Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Piemērotas dzīvžogu šķēres rudens krūmu apkopšanai: Husqvarna ieteikumi

Rudens vairs nav aiz kalniem, tāpēc ir pēdējais brīdis sarūpēt nepieciešamos darba instrumentus dārza un pagalma ieziemošanai. Viens no darbiem, kuru ieteicams paveikt rudens mēnešos, ir krūmu apkopšana, un tam lieti noder atbilstošas dzīvžogu šķēres. Kā neapjukt plašajā piedāvājumā, un kādas dzīvžoga šķēres izvēlēties tieši jūsu dārzam un pagalmam – to uzzināsiet šī raksta turpinājumā, kurā ar padomiem dalās Husqvarna eksperti!

Elektriskās, benzīna un akumulatora dzīvžoga šķēres – kuras izvēlēties?

Ir virkne faktoru, kas jāņem vērā, iegādājoties dzīvžogu šķēres, taču īpaši liela vērība jāpievērš to darbības veidam. Pašas vienkāršākās ir mehāniskās šķēres, kas darbojas tikai ar cilvēka spēku. Tām ir ļoti vienkārša konstrukcija, gluži kā ikdienā izmantotajām šķērēm, taču jārēķinās, ka precīzs darbs ar tām var būt apgrūtinošs un ilgs. Šī iemesla dēļ mūsdienās ļoti iecienīti ir modeļi, kas darbojas ar benzīnu, akumulatoru vai elektroenerģiju.

Elektriskās dzīvžogu šķēres – nelieliem piemājas darbiem

Elektriskās dzīvžogu šķēres izceļas ar zemu cenu, nelielu svaru un klusu darbību, kā arī tām nav vajadzīga specializēta kopšana. Izklausās pēc izdevīga un ērta risinājuma, taču elektriskās dzīvžogu šķēres ir ar kādu būtisku trūkumu – tās darbojas vien tad, kad ir pieslēgtas pie elektrotīkla. Šī iemesla dēļ tās lielākoties izmanto nelielos piemājas (vai vasarnīcu) pagalmos. Turklāt jums vienmēr jābūt ļoti uzmanīgam, lai ar šķērēm netīšām neiegrieztu pagarinātāja vadā.

Benzīna dzīvžogu šķēres – intensīvam darbam kaut visas dienas garumā

Benzīna dzīvžoga šķēres darbojas ar iekšdedzes dzinēja palīdzību, tām nepieciešams ir degvielas un eļļas maisījums. Līdz ar to jūs varēsiet ērti pārvietoties un strādāt teju jebkur – papildinot degvielas tvertni. Vēl viena būtiska benzīna dzīvžoga šķēru priekšrocība ir to lielā jauda. Pie mīnusiem jāpiemin visai lielais ierīču svars, radītais troksnis un vibrācija, turklāt šīs dzīvžogu šķēres vajadzēs regulāri apkopt.

Dzīvžogu šķēres ar akumulatoru – ērtai un efektīvai strādāšanai jebkādos apstākļos

Šobrīd arvien iecienītāki kļūst instrumenti ar uzlādējamiem akumulatoriem un izņēmums nav arī dzīvžogu šķēres. Pateicoties akumulatoram, ar instrumentu varat pārvietoties un strādāt bez grūtībām. Ja strādāt paredzēts ilgstoši, atliek vien iegādāties papildu akumulatorus. Akumulatora dzīvžogu šķērēm ir neliels svars un zems vibrācijas līmenis, kas atvieglo darbu, savukārt klusā darbība ļaus strādāt agros rītos un vēlos vakaros, netraucējot mieru apkārtējiem. Akumulatora dzīvžoga šķēres izceļas arī ar savu jaudu.

Teleskopiskās dzīvžogu šķēres – kad krūmu apkopšana jāveic grūti aizsniedzamās vietās

Īpaši izaicinoša mēdz būt augstu vai zemu dzīvžogu kopšana. Ja nevēlaties izmantot kāpnes vai apkopšanas laikā liekties, piemērotākā izvēle būs teleskopiskās dzīvžogu šķēres. Tām ir garš, teleskopisks kāts, kas ļauj ērti strādāt, apkopjot dažāda augstuma krūmus. Lai būtu drošs, ka dzīvžogu šķēru kāts ir pietiekami garš, specifikācijā pārbaudiet, kāda ir ierīces aizsniedzamība, jeb cik augstu ar to var strādāt. Ātrāku un ērtāku darbu padara arī regulējamais griešanas asmens, kuram var pielāgot leņķi.

Kam vēl jāpievērš uzmanība, izvēloties dzīvžogu šķēru modeli?

Ja ar dzīvžogu šķērēm plānots strādāt intensīvi, uzmanību pievērsiet ierīces jaudai un maksimālajam apgriezienu skaitam – jo to vairāk, jo efektīvāk dzīvžogu šķēres darbosies. Nelieliem piemājas darbiem gan nav nepieciešams izvēlēties pašu jaudīgāko ierīci.

Ne mazāk būtisks ir instrumenta svars – ar vieglākām šķērēm darba laikā mazāk piekusīsiet, kā arī būs zemāks vibrāciju līmenis. Garāks griešanas asmens ļaus ātrāk apkopt lielākus krūmus, savukārt ar īsāku asmeni būs vieglāk strādāt grūti aizsniedzamās vietās un apkopjot nelielus krūmus.

Neatkarīgi no tā, kādas dzīvžogu šķēres jūs meklējat, ielūkojieties daudzveidīgajā Husqvarna piedāvājumā – tajā atradīsiet gan akumulatora, gan benzīna modeļus, kā arī kāta dzīvžoga šķēres un ierīces profesionālam darbam!

Foto: Husqvarna.lv / Husqvarna

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas