Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Naktīs regulāri salst - par ko tas var liecināt?

Guļot salst, photo by MART PRODUCTION, pexels.com

Guļot salst, photo by MART PRODUCTION, pexels.com

Ikvienam noteikti ir gadījies naktī pamosties, nepatīkami nodrebinoties no aukstuma un cenšoties ierušināties segā. Jā, protams, ka apkures problēma vai vēsā laika iestāšanās var būt viens no cēloņiem, tomēr nereti šo parādību izraisa nevis ārējie faktori, bet iekšējie.

Izrādās, gatavojoties miegam, ķermeņa temperatūra dabiski pazeminās par grādu vai pat diviem. Tā ir dabiska reakcija, kas ļauj ķermenim sagatavoties atpūtai. Tāpēc nav ieteicams stundu pirms gulētiešanas vingrot vai veikt citas aktivitātes, kas sasilda ķermeni.

Ir arī teorija, ka temperatūras pazemināšanās miega laikā saistīta ar vielmaiņas palēlināšanos uz nakti.

Taču dažkārt salšanas sajūtu naktī var radīt arī dažādas veselības problēmas. Ja tu bieži rausties aukstuma drebuļos, kamēr partneris mierīgi guļ, iespējams, der pievērst uzmanību dažām veselības problēmām.

1. Anēmija

Anēmija ir ļoti izplatīts stāvoklis, un tas rodas, ja jūsu ķermenis cenšas ražot pietiekami daudz sarkano asins šūnu, lai pārvadātu skābekli visā ķermenī. Tas izraisīs regulāru nogurumu, neregulāru sirdsdarbību un bieži aukstuma sajūtu.

2. Hipotireoze (nepietiekama vairogdziedzera darbība)

Aukstuma sajūta ir regulārs hipotireozes simptoms. Vairogdziedzeris cīnās, lai radītu vai apstrādātu vairogdziedzera hormonu. Tomēr šeit būtu arī citas lietas, kam jāpievērš papildus uzmanība: svara pieaugums, matu izkrišana, aizcietējumi… uzzini, kā konstatēt vairogdziedzera problēmas

3. Anoreksija

Neēšanas un krasa svara zuduma dēļ anoreksijas slimniekiem trūkst tauku resursu, lai uzturētu ķermenī siltumu. Šī slimība saistās ar garīgās veselības traucējumiem un ir svarīgi meklēt palīdzību. Izlasi par tipiskākajiem ēšanas traucējumiem

4. Asinsrites traucējumi

Ja tev naktī ir regulāri aukstas rokas un kājas, tas var liecināt par asinsrites traucējumiem. Pievērs uzmanību, vai papildus šim kājās un rokās nejūtu tirpšanas sajūtu, pulsācijas, kā arī neparādās zilais pigments. Uzzini, ko darīt, ja sāp un tirpst rokas

5. Diabēts

Arī diabēta saslimšana var likt salt. Taču šai slimībai ir arī citas pazīmes, kam jāpievērš uzmanība – slikta dūša, elpas trūkums, kāju un roku pietūkums… Izlasi par diabēta pazīmēm.

Reizēm cilvēks pamostas un ir ne tikai auksti, bet parādās arī drebuļi, kas var būt raksturīgi menopauzes laikā, drudža laikā.

Tāpat arī dažādu vitamīnu trūkums organismā var radīt aukstuma sajūtu, parasti – B12 trūkums vai dzelzs deficīts.

Ja neesi pārliecināts par salšanas iemesliem un ar ārējiem telpas faktoriem viss it kā kārtībā, temperatūra istabā ir pietiekami augsta, bet salšanas sajūta nemazinās, padomā, vai nevajadzētu pārbaudīt savu veselību!

Izlasi arī:

Lielisks risinājums, kā mājoklī nodrošināt siltumu starpsezonā

Derīgi padomi kā novērtēt logu stāvokli un sagatavot tos ziemai

Kā zināt, ka tavam mājoklim ir slikta siltumizolācija?

Apkures sistēmas - kā izvēlēties ekonomiskāko?

Apsildāmās sienas: kādas ir sienas apkures priekšrocības?


Guļot salst, photo by MART PRODUCTION, pexels.com

Guļot salst, photo by MART PRODUCTION, pexels.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas