Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Neizmet olu čaumalas! Uzzini, kā izveido čaumalu mozaīkas!

Kad krāšņās un krāsainās Lieldienu olas savu ir paveikušas – tās ir priecējušas acis un vēderus, piedalījušās kaujās - pāri paliek vien krāsainas un skaistas čaumalas. Neizmet tās!

Čaumalas var vēl ilgi turpināt tevi priecēt, kā arī radīt jauku svētku turpinājumu, kopīgi darbojoties kopā ar bērniem, piemēram, veidojot olu čaumalu mozaīkas.

Olu čaumalu mozaīku veidošana ir lielisks veids, kā radīt skaistus mākslas darbus.

Sagatavošanās process:

  • Tev būs nepieciešamas olu čaumalas. Tās nepieciešams atdalīt no plēvītes, ja tāda palikusi iekšpusē, un izžāvēt sausas, bet pēc tam sadrupināt mazākos gabaliņos. Tu vari izmantot vienkārši baltās un brīnās olas – tās katra ir savās nokrāsās un veidot mozaīku. Taču, ja izmantosi lieldienu olu čaumalas, Tad mozaīka var kļūt īpaši krāšņa.
  • PVA līme – izžūstot tā kļūst caurspīdīga un izturīga.
  • Kartons, uz kura līmēt mozaīku
  • Noderēs kāds zīmulis vai flomasters mozaīkas skicei.
  • Iespējams, Tu vēlēsies mozaīkas tehnikā apdarināt kādu priekšmetu – piemēram, fotorāmi vai pagatavot , tad to rūpīgi notīri, attauko un nožāvē

Idejas čaumalu mozaīku veidošanai:

Mozaīka no baltām čaumalām

Tev nav obligāti jāgaida lieldienas, lai iegūtu olu čaumalu mozaīku. Tu vari sakrāt arī baltās parastās čaumalas un izžāvēt. Šajā gadījumā vari vienkārši nokrāsot kartona pamatni, uz kuras veidosi mozaīku. Pēc tam aplīmē visu pamatni ar čaumalām, pagaidi, kamēr līme sakalst. Kad viss nožuvis – baltās olu čaumaliņas veidos interesantu tekstūru, uz kuras tālāk var zīmēt ar flomasteriem vai krāsām, veidojot brīnišķīgus mākslas darbus. Bērniem patiks.

https://www.instagram.com/p/CMEe20GD0RL/

https://www.instagram.com/p/CMHuALhlJaO/

https://www.instagram.com/p/CMasdS0hqys/

Mozaīka no krāsainām olu čaumalām

Ja tev ir krāsainas olu čaumalas – tev ir iespēja veidot skaistus mākslas darbus no tām, izmantojot pieejamās krāsas un gabaliņus. Piemēram, veidot ainavu ar baltām debesīm (baltām čaumalām), pakalniem (no zaļganīgajām vai brūnām), mežiem – no tumšākām… Vai varbūt vienkārši veidot dekoratīvus krāsainus laukumus vai uzskicēt, piemēram, taureni, zaķi, laivu – te ir pilna iespēja fantāzijai! Šajā gadījumā skice jāveido pirms čaumalu uzlīmēšanas.

https://www.instagram.com/p/CLJ0TI8HzJp/

https://www.instagram.com/p/CKp4dwLlAX_/

Dažādu dekoratīvu priekšmetu un dāvaniņu veidošana

Olu čaumalas ir iespēja izveidot arī skaistus dekoratīvus fotorāmīšus, vāzītes, rotaslietas un citus priekšmetus.

Pirms tam vajadzēs sagatavot fotorāmīša šablonu – izgriezt no kartona nepieciešamos izmērus un tad apdarināt.

https://www.instagram.com/p/CK0C6_eBtUk/

https://www.instagram.com/p/CKeg6_mrmiJ/

Idejas iedvesmai – skaties pievienotajā video materiālā.

Olu čaumalu mozaīka, Photo by Ashkan Forouzani on Unsplash Go to Ashkan Forouzani's profile Ashkan Forouzani Available for hire red, orange, and yellow artwork

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas