Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Nedēļas nogalē daudzviet Latvijā norisināsies Putnu dienas 2023

Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Nedēļas nogalē, 1. un 2.aprīlī, Latvijas Ornitoloģijas biedrības virsvadībā norisināsies Putnu dienas 2023. Putnu dienu programmā aprīlim iecerēti vairāk nekā četrdesmit pasākumi dažādās Latvijas vietās, sākot ar putnu vērošanu un putnu būru darināšanu, beidzot ar tematiskām lekcijām un izstādēm.

"Mēs sagaidām gājputnu atgriešanos ar tematiskiem pasākumiem kā putnu vērošanas iesācējiem, tā aizrautīgiem entuziastiem daudzviet Latvijā. Putnu dienu pasākumi norisināsies gan pilsētās, gan ārpus tām, gan parkos, gan mežos, gan kājāmejot, gan velosipēda mugurā, gan klausoties, gan radot un rādot pašiem," stāsta Putnu dienu 2023 koordinatore Agnese Gaile. "Lai arī ražīgākais pasākumu laiks Putnu dienās ir aprīļa pirmā nedēļas nogale, tomēr jau tagad programmā ir atrodami arī citi ar putnu tematiku saistīti pasākumi, kuri notiks vēlāk aprīlī. Tā ir lieliska iespēja putnu vērotājiem apmeklēt vairākus pasākumus, turklāt dažādās vietās, kopīgi ar domubiedriem pavadot laiku dabā."

Detalizēts Putnu dienu 2023 pasākumu kalendārs un informācija par pieteikšanos konkrētiem pasākumiem ir pieejama šeit, turpretī pasākumu norises vietu karte, kas aizvien tiek papildināta ar jaunām aktivitātēm, ir pieejama šeit.

Daļai no pasākumiem ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās ierobežotā vietu skaita dēļ, līdz ar to pasākumu vadītāji aicina laikus interesentus pieteikties.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība mudina ne vien vērot putnus, bet arī ziņot par saviem novērojumiem, tā sniedzot ieguldījumu sabiedriskajā zinātnē - palīdzot ievākt datus tālākiem ornitoloģiskiem pētījumiem. Visus putnu sugu novērojumus ikviens ir aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē Dabasdati.lv.

Vērtīgs papildinājums putnu vērotāju grāmatu plauktā būs ilustrācijām bagātā putnu vērošanas rokasgrāmata "Putnu noteicējs", ko klajā laidis uzņēmums "Jāņa sēta" sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Savukārt jaunākajiem putnu vērotājiem brīvpieejā ir lejuplādējami materiāli "Mans pirmais putnu noteicējs" un "Mans pirmais ūdeņu putnu noteicējs", ko sagatavojusi Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

Foto: Zane Bitere/LETA

Foto: Zane Bitere/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas