
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay
Neviens nevēlas dzirdēt, ka viņš ir slikts gultā. Tas, visticamāk, ir viens no visneērtākajiem komentāriem, ko cilvēks var saņemt. Ikviens, kurš ir apstājies un padomājis, ko patiesībā nozīmē sekss, zina, nav tādas lietas kā cilvēks, kurš ir slikts gultā. Ir tikai slikta seksuālā ķīmija starp diviem cilvēkiem, kuri, visdrīzāk, nav seksuāli savietojami vai nespēj pietiekami labi komunicēt. Bet laba ziņa ir tāda, ka šīs lietas tu vari (un vajag) uzlabot, pirms pavisam no tām atteikties.
Medijs "Indpendent" tālāk apkopojis visbiežāk pieļautās kļūdas guļamistabā un kā tu vari tos labot.
1. Būt ar domām kur citur
Tas ir vienkāršs kļūdainais solis, taču arvien biežāk sastopams šodienas pārspīlētajā digitālajā pasaulē, kur viedtālruņi un sociālie mediji bieži novērš mūsu uzmanību no tā, kas notiek ar mums. Tajā skaitā sekss.
"Mēs varam būt izklaidīgi, pārguruši, sasprindzināti vai domāt par savu darāmo darbu sarakstu, vai arī izjust citas lietas, piemēram, trauksmi, pašapziņu vai nedrošību," saka psihoterapeite Eloīze Skinere (Eloise Skinner).
"Neatkarīgi no iemesla, uzmanības novēršana no pašreizējā brīža bieži vien var būt šķērslis, kas traucē izjust baudu ar partneri. Tā kā baudas izjūta ir tagadnes brīža pieredze, prāta pilnīga iejaukšanās šajā mirklī var palīdzēt mums izjust vairāk un dziļāk."
Citiem vārdiem sakot, jo vairāk būsiet izklaidīgs, jo mazāk būsiet saskanīgs ar savu ķermeni, tādējādi ignorējot visu seksuālās intimitātes jēgu.
2. Klusēšana
Saziņa ir kaut kas, ko jūs dzirdēsiet atkal un atkal, kad runa būs par sarunām saistībā ar labu seksu. Tas ir tāpēc, ka tas ir svarīgi; ir ļoti svarīgi pateikt, ko vēlaties un kā vēlaties, neatkarīgi no tā, ka vieglāk varētu šķist klusēt, cerot, ka partneris vienkārši sajutīs, ko vēlaties. "Prātam reibinošs sekss bez komunikācijas ir mazliet Holivudas trofeja," skaidro seksoterapeite Leja Norēna (Leigh Norén). "Romantiskajā komēdijās un drāmās bieži tiek demonstrēts labs sekss, kas "vienkārši notiek", un tādējādi tiek popularizēta ideja, ka, ja mums ir lemts būt kopā, mums nevajadzētu komunicēt par seksu, lai tas būtu apmierinošs un patīkams."
3. Izvairīšanās no radošuma kauna dēļ
Ar ilggadējiem partneriem var būt viegli pieturēties pie vienas un tās pašas seksuālās rutīnas. Jūs zināt, kuras pozas darbojas, un pilnībā izprotat viens otra ķermeņa nianses. Taču tas vienam vai abiem var ātri apnikt – un, ņemot vērā kauna sajūtu, ko mēs saistām ar seksualitāti, var rasties sajūta, ka izkļūt no plato un eksperimentēt ar jaunām lietām ir nospiedoši. "Var viegli aizmirst, ka var būt vēl vairāki veidi, kā izjust baudu, kurus vēl neesam izmēģinājuši, tāpēc tam palīdz radoša domāšana," saka Skinere. "Iedvesmu var smelties ārējos avotos (filmās, grāmatās, kopīgā pieredzē u. c.) vai arī, apsēžoties kopā ar partneri, lai iztaujātu viņu par savām fantāzijām un kopā izpētītu dažādas idejas."
4. Pārāk nopietna attieksme
Šī problēma parasti rodas agrīnās attiecībās, kad sākat veidot intīmas attiecības ar kādu jaunu cilvēku. Kamēr jūs vēl neesat iepazinuši viens otru, var viegli pieļaut kļūdu, ja seksuālo intimitāti uztverat pārāk nopietni. Tas ne tikai novedīs pie citām problēmām (piemēram, nespējas atklāti komunicēt), bet arī vienkārši atņems seksam prieku.
Visa šī nopietnība, sākot no uztraukuma par to, kā izskatāties, līdz spiediena izjūtai, lai sasniegtu orgasmu, var nogalināt noskaņojumu. Ļaujiet tam vaļu!
Smejieties, kad kļūst neērti, izbaudiet rotaļīgumu un atcerieties, ka galvenais ir jautrība un saikne, ko veidojat ar savu partneri, nevis pilnība.
5. Emocionālās tuvības neievērošana
Neatkarīgi no iemesliem, mēs esam raduši uzskatīt seksu par tīri fizisku aktu, kas notiek guļamistabā un vairs nepastāv ārpus šīm četrām sienām. Pats par sevi saprotams, ka tas ir ļoti arhaisks un ierobežojošs veids, kā domāt par seksu un seksualitāti. Tas arī traucē mums izkopt emocionālo intimitāti, kas mums ir nepieciešama, lai justos droši un aizsargāti ar savu seksuālo partneri.
Un, lai gan daži cilvēki varētu uzskatīt, ka viņiem nav nepieciešama emocionāla saikne ar kādu cilvēku, lai ar viņu būtu labs sekss, reti kad abi partneri tā jūtas. "Lielākā daļa pāru ir abu pāru kombinācija," saka Lielbritānijā mītošā seksa un intimitātes trenere Viktorija Rusnaka (Victoria Rusnac). "Neatkarīgi no tā, kurā vietā esat, emocionālā intimitāte ir atslēga, lai guļamistabā saglabātu kaisli."
Labākais veids, kā to panākt, ir atrast vienkāršus rituālus, kas palīdz stiprināt jūsu savstarpējās emocionālās saites. "Tas var būt tik mazs rituāls kā dienas sākšana ar 30 sekunžu apskāvienu un dalīšanās ar vienu lietu, kas jums viens otrā patīk, vai arī laika atvēlēšana katru mēnesi, lai attīstītu savas attiecības un pārrunātu, kā tās padarīt vēl labākas," piebilst Rusnaka.
Citi ieteikumi ietver iknedēļas randiņu vakaru plānošanu, kopīgu maltīšu gatavošanu un vienkārši tādu veidu meklēšanu, kā ieguldīt vienam otrā, kas nav saistīti ar seksuālu aspektu.

Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay