Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pētījumā atklāts, kurām auto markām ir lielāks nobraukums

Satiksme lielpilsētā Foto: Pixabay

Satiksme lielpilsētā Foto: Pixabay

Dažādas automašīnas tiek izmantotas atšķirīgiem mērķiem, tādēļ jau pēc dažiem gadiem to nobraukuma līmenis var būtiski atšķirties. Taču sludinājumu portālos var atrast daudz spēkratu ar nelielu nobraukumu un aizdomīgi zemām cenām, liekot domāt, vai odometra rādījumi ir precīzi. Auto nozares datu uzņēmums "carVertical" Latvijā veica pētījumu, lai uzzinātu vidējo nobraukumu dažādu marku automašīnām, kas tiek izmantotas valstī, lai autobraucēji šos datus varētu salīdzināt ar saviem spēkratiem.

Auto ar lielāku nobraukumu ir riskantāki

Automobiļi ar lielāku nobraukumu parasti maksā lētāk, tādēļ daļa pircēju tos izvēlas, lai ietaupītu naudu. Taču šāds lēmums sev līdzi nes arī risku, jo daudzas detaļas jau varētu būt teju nolietojušās, kā dēļ auto jebkurā brīdī varētu saplīst.

Transportlīdzekļa odometra rādījums lielā mērā norāda uz tā stāvokli un arī iespējamo cenu, taču ar šiem datiem var viegli manipulēt. Krāpnieki samazina nobraukumu, lai varētu pārdot auto par lielāku cenu nekā tas ir vērts.

"Ja īpašumā ir transportlīdzeklis ar krietni augstāku nobraukumu nekā vidēji tirgū, tad ir grūtāk prognozēt auto uzturēšanas izmaksas, jo daļai daļu un detaļu ir augstāks risks pārstāt darboties. Auto ar oriģinālo nobraukumu būs daudz vērtīgāks nekā auto ar "attītu" odometru," skaidro Mats Buzelis (Matas Buzelis), auto eksperts un "carVertical" komunikācijas vadītājs.

Kāpēc dažiem spēkratiem ir augstāks vidējais nobraukums?

Caurskatot 2008.gadā ražotās automašīnas, kuru vēsture ir pārbaudīta Latvijā, izmantojot "carVertical" platformu, lielākais nobraukums ir Volvo (317 347 km), Mercedes-Benz (282 783 km) un Audi (212 088 km) markas spēkratiem. Desmit gadus veciem transportlīdzekļiem, kas ražoti 2013.gadā, lielākais nobraukums novērojams Volvo (246 045 km), Audi (224 076 km) un Škoda (221 328 km) zīmola auto.

Piecus gadus veciem auto, kas ražoti 2018.gadā, pirmo vietu sarakstā ieņem Opel (174 136 km), kuram seko Volvo (153 729 km) un Škoda (152 955 km).

Luksusa klases automašīnas ir populārākas valstīs ar attīstītāku ceļu infrastruktūru. Autovadītāji, kas ceļā pavada daudz laika, izvēlas augstākas klases transportlīdzekļus. Taču pilsētvidē arī budžeta klases auto spēj paveikt savu darbu labā līmenī.

Volvo, Audi un BMW markas automašīnas ir labi piemērotas gariem pārbraucieniem, jo ražotāji liek uzsvaru uz komfortu, drošību un jaunākajām tehnoloģijām. Šie zīmoli parasti parūpējas par ērtākiem sēdekļiem, uzlabotākām vadītāja atbalsta sistēmām un inovatīvām izklaides iespējām, kas ilgākus pārbraucienus padara patīkamākus.

Nobraukums var ietekmēt tirgus vērtību

No automašīnām, kas ražotas 2008.gadā, zemākais nobraukums novērojams Peugeot (164 428 km), Citroen (204 656 km) un Nissan (212 088 km) markas spēkratiem. Jaunākiem automobiļiem saraksts nedaudz izmainās. 2013.gada ražotiem auto Nissan ieņem pirmo vietu ar vidēji veiktiem 138 691 km. Pēcāk seko Citroen ar 183 085 km odometra rādījumu un Toyota - 185 129 km.

Savukārt, ieskatoties 2018.gadā ražotajos auto, vismazāk nobraukums veikts ar Citroen automašīnām (49 210 km). Tālāk sarakstā seko Nissan (49 342 km) un Toyota (71 112 km).

Ja auto nobraukums būtiski pārsniedz zīmolam raksturīgo vidējo rādījumu, transportlīdzekļa īpašniekam ieteicams apsvērt domu par tā pārdošanu. Odometra rādījumam ir liela saistība ar auto uzticamību - nolietotām detaļām ir nepieciešama lielāka apkope, kas savukārt var novest pie dārgākām remontizmaksām.

Satiksme lielpilsētā Foto: Pixabay

Satiksme lielpilsētā Foto: Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas