Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Modernizēta iemīļotā padomju multfilma “Nu, Pagaidi!” un cilvēku viedokļi par to dalās

Animācijas seriāls "Nu, Pagaidi! Brīvdienas". Foto: www.film.ru

Animācijas seriāls "Nu, Pagaidi! Brīvdienas". Foto: www.film.ru

Klasisko padomju animācijas seriālu “Nu, Pagaidi!” zina teju visi, kas uzauguši Padomju Sociālistisko Republiku Savienībā (PSRS). 2021. gadā Krievijas studija “Soyuzmultfilm”, kas veidoja oriģinālo stāstu par vilku un zaķi, laida klajā multfilmas modernizējumu. Pirmā septiņu minūšu garā epizode izraisīja spēcīgu reakciju no padomju klasiskās animācijas cienītāju puses.

Vilks un zaķis jau iepriekš ir atgriezies "Soyuzmultfilm" producētās sērijās, taču visās tajās tika atkārtota oriģinālā animācija un kopēti tēli, ko vēl 1969. gadā izgudroja studijas karikatūristi. Savukārt 2021. gada animācijas sērijas “Nu, Pagaidi! Brīvdienas” (krievu val. “Ну, погоди! Каникулы”), lai gan izdota ar to pašu nosaukumu, izskatās pavisam citādi. Studijas valdes priekšsēdētāja Jūliana Šleščeva medijam “Fontanka” skaidroja, kādēļ tā.

“Lai pēc vairāk nekā 50 gadiem atsāktu darbu pie projekta, producentu komandai bija jāmeklē tēlu analogi mūsdienu pasaulē. Ja agrāk vilks dzinās pakaļ zaķim, lai to apēstu, tad mūsdienu realitātē, ņemot vērā pašreizējos bērnu satura ierobežojumus, tas nav iespējams. Tagad mums ir cits vadošais sižets: Vilka un Zaķa sacensība par jaunas stirnas Uli uzmanību. Mums ir tāda pati pakaļdzīšanās, bet “zēnu” sacensībās,” stāsta Sļeščeva.

Viņa norāda, ka, no bērnu puses, reakcija ir bijusi pozitīva. Taču pavisam citāda ir pieaugušo attieksme, kuri uzauguši ar klasisko “Nu, Pagaidi!”.

Viņi nevēlas atzīt, ka mēs tagad esam cilvēki no citām planētām. Ka bērnu pasaules uztvere ir pilnīgi citāda nekā pirms 50, 30, 20 gadiem,

skaidro Šļeščeva.

Viena no lielākajām skatītāju sūdzībām ir Vilka un Zaķa jaunais izskats, kas krasi atšķiras no oriģinālā. “Soyuzmultfilm” priekšsēdētāja skaidro, ka izmaiņas ieviestas attēlu aktualizācijas dēļ:

“Vizuāli Zaķis patiešām izskatās iegarenāks; attēls ir tuvāks īsta pusaudža proporcijām. Karikatūrā viņš ir 10 līdz 12 gadus vecs. Viņš ir vecāks nekā klasiskajā filmā, garāks un ar garākām ausīm. Svarīgs aspekts: ja ir 3D modelis, ir daudz vieglāk izveidot reāla izmēra lelles vai rotaļlietas modeli. Lielākā daļa mūsdienu animācijas filmu tēlu tiek radīti, paredzot, ka būs rotaļlietas un citas trīsdimensiju formas.”

Kā ziņo vairāki Krievijas mediji, pirmās sērijas videoklipam platformā “YouTube” lietotāji bija vairāk atzīmējuši “nepatīk” nekā “patīk”, taču šobrīd šo skaitu vairs nav iespējams redzēt.

Platformā “TikTok” zem videoklipa, kurā salīdzina Vilka un Zaķa izskatu “tad un tagad”, arī jaunieši, kas uzauga ar multfilmu, pauž sašutumu par jauno aranžējumu.

“Nūģis Zaķis un pusaugu emo Vilks”, “Bērnības atmiņas - izpostītas”, “Kas notika???” ir tikai daži no komentāriem.

Tomēr nevar apgalvot, ka multfilmas modernizējums nav nesis panākumus – 2022. gadā “Nu Pagaidi! Brīvdienas” iekļuva Bulgārijas pelnošāko filmu topa desmitniekā, iekasējot vairāk nekā 91 tūkstoti eiro.

Animācijas seriāls "Nu, Pagaidi! Brīvdienas". Foto: www.film.ru

Animācijas seriāls "Nu, Pagaidi! Brīvdienas". Foto: www.film.ru

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas