Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

No aprīļa paaugstinās darba samaksu ārstniecības iestādēs strādājošajiem un rezidentiem

Foto: "marionbrun"/"Pixabay"

Foto: "marionbrun"/"Pixabay"

Valdība otrdien lēma, ka no 1.aprīļa tiks paaugstināta darba samaksa ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kam šogad papildus tiek novirzīti 41,5 miljoni eiro.

Veselības ministrija (VM) informēja, ka vidējā darba samaksa valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu tarifā ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem palielināsies līdz 2083 eiro mēnesī (pieaugums par 6,11%), vidējā darba samaksa ārstniecības un pacientu aprūpes personām palielināsies līdz 1303 eiro mēnesī (pieaugums par 10,14%), bet ārstniecības un pacientu atbalsta personām vidējā darba samaksa pieaugs līdz 865 eiro (pieaugums par 16,11%).

VM norāda, ka veselības aprūpes nozares personālam ir neaizvietojama loma, lai nodrošinātu labus sabiedrības veselības rādītājus.

Arī ministrijā notikušajās sarunās ar mediķu arodbiedrību tika uzsvērts, ka būtu svarīgi vadīties pēc principa, ka mēneša vidējā darba samaksa veselības nozarē strādājošajiem (tarifā) tiek paaugstināta katru gadu, savukārt ārstniecības personu vidējā darba samaksa (tarifā) tiek palielināta ne mazāk kā par 10%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Sarunas ar arodbiedrību notiek Veselības aprūpes nozares apakšpadomes (VANA) formātā.

Savukārt rezidentu darba samaksa tiks palielināta par 5,6%, lai risinātu problēmas ar cilvēkresursu trūkumu veselības aprūpes sistēmā.

Veselības ministrija (VM) skaidro, ka darba samaksu plānots palielināt gan no valsts budžeta pilnībā apmaksātajiem rezidentiem, gan rezidentiem, kuru rezidentūras apmācības izmaksas tiek segtas no juridisku vai fizisku personu līdzekļiem, bet no valsts budžeta tiek apmaksāta rezidentu darba samaksa.

Rezidentūra ir akreditēta profesionālās izglītības programma noteiktas ārsta pamatspecialitātes, apakšspecialitātes un papildspecialitātes vai zobārsta apakšspecialitātes iegūšanai. Rezidentūras programmas realizē Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte.

Foto: "marionbrun"/"Pixabay"

Foto: "marionbrun"/"Pixabay"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas