Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Par ko būtu jāpadomā, ierīkojot bērnistabu?

Bērnistabas iekārtošana ir laimīgs brīdis, jo ģimenē ienāk mazulis, kam gribam radīt drošus apstākļus harmoniskai attīstībai. Šādam interjeram vienlīdz svarīgs ir gan funkcionālais, gan estētiskais aspekts, lai veiksmīgā to mijiedarbībā taptu bērnistaba, kas spētu mainīties līdzi augošam bērnam un viņa vajadzībām.

Bērna istabai ir ļoti liela nozīme viņa personības attīstībā, jo tā ir vide, kur bērns pavada lielu daļu savas bērnības. Ja savas dzīves pirmajos gados mazulis nespēj izteikt noteiktas vēlmes un lēmumi par telpas iekārtošanu pilnībā ir vecāku atbildība, tad vēlāk – bērnam augot un attīstoties viņa personībai, arī vecākiem jābūt gataviem uzklausīt un iespēju robežās realizēt savu bērnu vēlmes attiecībā uz viņa dzīves telpu.

Kādi noteikumi būtu jāievēro, lai radītu bērnam piemērotu telpu atpūtai, rotaļām un mācībām?

1. Drošība pirmajā vietā

Jāizvairās no mēbelēm, kas rada risku bērnam, piemēram, mēbeles ar stiklu vai mēbeles, kurām ir asi stūri. Augstas mēbeles noteikti jāstiprina pie sienas, lai novērstu to apgāšanos. Mazāku bērnu istabā jāizvairās no mēbeļu novietošanas tieši pie loga, lai bērns nevarētu uzkāpt uz palodzes un atvērt logu. Žalūzijas ķēdīte jānostiprina ar speciālu “bērniem drošu” stiprinājumu. Vēlams izmantot lēni aizveramas eņģes, lai verot skapju durvis vai atvilktnes, nesaspiestu pirkstus.

2. Telpas zonējumam jāatspoguļo dažādās bērna aktivitātes

Bērns savā istabā spēlējas, mācās un guļ un, ja visām šīm aktivitātēm netiek paredzēta atsevišķa zona, ar laiku bērns pieradīs spēlēties vai pildīt mājas darbus, piemēram, gultā. Telpas interjera iekārtojumam un organizācijai ir jāparedz atsevišķas zonas dažādām bērna aktivitātēm. Miegam - ērta gulta; plaša spēļu zona un zviedru siena vai basketbola statīvs brīvā laika aktivitātēm; krāsota ar tāfeles krāsu siena radošām izpausmēm; galds ar labu apgaismojumu – mācībām.

3. Mēbeles, kuras palīdz uzturēt kārtību

Izvēlaties mēbeles ar daudzām atvilktnēm lietu uzglabāšanai. Lai bērnam būtu viegli sakārtot savu istabu, vispirms telpa jānodrošina ar nepieciešamajām glabāšanas vietām, kurām jābūt pieejamām un viegli lietojamām. Bērnam ir jāzina, ka katrai lietai ir sava vieta – rotaļlietām, grāmatām, drēbēm. Tomēr jāizvairās no telpas piepildīšanas ar daudzām mēbelēm, jo bērnistabā prioritāte ir plaša vieta rotaļām. Ļoti parocīgas ir dažāda lieluma kastes, kur var uzglabāt lietas, kuras lieto retāk vai kam ir sezonāls raksturs.

4. Krāsu izmantošana

Krāsas var nomierināt vai stimulēt aktivitāti. Ļoti svarīgi izlemt, cik krāsas un kādus toņus plānojat interjerā izmantot. Jebkurā gadījumā vislabāk ir iesaistīt bērnu krāsu izvēlē un ļaut viņam izvēlēties. Krāsu izvēle attiecas arī žalūziju un aizkaru auduma toņu izvēli. Varbūt būsiet pārsteigti, ja dēls savai istabai izvēlēsies melnus aizkarus, tomēr tā būs viņa vēlme, kas vecākiem jārespektē, jo bērna iecienītāko krāsu izmantošana ir labākais veids kā radīt personalizētu vidi.

5. Ergonomika

Cenšaties iegādāties ergonomiskas mēbeles, kurām var regulēt augstumu. Pievērsiet uzmanību kvalitatīvam gultas matracim, kas svarīgs labam miegam un bērna veselībai. Regulējama gulta, ko iespējams pagarināt, var būt labs risinājums.

6. Materiālu izvēle

Bērnu istabā lietojiet dabīgos materiālus, lai neradītu priekšnoteikumus alerģiskām reakcijām. Sienu apdarē ieteicams izmantot krāsas uz ūdens bāzes vai papīra tapetes. Telpas grīda var būt no koka, ar paklāju rotaļu zonā. Arī telpā esošajiem tekstila izstrādājumiem vēlams būt izgatavotiem no dabīgām šķiedrām.

7. Apgaismojums

Īpašu uzmanību pievērsiet gaismas avotiem. Telpā vēlama silta balta gaisma. Pie rakstāmgalda – galda lampa, kuras novietojums atbilst tam, vai bērns ir labrocis vai kreilis. Dienas laikā bērna istabā ir vēlama bagātīga dabiskā gaisma.

Visu bērnistabas iekārtošanai jūs atradīsiet 220.lv.

Bērnu mēbeles, foto: 220.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas