ka militārie produkti un izgudrojumi ar laiku tiek izmantoti civilajām vajadzībām, arī mūsu produkts ir apliecinājums tam. Praktiski katru nedēļu mēs sastopamies ar interesi vai kādu jaunu pielietojuma veidu, kuru nodrošina mūsu produkts - sākot no pastniekiem Portugālē, apsardzes dienesta pakalpojumiem Spānijā, lokalizētiem ugunsdzēsējiem (one-man-fireman) urbāno teritoriju tuvumā, līdz pat mežsaimniecībā tepat Latvijā. Pieprasījums vairums gadījumos saistīts ar to, ka skrejritenis ir ļoti izturīgs, paredzēts bezceļiem, ir videi draudzīgs (CO2 nulles emisijas) un ražots nodrošinot beztrokšņa tehnoloģiju. Tas ir izturīgs un sasniedz vietas, ko cits transportlīdzeklis nespētu. Interese izrādīta arī no ostām, lieliem loģistikas parkiem un lauksaimniecības uzņēmumiem, kas liek domāt par jaunas ražotnes atvēršanu Liepājā pārskatāmā nākotnē, " gandarīts ir uzņēmuma īpašnieks Klāvs Ašmanis.

"Mosphera ir ļoti izturīgs un ar to iespējams pārvietoties pa bezceļiem, līdz ar to mežsaimnieks var būt mobilāks, ja jāsasniedz vietas, kur nevar piebraukt ar auto vai citu transportlīdzekli. Mežsaimniekiem tas ir ērts, piemēram, mežu apsaimniekošanā, jaunaudzes apsekošanā, meklējot cirsmu izstrādes un kraušanas vietas. Tā protams ir arī novitāte mūsu industrijā," saka mežsaimnieks Matīss Rozītis, uzņēmuma "VIDI Woods" direktors.

Latvijā ražotie militārie skrejriteņi "Mosphera" Foto: LETA

Latvijā ražotie militārie skrejriteņi "Mosphera" Foto: LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas