Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pasteidzies ieziemot augļu kokus. Padomi, kā to pareizi izdarīt

Augļu koks ziemā. Foto: Freepik

Augļu koks ziemā. Foto: Freepik

Pirmās salnas vairs nav aiz kalniem un dārza entuziasti steidz sagatavoties ziemai. Ziema būs jāpārcieš ne tikai cilvēkiem, bet arī dārza augiem. Lai nākamajā gadā dārzā tevi nesagaidītu nepatīkami pārsteigumi, atceries, ka augļu koki ir jāieziemo. Kā to pareizi izdarīt, lasi rakstā.

Augļu koku ieziemošana ir svarīgs pasākums, kas palīdzēs tiem veiksmīgi pārziemot ziemu un dot labu ražu nākamajā gadā.

Laiks ieziemošanai

Augļu kokus ieteicams ieziemot vēlā rudenī, kad gaisa temperatūra ir no +5 līdz -5 grādiem pēc Celsija. Ja ieziemošana tiek veikta pārāk agri, kad gaisa temperatūra vēl ir augsta, kaļķa kārta var nesavilkties un nolobīties. Savukārt, ja ieziemošana tiek veikta pārāk vēlu, kad gaisa temperatūra ir kļuvusi ļoti zema, kaļķa kārta var neaizsargāt koku no sala.

Kaļķošana

Augļu koku stumbrus un zemākos zarus ieteicams ieziemot ar kaļķa emulsiju. Kaļķošana palīdz aizsargāt koku no saules apdegumiem, sala plaisām un kaitēkļu pārziemošanas. Kaļķa emulsijas pagatavošanai nepieciešams sajaukt 1 kg kaļķa ar 10 litriem ūdens. Emulsiju uzklāj uz koka ar otu vai smidzinātāju. Pēc kaļķošanas koka stumbram jāļauj nožūt.

Stumbru aizsardzība no grauzējiem

Ja dārzā ir grauzēji, piemēram, zaķi vai stirnas, koku stumbrus vēlams aizsargāt ar speciālu aizsargtīklu vai agroplēvi. Aizsargsietnis jānovieto tā, lai tas neaizklātu zaru galus, lai tie varētu brīvi elpot.

Sakņu aizsardzība

Ja ziemā dārzā ir iespējams kailsals, koku saknes var aizsargāt, mulčējot augsni ap tiem. Mulčai var izmantot skujkoku šķeldu, zāģu skaidas, kūdru vai citu organisku materiālu. Mulčai jābūt vismaz 10 cm biezai.

Jaunajiem kokiem

Jaunajiem kokiem ieteicams izveidot stumbru aizsarglīdzekli, kas tos pasargās no sala un saules apdegumiem. Aizsarglīdzekli var izgatavot no egļu zariem, salmiem vai agroplēves. Aizsarglīdzeklis jānoņem pavasarī, kad gaisa temperatūra ir stabili virs +5 grādiem pēc Celsija.

Šeit ir daži padomi, kā pareizi ieziemot augļu kokus:

  • Iziemošanu veiciet saulainā laikā, lai kaļķa emulsija ātrāk nožūstu.
  • Kaļķošanas laikā valkājiet aizsargbrilles un cimdus, lai pasargātu acis un rokas no kaļķa.
  • Ja ieziemošana tiek veikta ar agroplēvi, pārliecinieties, ka tā spēj elpot, lai koka stumbram būtu pietiekami daudz gaisa.
  • Ja ieziemošana tiek veikta ar egļu zariem, pārliecinieties, ka tie nav pārāk cieši piespiesti pie koka stumbra, lai tie netraucētu koka augšanai.
  • Iziemojot augļu kokus, jūs palīdzēsiet tiem veiksmīgi pārziemot ziemu un dot labu ražu nākamajā gadā.

Augļu koks ziemā. Foto: Freepik

Augļu koks ziemā. Foto: Freepik

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas