Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pārgājiens pa Līču-Laņģu dabas taku

Ja Tev patīk klintis un smilšakmens atsegumi, kā arī pārgājieni pa mežu un dabas baudīšana– Līču-Laņģu klintis Tev būs īsteni piemērotas. Pusceļā starp Cēsīm un Valmieru – mazliet pirms Lodes ķieģeļu rūpnīcas ceļa malā pavisam nemanāma stāv norāde Līču-Laņģu klintis. Automašīna jāatstāj tepat, nelielā ceļa malā, jo tālāk taka ievijas mežā. Sākotnējā cerība un iedoma, ka mūs gaida neliels gabaliņš caur mežu un tad ieraudzīsim dabas krāšņumu, tomēr izrādās nepatiesa, jo pēc neilgas pastaigas pa meža taku iznākam pie milzumliela māla karjera. Tālākais ceļš ved tam apkārt. Pamalē redzami milzīgie ķieģeļu rūpnīcas mūri, karjerā strādā tehnika, karjera dibenā izveidojies dīķis, kurā peld gulbju pāris un nesen lijušais lietus mālaino taku pārvērtis par īstu slidotavu. Tomēr uz tās ir svaigas pēdas – cilvēki te staigājuši pavisam nesen, lietus neattur arī mūs. Satiekam dažus pretimnācējus un visi kā viens apgalvo – tālāk mūs gaida fantastiska dabas taka.

Pa brīdim redzam oranžus marķējumus uz kokiem, kas ļauj nojaust, ka esam uz pareizā ceļa. Un pēc kādām 20 minūtēm beidzot esam pie tūrisma norādes, kas liecina, ka apskates objekts ir tepat netālu. Jāteic uzreiz – taka izskatās gana pamesta – kāpnītes daudzviet izzūd un nākas iet pa samērā stāvu nogāzi līču-loču, līdz nonākam pie pirmā smilšakmens atseguma. Tas ir skaisti izrobots, alas, smilšakmens arkas, tomēr tā apjoms nebūt nelīdzinās nostāstiem par kilometriem garo klinšu sienu, kas bija dzirdēti par šo vietu. Apjūsmojuši redzēto ieraugām nokritušu norādi – izrādās “Tūristu taka” ir uz otru pusi. Vēl pavisam nedaudz pa mežu un te jau tā ir – milzīga klinšu siena, cik tālu vien var redzēt. Iespaidīgs dabas objekts – pastaiga gar to ļauj izbaudīt gan putnu dziesmas, gan dabas varenību. Taka stiepjas aptuveni 6km garumā. Līču klintis esot pat līdz 30m augstas, savukārt Laņģu pusē – 11 m. Vairākas alas un avoti… Iespaidīgi. Šeit viss ir tik neskarts un liekas, līdz galam neatklāts. Šī noteikti nebūs taka, kas piemērota bērnu ratiņiem vai velosipēdistiem – te būs jākāpj pāri saknēm, kādam nokritušam kokam. Apsēsties gribētājiem būs jāatrod kāds celms vai nokritis koks – soliņu šeit nav. Taču tieši tas vienkāršu pastaigu padara par īstenu meža pārgājienu.

Jāpiebilst, ka krāšņāko foto medniekiem iesakām iegriezties arī netālu esošajā Liepas Lielajā Ellītē, kas pārsteidz ar savām smilšakmens arkām un ir viegli pieejama un sakopta.

Aplūko arī citas Vidzemes dabas takas!


1188 - Līču-Laņģu klintis

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas