Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Nepieciešama auglīga, sijāta melnzeme siltumnīcai un zālājam?

Pavasaris un vasara ir aktīvākā gada labiekārtošanas sezona, kurā māju saimnieki savas teritorijas pārvērš skaistās ziedu oāzēs, kā arī stāda un audzē dažādus salātus, gurķus, tomātus, sīpolus un citus dārzeņus gardām maltītēm. Pieredzējuši dārznieki labi zina, cik liela nozīme sekmīgai apzaļumošanai, dārzeņu audzēšanai un citiem dārza darbiem ir kvalitatīvai augsnei. Ja šajā sezonā plāno sēt zālīti, iekopt puķu dobes vai audzēt pats savus dārzeņus, bet augsne tavā pagalmā ir pārāk mālaina vai smilšaina, iespējams tev nepieciešama svaiga auglīgas melnzemes kārta.

Kas ir kvalitatīva melnzeme?

To vai zeme ir piemērota apstādījumu veidošanai un citiem dārza darbiem nosaka dažādi faktori – kā augsnes ieguves vieta, laiks, skābums, sastāvs un tips. Tieši laika posms no pavasara līdz rudenim ir piemērotākais periods augsnes iegūšanai. Laba augsne ir rūpīgi iegūta un apstrādāta ar optimālu auglību un barības vielu saturu. Tai jābūt rūpīgi izsijātai, bez gružiem un gabaliņiem. Diemžēl nereti tā sauktā melnzeme tiek iegūta no sabēruma, rokot grāvjus, dīķus un dažādus būvniecības darbus, tādējādi dārzā iespējams ievest nekvalitatīvu zemi. Zinot melnzemes ieguves vietu, ir iespējams aptuveni novērtēt augsnes stāvokli un kādas iespējamās papildu vielas zemei potenciāli būs nepieciešamas. Ne mazāk svarīgs ir arī zemes ieguves laiks, jo zeme, kas iegūta pavasara, vasaras un agra rudens sezonā būs labāk sajaukusies, vienmērīgi mitra un irdena. Kurpretim, zeme, kas iegūta vēlā rudenī vai ziemā, būs pārāk mitra un sala laikā koncentrējusies gabalos, kurus izjaukt būs gandrīz neiespējami. Nozīme ir arī tam, cik kvalitatīvi notiek augsnes auglīgās virskārtas noņemšana. Visi šie faktori ietekmē augsnes kvalitāti, tāpēc ja nepieciešama auglīga zeme, svarīgi iegādāties augsni no drošticamiem tirgotājiem.

Melnzemes izmantošanas iespējas pagalmā un dārzā

Daudzi saimnieki iegādājas melnzemi, lai novērstu neauglīgas zemes izraisītas problēmas. Melnzemes daudzpusība padara to par vērtīgu priekšrocību dažādiem dārza darbiem. Izmantojot labu augsni pagalmā var ierīkot skaistas augstās dobes, iekopt biezu un līdzenu zālāju, elegantas puķu dobes, kā arī radīt uzturvielām bagātu vidi siltumnīcas augiem. Melnzemi iespējams izmantot arī kā mēslojumu, blīvā slānī izkaisot visa zemesgabala perimetrā vai sajaucot ar smiltīm, lai augi augtu ātrāk un saņemtu visas nepieciešamās uzturvielas, jo tieši kvalitatīvas augsnes sastāvs nodrošina augiem būtiskas barības vielas, uzlabo augsnes struktūru un ūdens aizturi, veicinot sulīgu un plaukstošu veģetāciju.

Kvalitatīva melnzemes piegāde

Ja šajā sezonā plāno sēt zālīti, iekopt puķu dobes vai audzēt pats savus dārzeņus siltumnīcā vai dārza dobēs, kvalitatīva augsne nav jāved mājās paša spēkiem. To var ērti pasūtīt ar piegādi vajadzīgajā vietā. SIA “Komanda24” piedāvā plaša spektra pakalpojumus, tostarp arī beramo kravu piegādi dārzkopības un būvniecības vajadzībām bez starpniekiem no dažādiem Pierīgas karjeriem. Uzņēmuma darbinieki operatīvi piegādās smiltis (pieberamas, skalotas, sijātas), šķembas, granti (apmešanai, betonēšanai, mūrēšanai, Estrich grīdām), oļus, grunti, kā arī auglīgu sijātu vai nesijātu melnzemi līdz 3 m³ apzaļumošanas, stādīšanas, siltumnīcas un citiem dārzkopības darbiem. Turklāt “Komanda24” nodrošina beramās kravas piegādi ar kompaktiem un manevrētspējīgiem pašizgāzējiem Renault Master visā Latvijas teritorijā.

Uztici augsnes un citu beramo kravu piegādi profesionāļiem un neraizējies par sliktas kvalitātes melnzemi. Pasūti augsni savam dārzam un iepazīsties ar citiem “Komanda24” pakalpojumiem uzņēmuma mājaslapā!

Foto: Komanda24

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas