Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Paplašinot vakcinējamo grupas, kopš jūlija jau veiktas 5800 papilomas vīrusa vakcinācijas

Vakcinācija. Foto: Edijs Pālens/LETA

Vakcinācija. Foto: Edijs Pālens/LETA

Laikā no 15.jūlija līdz 31.augustam pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) veiktas 5798 valsts apmaksātas vakcinācijas, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

No tām 5418 vakcinācijas veiktas bērniem un jauniešiem līdz 17 gadu vecumam.

Savukārt 276 vakcinācijas veiktas cilvēkiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem - saņemtas 169 pirmās un 107 otrās potes. Tāpat veiktas 59 vakcinācijas 25 gadu vecumā - no tām visas bijušas pirmās potes. Veiktas arī 45 vakcinācijas paaugstināta riska grupās, no tām 43 bijušas pirmās potes, kā arī viena otrā un viena - trešā pote.

Valsts apmaksāta vakcinācija pret CPV joprojām prioritāri paredzēta meitenēm un zēniem vecumā no 12 līdz 17 gadiem, taču, lai paplašinātu aizsardzību un mazinātu ar vīrusu saistīto slimību izplatību, šovasar valdībā apstiprināja grozījumus Vakcinācijas noteikumos.

Līdz ar šīm izmaiņām valsts apmaksātas vakcinācijas iespējas paplašinātas jauniešiem līdz 25 gadu vecumam, kā arī atsevišķām riska grupām.

Vakcinācija. Foto: Edijs Pālens/LETA

Vakcinācija. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas