Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pastaigu takas Vidzemē, kur apskatīt koka skulptūras

Koka skulptūras lieliski papildina pastaigas dabā un ģimenes atpūtu, īpaši tās patīk bērniem. Ikviens mežā paslēpies koka rūķis, velnēns, lācis vai kāds pasaku tēls, kas iemiesojies koka figūriņā, ir kā pārsteigums un padara pastaigas dabā īpaši aizraujošas. Esam apkopojuši lieliskākās idejas par vietām, dabas takām un koka skulptūru parkiem, kur Vidzemē var apskatīt koka skulptūras. Lai lieliskas brīvdienas!

1. Mazsalacas Skaņākalna dabas taka – te mitinās tēli no pasakas par Kurbadu, kā arī mežā paslēpusies rūķu pilsētiņa, velnēni un citi pārsteigumi. Dabas taka bagāta arī ar skaistiem dabas skatiem, Velnalu, Skābuma baļļu, sapņu trepēm un citām skaistām vietām.

2. Ieriķu dzirnavas – ne pārāk gara, bet ļoti krāšņa un skaista pastaiga, kurā sastapsiet sūnu, koka un dažādu materiālu stirnas, staltbriedi, mežacūku, putnus un citus iemītniekus.

3. Minhauzena taka – šeit dažu km vieglā pastaigā no Minhauzena muzeja līdz jūrai pa ceļam varēsiet izdzīvot barona Minhauzena neticamos piedzīvojumus. Takā atradīsiet dažādus Minhauzena stāstu attēlojumus koka skulptūrās – te ir Minhauzena slavenais zirgs, vilks, kas velk ratus, lidojošās pīles, zaķi, lielgabals ar visu koka lodi..

4. Beverīnas labirinti – koka skulptūru parks gan īsti nav dabas taka, tomēr šeit ir iespējams pavadīt visu dienu (pandēmijas laikā gan iesakām interesēties papildus par to, vai šī vieta ir apmeklētājiem atvērta). Te ir īsta paradīze – koka pasaku varoņi, iemīļotie multfilmu varoņi – Simpsoni, Flinstoni, pūķi un dažādas aizraujošas atrakcijas.

5. Priekuļos Meža izziņas takā paslēpušās koka pūces, zaķi, lācis, vāverīte un citi zvēriņi, kas ļoti patiks mazajiem. Taka viegli izstaigājama, nav gara, pieejama arī ar bērnu ratiņiem. Tepat blakus arī Saules pulkstenis, saulainās dienās būs interesanti izmēģināt, kā tas rāda laiku, kā aī baskāju taka veselības uzlabošanai.

6. Vika pasaku parks – šeit sastapsiet Vika pasaku varoņus attēlotus koka figūriņās. Bērniem pieejami arī rotaļu laukumi, piknika vietas. Šeit paslēpušies tādi tēli kā Ness un Nessija, Rūnu Dūķītis, Sarežģītais zvirbulēns un citi.

7. Koka skulptūru parks Strenčos – pastaigu gar Gaujmalu iespējams apvienot ar koka skulptūru aplūkošanu. Strenčos koka skulptūras tiek darinātas par godu Plostnieku svētkiem, līdz ar to šeit atradīsiet skulptūras par un ap plostnieku tēmu.

8. Skulptūru dārzs Lielvārdē ir mājvieta eposa “Lāčplēsis” varoņiem – te apmeties koka Lāčplēsis, Koknesis, Laimdota, Spīdala, Lielvārds un Tumšais bruņinieks. Koka figūras izvietotas Lielvārdes parkā.

9. Brīvnieku dabas taka ir īpaša ar savām latviskajām spēka zīmēm, kas izvietotas no koka visā takas garumā. Te ir gan saules zīme, gan zalkša zīme, dzīvības koks un citas. Takā paslēpušās arī 26 koka pūces – vai varēsi atrast?

10. Ogres zilajos kalnos – bērnu rotaļu laukumā ir atrodami koka dzīvnieciņi – koka tārpiņš, lapsiņa un daudzi citi. Ja esat Ogres zilajos kalnos – varat izstaigāt arī krāšņo Ogres Zilo kalnu dabas taku un uzkāpt skatu tornī.

11. Vienkoču parks Līgatnē – pastaiga pa vienkoču parku ļaus iepazīt smalki veidotus vēsturisku muižu maketus, kas izvietojušies takas malā. Te ir dažādas etnogrāfiskas ēkas, mazās mājiņas izskatās kā īstas. Tepat arī kokamatniecības muzejs un citi brīnumi.

12. Lustiņdravas dabastaka Valkas novada Kārķu pagastā blakus pagasta centram piedāvā dažādas interesantas un dabu izzinošas aktivitātes, tostarp šeit izvietojušās arī dažādu meža iemītnieku koka skulptūras, kuras noteikti ir vērts iepazīt. Tāpat šajā takā izvietoti daudz oriģināli vides un aktīvas atpūtas objekti, piemēram, meža klavieres, meža telefons u.c.

13. Bebru valstības pastaigu taka Alūksnes novada Jaunannās - šeit nebūs klasiskas koka skultūriņas, bet koka dzīvnieciņus te atradīsi gan - bebrus un zaķus. Ļoti interesanta taka pastaigai ar maziem bērniem.

Tev patiks arī citas interesantas brīvdienu un atpūtas idejas:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs padalīties arī ar savu pieredzi - pieseko "Facebook" grupai Apceļo Vidzemi!

Ieriķu dzirnavas, koka skulptūra, foto: 1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas