Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Padomi, kā pasargāt peonijas no nolūšanas vai izgāšanās ziedēšanas laikā

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Peonijas ir vienas no greznākajām vasaras sākuma puķēm – to lielie, smaržīgie ziedi ir īsts dārza rotājums. Taču katrs, kurš tās audzē, zina – līdz ar šo skaistumu nāk arī izaicinājumi. Ziediem kļūstot smagākiem, stublāji nereti nespēj noturēt svaru, īpaši pēc lietus vai stiprāka vēja. Rezultātā ziedi nokaras, stublāji lūst, un gaidītā ziedēšana var kļūt par vilšanos.

Lai no tā izvairītos, ir vērts jau laikus veikt vairākus vienkāršus, bet efektīvus soļus.

  • Vispirms jāizvēlas piemērota vieta peoniju stādīšanai. Šie augi vislabāk jūtas saulainā vietā ar vieglu, labi drenētu augsni. Tie nepieļauj pārmērīgu mitrumu, un tiem nepatīk caurvējš – stiprs vējš var ne tikai sabojāt ziedus, bet arī salauzt stublājus. Ja iespējams, izvēlies stūrīti, kas ir nedaudz pasargāts no vēja, piemēram, pie dzīvžoga vai žoga.
  • Viena no būtiskākajām peoniju kopšanas sastāvdaļām ir stublāju balstu uzstādīšana. Tas īpaši svarīgi šķirnēm ar lieliem, blīviem ziediem. Veikalu plauktos ir pieejami speciāli metāla vai plastmasas gredzeni, caur kuriem peoniju stublāji aug un kuri ziedēšanas laikā atbalsta ziedus. Ja tādu nav pa rokai, var izmantot mietiņus un stingru auklu, izveidojot ap ziedu ceru apli un nostiprinot stublājus no visām pusēm. Svarīgi šo balstu uzstādīt jau laikus – vēl pirms ziedi ir pilnībā atvērušies, citādi stublājus jau būs par vēlu pacelt, un tie var tikt salauzti.
  • Vēl viens bieži sastopams iemesls, kāpēc peonijas izgāžas, ir pārmērīga mēslošana ar slāpekli. Lai gan tas veicina lapu augšanu, tas arī padara stublājus mīkstākus un vājākus. Tāpēc ieteicams izmantot līdzsvarotu kompleksmēslojumu vai mēslojumu ar paaugstinātu kālija saturu, kas palīdz stiprināt auga struktūru. Labi noder arī komposts vai sapuvuši kūtsmēsli pavasarī.
  • Kas attiecas uz laistīšanu – peonijām patīk mēreni mitra zeme, bet pārmērīgs mitrums tām kaitē. Laisti tikai tad, kad zeme kļuvusi sausa, un vienmēr pie saknēm, nevis pāri augam. Pēc stipra lietus pārbaudi, vai ziedi nav pārāk piesūkušies ar ūdeni – tie kļūst ievērojami smagāki un var salauzt stublāju, ja tas nav pietiekami balstīts.

Lielziedu šķirnēm var palīdzēt arī ziedu retināšana – atstājot uz katra stublāja tikai vienu pumpuru, pārējie tiek izkniebti. Tā zieds būs lielāks un veselāks, bet stublājs – mazāk noslogots.

Peoniju ziedēšana ilgst tikai īsu brīdi, bet ar nelielu rūpību un priekšdarbiem tā būs vēl krāšņāka un paliks atmiņā kā viena no vasaras skaistākajām epizodēm.

Lasi arī:

Atklāts vienkāršs noslēpums, kā panākt, lai ceriņi vāzē uzglabātos pēc iespējas ilgāk

Kailgliemezis pret dārznieku - sagatavojies gudri!

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas