Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pastaigu vietas dabā ar bērnu ratiem - vairāk kā 10 lieliskas idejas

Pastaigas ar bērnu ratiem nebūt nav tik vienkārši ieplānot, jo liela daļa dabas taku nemaz nav pieejamas un izbraucamas, ja vien neesi gatavs stiept ratiņus pa kāpnēm, saknēm u.c. nepiemērotām vietām. Nereti jauno vecāku pastaigas aprobežojas vien ar pilsētu apskati, tādēļ esam apkopojuši dažādas dabas takas, kuras ir iespējams izbraukt un izstaigāt ar bērnu ratiņiem. Protams, apstākļi jāraugās katrā individuāli, tomēr šīs ir takas, kur ar ratiem vai divriteni ir iespējams izbraukāt.

1. Ogres zilie kalni - lai gan šajā dabas takā ir kalnains mežs, kurā sastopamas arī kāpnes, tomēr maršrutu iespējams izplānot tā, lai varētu iziet arī ar ratiem. Lieliska pastaiga pa mežu nepilnus 40km no Rīgas.

2. Skaņākalna dabas taka Mazsalacā esošā Skaņā kalna dabas taka ir izstaigājama arī ar ratiem vai izbraucama ar velosipēdu. Jāteic gan, ka daudzi skaisti dabas objekti ratu pastaigā nebūs redzami, jo nāksies tomēr noiet no ērtā pastaigu celiņa, lai, piemēram, sasniegtu Velnalu vai Sapņu trepes. Taču, kopumā šī ir lieliska un ērta vieta, kur pa jauku mežu ar ratiem ērti var izstaigāt un aiziet līdz Skaņākalna klintīm, pa ceļam apskatot arī koka figūriņas.

3. Tērvetes dabas taka ļoti interesanta un skaista pastaiga ikvienā gadalaikā. Rūķu pilsētiņas un koka figūriņas pārsteidz. Ja taka šķiet par garu, var izmantot arī vilcieniņu, kas kursē pa parku. Iespējams, atsevišķām vietām būs grūtāk piekļūt, bet kopumā taka ir ērti staigājama ar ratiem.

4. Cīrulīšu dabas taka pie Cēsīm – Ja savu auto atstāsi Žagarkalna kempinga teritorijā pie Gaujas, tad ar ratiem pa meža taku varēsi iziet posmu Gar Gaujas vecupi līdz pat Spoguļklintīm, apskatīt Dzidravotu un priecāties par Gaujas čalošanu. Cīrulīšu takas daļas, kas ved uz skaistajiem skatu laukumiņiem ainavu vērošanai no augšas, gan paliks nesasniegtas, jo tur jākāpj pa kāpnēm.

5. Lielo Kangaru taka Ropažu novadā ir gandrīz 2km gara. Par to, cik pieejama šī taka ar bērnu ratiņiem, viedokļi atšķiras – lai gan daži avoti vēsta, ka taka neesot piemērota vecākiem ar maziem bērniem ratiņos, tomēr daudzi vecāki atzīst, ka šo taku ir ērti izvēlēties ratu pastaigai un nav tik traki. Takā ir gludi, pietiekami plati grantēti celiņi kā arī koka laipiņas, kas ir gana platas, lai ratiņi varētu pa tām izbraukt.

6. Kalnansu purva taka jeb Bezdibeņa ezera taka atrodas 34 km no Kuldīgas. Te ir apmēram kilometru gara pastaiga ar purvaina meža ainavām. Taka ir lokveida, vietām vienkārši iestaigāta, citviet – dēļu laipas, starp kurām ir palielas šķirbas. Ja stūmējs gana izveicīgs, tiks galā arī ar bērnu ratiņiem. Foto var aplūkot Sapņumednieces stāstā.

7. Austrumu mols – aptuveni 2,2km gara pastaiga, kas iestiepjas tieši jūrā. Protams, jāņem vērā, ka te notiek nemitīga vēja un ūdens cīņa, tādēļ jābūt uzmanīgam, lai neasldētu, bet ar ratiem izejama.

8. Saules pulkstenis un meža izziņas taka Priekuļos – šī ir ļoti labiekārtota pastaigu vieta, iekopti celiņi, soliņi atpūtniekiem. Mazākie priecāsies par koka skulptūrām un iespēju iziet baskāju takas loku, jūnija sākumā te zied rododendru dārzs, saulainās dienās – iespēja pamērīt laiku ar saules pulksteņa palīdzību.

9. Kartavkalns un Jaunpils pils – meža ceļš, Biktupīte ar bebru dambjiem, Jaunpils un koka cietoksnis – to visu var apskatīt un piekļūt arī ar ratiem. Atsevišķās vietas, kur ir kāpnes, var apiet.

10. Veselības taka, Velnala un Tanīskalns Raunā – Jauka pastaiga. Plata taka, pa ceļam apskatīsiet gan iespaidīgo Velnalu, gan varēsiet uzspēlēt koka dambreti un izstaigāt Raunas centru. Tanīsa kalnā ar ratiem uzkāpt varēs tikai spēcīgākie, jo taka, lai gan līdzena, tomēr būs pret pastāvu kalnu, taču šo objektu varat apiet pa leju. Turklāt – tepat netālu atrodas arī skaistais Staburags.

11. Lielezera dabas taka atrodas Limbažos. Taka nav gara, tās galā ir neliels skatu tornis uz ezeru. Pa ceļam – skaistas koka laipiņas un vietām iemīta meža taka, taču pietiekami labā stāvoklī, lai ceļu mērotu arī ar bērnu ratiņiem. Īpaši vasaras sezonā bērniem te patiks, jo Lielezera krastā ierīkoti arī lieliski bērnu laukumiņi un peldvieta.

12. Strenču plostnieku koka skulptūru parks - neliela, bet skaista pastaiga ar ratiem izdosies arī Strenčos esošajā koka skulptūru parkā, kur atradīsiet gan pazudušo plostnieka zābaku, gan pašu plostnieku.

13. Baldones stāstu takas ir izbraucamas ar divriteni un pietiekami labas, lai tās mērotu arī ar bērnu ratiņiem. Mazais loks ir aptuveni 8 km – sanāks lieliska pastaiga.

Protams, šīs nav vienīgās vietas, kur doties ar maziem bērniem. Ja Tev ir sava pieredze, droši padalies!

Tev varētu interesēt arī:

Starp citu - viena no visiem zināmajām lieliskajām pastaigu vietām ar ratiem ir arī Zooloģiskais dārzs. Noskaties video - Uģis Kuģis ar dēlēnu un sievu apciemo dzīvnieciņus.

Dabas takas ar ratiem, Image by pasja1000 from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas