Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Paziņoti kino festivāla "Riga IFF" desmitās sezonas laureāti

Kino festivāls "Riga IFF". Foto: Publicitātes

Kino festivāls "Riga IFF". Foto: Publicitātes

Rīgas Starptautiskajā kino festivāla ("Riga IFF"), kas no 12. līdz 22.oktobrim atzīmē savu desmitgadi kinoteātros Rīgā un tiešsaistē visā Latvijā, apbalvošanas ceremonijā "Riga IFF Awards" paziņoti šīs sezonas laureātus, informēja pasākuma rīkotāji.

"Riga IFF" desmitajā sezonā žūriju - ārvalstu un vietējo nozares ekspertu - vērtējumam bija nodoti 84 kino darbi, kas septiņās kategorijās pretendēja uz festivāla godalgām un specbalvām no festivāla atbalstītājiem. Pirmo reizi festivāla pastāvēšanas vēsturē tā klātienes apbalvošanas ceremonijā festivāla galvenajā mājvietā, kinoteātrī "Splendid Palace", pulcējās ne tikai nominēto filmu veidotāji, žūrijas pārstāvji un nozares profesionāļi, bet arī festivāla apmeklētāji.

Par 2023.gada "Riga IFF" Pilnmetrāžas konkursa uzvarētāju atzīta režisores Tias Kouvo komēdija "Ģimenes laiks" ("Family Time"), kas saņēma naudas godalgu 4000 eiro vērtībā un festivāla galveno balvu - zelta gaili. Īpašu ekspertu atzinību izpelnījās igauņu režisores Annas Hints dokumentālā filma "Melnās pirts māsība" ("Smoke Sauna Sisterhood").

Festivāla Īsmetrāžas filmu starptautiskajā konkursā galveno godalgu un 2000 eiro naudas balvu saņēmusi Barbaras Rupikas sirreālisma tradīcijā un animisma pārliecībā iedzīvinātā fabula "Tādi brīnumi notiek" ("Such Miracles Do Happen"). Īpašu atzinību žūrija izteikusi Huliana Garsijas Longa eksperimentālajam īsmetrāžas detektīvam "Pērtiķu izmisums" ("The Despair of Monkeys").

Savukārt nacionālajā konkursā par uzvarētāju kļuvusi un īpaši veidotu statueti un 1000 eiro naudas balvu saņēmusi režisores Ilzes Ances Kazakas animācijas īsfilma "Gruzis". Kandidatūrai prestižajai Eiropas Kinoakadēmijas balvai "Eiropas īsfilma 2023" izvirzīta Sārlotas Virri īsfilma "Haosa vidū bija forma" ("In The Midst Of Chaos There Was Shape").

Par uzvarētājklipu Baltijas mūzikas video konkursā izvēlēts režisora Karlosa Lesmesa veidotais videoklips grupas "The Lou Lous" skaņdarbam "Imposer". Videoklipa autors saņēmis festivāla godalgu un naudas prēmiju 1000 EUR vērtībā.

Laureāti paziņoti arī festivāla nozares sadaļas "Riga IFF Forum" ietvaros. Par festivāla "Short Riga Test Screenings" jeb testa skašu uzvarētāju un "BBPosthouse" balvas - pēcapstrādes pakalpojumu 5000 eiro vērtībā - saņēmēju atzīta Martinusa Klemeta animācijas īsfilma "Yummy". Īpašu atzinību žūrija izteikusi Edmunda Jansona animācijas projektam "Brīvais nobrauciens". Sauvkārt starp "Riga IFF Showcase" ietvaros prezentētajiem pilnmetrāžas filmu un daudzēriju projektiem starptautiskā žūrija par uzvarētāju izvēlējusies Jana Geberta projektu "Europa", kas saņēma 5000 eiro naudas balvu no festivāla galvenā partnera, mediju un tehnoloģiju uzņēmuma "Tet".

"Riga IFF" pārstāvji atzīmē, ka pasākuma desmitgades sezonas svinības turpinās līdz pat 22.oktobra vakaram - vēl svētdien uz "Splendid Palace" un "Forum Cinemas" ekrāniem tiks izrādīti starptautiski atzīti un godalgoti kino darbi. Tāpat daļu "Riga IFF" filmu tiešsaistes platformā "online.rigaiff.lv" (Latvijas teritorijā) var noskatīties līdz 22.oktobra plkst.23.59.

"Riga IFF" galvenais partneris ir mediju un tehnoloģiju uzņēmums "Tet". Festivāls top ar Valsts kultūrkapitāla fonda, ES programmas "Radošā Eiropa - MEDIA", Rīgas domes un Nacionālā kino centra atbalstu.

Kino festivāls "Riga IFF". Foto: Publicitātes

Kino festivāls "Riga IFF". Foto: Publicitātes

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas