Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Nenovēli savam kaķim izkrist pa logu vai iesprūst tajā!

Kaķis pie loga. Foto: Pixabay

Kaķis pie loga. Foto: Pixabay

Kaķi mīl vērot - ejot gar privātmājām vai daudzdzīvokļu namiem, ne vienā vien logā pamanīsiet sēžam kaķi, kas sēž logā un vēro apkārtni. Vai viņi nevar nokrist vai izlēkt pa logu? Lai gan kaķis ir bruņojies ar dabiskām aizsargfunkcijām – viņam ir labs līdzsvars, spēja izvērtēt situāciju un refleksi, kas pasargā viņu no nejaušiem kritieniem, tomēr ir arī izņēmumi. Ja kaķis, kurš ir apjucis vai nobijies, izkrīt pa logu, var būt arī traumas, īpaši, ja kaķis izkrīt no liela augstuma, visbiežāk – daudzstāvu mājas dzīvokļa loga. Visbiežāk šādas traumas notiek karstās un siltās vasaras dienās, kad cilvēki tur logus vaļā, jo lielākajai daļai mājokļos kondicionēšanas sistēmas nav iekārtotas. Tāpat arī novērojams, ka jaunie kaķi izkrīt biežāk nekā viņu vecākie un pieredzējušākie sugasbrāļi.

Kādas ir tipiskākās traumas, ko gūst kaķi, kas izlec pa logu?

  • Kāju lūzumi – kaķi parasti piezemējas uz kājām, kāju lūzumi, lai gan gadās, tomēr reti.
  • Krūšukurvja traumas – vienas no izplatītākajām. Tas saistīts ar to, ka kaķis, piezemējoties, spēj absorbēt daļu kritiena krūtīs. Trieciena laikā bieži rodas sasitumi, traumētas plaušas, krūšu kaula (krūšu kaula) lūzumi un salauztas ribas.
  • Zoda traumas – kaķis trieciena laikā var traumēt arī zodu, var rasties aukslēju lūzumi
  • Iekšējās traumas – mazāk izplatītas, tomēr risks pastāv. Var gadīties iekšēja asiņošana, kas radusies no liesas plīsuma, piemēram. Dažkārt plīst arī akna vai aizkuņģa dziedzeris, pat urīnpūslis.

Ja noticis traģiskais un kaķis izkritis pa logu, noteikti sazinies ar veterināro klīniku, turklāt pirms došanās uz turieni.

Neatstāj logu arī vēdināšanas režīmā “atgāztu”

Lai arī liekas, ka atstāt logu atgāztu ir drošāk, tomēr to nekādā gadījumā nedariet, ja esat kaķa saimnieks. Ticiet man – kaķim piemīt neizskaidrojama veiklība un spēks, un kādā brīdī viņš var mēģināt izlēkt arī pa šādu logu, piemēram, lecot pakaļ kādam garām lidojošam putnam. Ļaunākais, kas var notikt – kaķis var palikt iestrēdzis, karājoties pusvērtajā logā uz vairākām stundām, kamēr saimnieki atgriežas. Ja šādi jākarājas karstā vasaras dienā – tad tā ir ļaunākā un mokošākā nāve, kādu nevienam nenovēlam.

Tādēļ, pirms dodies no mājām prom, noteikti pāriecinies, ka visi logi ir aizvērti. Un, ja attopies, ka neesi to izdarījis – apturi mašīnu un brauc atpakaļ, lai aizvērtu logu!

Jā, protams, ka ir dzirdēti arī “veiksmes stāsti”, kad kaķis izkritis no liela augstuma un nav cietis. Daži cilvēki pat izvirza hipotēzes, ka kaķiem esot nepieciešami apmēram pieci stāvi, lai sevi izkliedētu un atslābinātu savu ķermeni, tādējādi panāktu samazinātu gala ātrumu. Tādēļ tiek izteikti minējumi, ka krist no 3.stāva dažkārt ir bīstamāk nekā no 6. Taču, neatkarīgi no tā, vai dzīvojat vienstāva privātmājā vai 12. stāva dzīvoklī Rīgā, nepakļaujiet savu dzīvnieku riskam izkrist pa logu. Pat ja viņš netiks ievainots, piezemējoties, viņš riskēs apmaldīties vai ciest no kāda negadījuma, pakļūt zem auto, iekulties kautiņā ar sugasbrāļiem un nespēt sevi aizstāvēt (īpaši, ja Tavs kaķis ārā nav bijis līdz šim).


Labākais risinājums, lai vienlaikus gan vēdinātu māju, gan pasargātu savu mājdzīvnieku no paša pārdrošības ir pretinsektu sieti, kurus iestiprināt logos. Tiesa, ja mājās ir kaķis, labāk izvēlēties nevis parasto sieta materiālu, bet pasūtīt alumīnija sietu ievietošanai logā. Vairāk par logu sietiem lasi šajos rakstos:

Kaķis pie loga. Foto: Pixabay

Kaķis pie loga. Foto: Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas